فواید نوشتن کارهای ضروری

فواید نوشتن کارهای ضروری

زمانی که از برنامه ریزی صحبت می شود، در مورد نوشتن و یادداشت کردن کارها تاکید خاصی می شود. در اکثر مقالاتی که در مورد برنامه ریزی بخوانید بر اهمیت نوشتن کارها تاکید شده است.

اما به راستی انجام این کار چه تاثیرات مثبتی می تواند در عملکرد روزانه ما داشته باشد؟

بد نیست تا نگاهی به فواید نوشتن کارها و برنامه ریزی هایمان داشته باشیم.

نجات از دست یک ذهن شلوغ

در طول روز به اندازه کافی از شلوغی ذهنمان رنج می بریم و می خواهیم ذهنمان را کمی مرتب کنیم وکارهای مهم را مرور کنیم تا خیالمان راحت باشد که چیزی را از قلم ننداخته ایم.

کافیست کارهای مهمی را که در طول روز یا هفته باید انجام دهیم، یادداشت کنیم. با این کار می توان هر زمان که احساس کردیم کاری را فراموش کرده ایم به یادداشتمان مراجعه کنیم و از آن کمک بگیریم.

مطالب مرتبط: راهکاهایی برای برنامه ریزی

الویت بندی کارهایمان

گاهی لازم است تا کارها را الویت بندی کنیم. برای بعضی زمان بیشتر و بعضی زمان کمتری صرف کنیم.

با نوشتن کارها به ترتیب اهمیت الویتی که دارند، کارها را در زمان درستی انجام می دهیم و می توان گفت که برای انجام آن ها دیگر با کمبود وقت مواجه نمی شویم.

سرعت در انجام کارها

هنگامی که وظایفی را که در طول روز باید انجام دهیم، ثبتشان می کنیم، دیگر نیازی نیست زمانی را صرف فکر کردن به این موضوع کنیم که آیا کارهایم را دقیق انجام داده ام یا اینکه شاید هنوز کاری مانده کا انجامش نداده باشم.

کافیست نگاهی به یادداشت خود و کارهایی که انجام شده و خط خورده است کنید. سپس نفس راحتی می کشید و به دنبال انجام کارهای دیگر می روید.

مطالب مرتبط: روش های ذخیره کردن زمان

حفظ نظم در زندگی

همانطور که می دانید با برنامه ریزی کردن در زندگی ما یک نظم همیشگی ایجاد می شود. اما صرفا برنامه ریزی این نظم را ایجاد نمی کند. حفظ این نظم در برنامه ریزی نیز در زندگی ما تاثیر خواهد داشت.

با نوشتن کارها و انجام آن ها براساس ترتیب، یک نظم منسجم را در زندگیمان ایجاد می کند.

یک روز آرام

زمانی که ذهنتان شلوغ نباشد، کارهای مهم را الویت بندی کنید، با کمبود وقت مواجه نشوید و از همه مهم تر با یک نظم منسجم در زندگی و محیط کارتان مواجه شوید، خواهید دید که چگونه روزها آرام و بی دغدغه برایتان سپری خواهد شد.

پس برای گذراندن یک روز پر مشغله اما آرام چه در خانه و چه در محل کار نیاز دارید که کارهایتان را یادداشت کنید تا یک روز آرام را به شب برسانید.

 

درباره ی سحر مؤیدی