دانستنی های مد و زیبایی

» دانستنی های مد » مت گالا چیست؟ (قسمت اول)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۱

 کد خبر: 17864
 219 بازدید

مت گالا2019

مت گالا چیست؟ (قسمت اول)

مت گالا 2019

مت گالا چیست؟

جشن مت گالا با عناوین غیر رسمی مختلفی شناخته می شود مانندجشن سال و اسکار ساحل شرقی.البته عنوان اصلی این مراسم همان مت گالا هست.ایده برگزاری این جشن برای موسسه موزه ی هنری مترو پولیتن بودتا عواید حاصل از برگزاری این مراسم کمکی باشد به انستیتو لباس و مد.

موسسه لباس متروپولیتن نیویورک با داشتن حدود ۴۵ هزار اثر از قرن هفدهم تا به امروز، مجموعه عظیمی از آثار مربوط مُد و لباس را در اختیار دارد.

هدف از تاسیس این موسسه در سال ۱۹۴۵جمع آوری و حفظ لباس های تاریخی بود.اولین بار در سال ۱۹۴۸شخصی به نام الینور لمبرت تصمیم به برگزاری این مراسم گرفت .هدفش تشویق ثروتمندان نیویورک بود برای حمایت از انستیتو طراحی لباس و جمع آوری سرمایه برای آن .

البته امروزه، این موسسه دیگر نه تنها لباس‌های تاریخی، بلکه لباس‌های متفاوت از مجموعه‌های طراحان لباس از گذشته تا امروز را نیز جمع‌آوری می‌کند .

در حال حاضر ، موزه لباس متروپولیتن، بیشتر یک موسسه مُد است تا صرفا موزه‌ای برای لباس‌های تاریخی.

هر سال این جشن با عنوان خاصی برگزار می شود و مهمانان برای حضور باید لباسی بپوشند، که با تم انتخاب شده هماهنگی داشته باشد.

 

مراسم مت گالا۲۰۱۹

امسال نیز مانند سال های گذشته شخصیت های برجسته دنیای مد و سلبیریتی های معروف ،مانندکیتی پری،کایلی جنر ،جنیفر لوپز و…به این مراسم دعوت شدند.

آنا وینتور سر دبیر مجله ووگ مسئول دعوت کردن مهمانان به این مراسم بود.میزبانان مراسم امسال مت گالا لیدی گاکا ،الکساندرو میکله ،هری استایلز و سرنا میلیامز بودند.

سال گذشته حدود ۱۲ میلیون دلار از این مراسم، جمع آوری شد. بلیط های امسال، حدود ۳۰ هزار دلار و کرایه هر میز ۲۷۵ هزار دلار بوده است.تمامی در آمد این مراسم، به انستیتو لباس اهدا می شود.

مت گالا فقط برای کسانی است که دعوت شده اند و افرادی که بلیط تهیه کرده اند باید در لیست انتظار قرار بگیرند.آنا وینتور، نظر نهایی را برای حضور و یا عدم حضور مهمانان می دهد.

 

عکس هایی از شرکت کنندگان در مراسم مت گالا ۲۰۱۹

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۱ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۲ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۳ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۴ )

 

مت گالا۲۰۱۹ (۵)

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۶ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۷ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۸ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۹ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۱۰ )

 

مت گالا ۲۰۱۹ (۱۱ )

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : دانستنی های مد

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس