خانه / مطالب خواندنی / سلامت / پوست و مو / فواید حنا برای مو

فواید حنا برای مو

فواید حنا برای مو

حنا گیاهی است که فواید دارویی فراونی دارد و از زمان های بسیار دور استفاده های زیادی از آن می شده. اما امروزه حنا را از نظر فوایدی که برای رشد و تقویت مو دارد به خوبی می شناسیم. یک ماده غیر شیمیایی که به راحتی تهیه می شود و نیازی نیست که نگران مسائلی مانند آلرژی یا تحریکات پوستی باشیم.

تقویت مو

یکی از دلایلی که استفاده از حنا رایج است خاصیت تقویت کنندگی است که برای مو دارد. حنا باعث می شود موهایتان ضخیم و پرپشت شوند. حنا باعث می شود که ریزش مو را به حداقل برساند و موهای آسیب دیده را تقویت کند. می توانید در ماه یک یا دو بار از حنا استفاده کنید تا  در دراز مدت متوجه درخشندگی، ضخامت و پرپشت شدت موهایتا شوید.

نرم کننده

یک خاصیت بی نظری دیگری که این گیاه درمانی دارد خاصیت نرم کنندگی آن است. می تواید به جای استفاده از شامپوهای گران قیمت که دارای مواد شیمیایی نیز هستند از حنا استفاده کنید. حنا باعث نرم شدن موهایتان می شود که با آن ها حالتی ابریشمی و براق می دهد. همچنین حنا با حفظ رطوبت موی سر باعث نرم ماندن آن نیز می شود.

ضد شوره

می توانید از حنا به عنوان یک شامپوی ضد شوره طبیعی نیز استفاده کنید به این صورت که حنا را با تخم شنبلیله و یا تخم مرغ مخلوط می کنید و به صورت ماسک مو، سر و موهای خود را به این ماسک گیاهی آغشته می کنیدو البته بهتر است که درباره نحوه صحیح درست کردن و استفاده از این ماسک گیاهی از یک عطار یا پزشک طب سنتی حاذق کمک بگیرید.

مطالب مرتبط: ماسک خانگی، مخصوص موهای چرب

رنگ مو

اما در کنار همه فوایدی که از حنا گفته شد رنگ مو نیز یکی دیگر از کاربردهای این گیاه است. می توانید موهای خود را با حنا رنگ کنید و از همه فوایدی که گفته شد بره مند شوید در ضمن از آن جایی که رنگ حنا شیمیایی نیست در نتیجه آسیبی به مو یا ریشه ی آن نمی رساند بلکه با گذشت زمان موجب تقویت مو نیز می شود. حنا همیچنین کمک می کند تا موها دیرتر دچار سفیدی شوند.

مطالب مرتبط: ماسک خانگی مخصوص موهای خشک

 

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست و چگونه درمان می شود؟

زگیل تناسلی چیست؟   زگیل تناسلی و یا زگیل مراقبی از شایع ترین عفونت های …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of