دانستنی های مد و زیبایی

» پوست و مو » مراقبت های پوستی شبانه بخش ۱

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۱۸:۲۸

 کد خبر: 14977
 156 بازدید

راهکارهای شبانه برای مراقبت از پوست و مو

مراقبت های پوستی شبانه بخش ۱

با این روش ها آشنا شوی تا هر شب قبل از خواب یک رسیدگی کلی به پوست و موی خود داشته باشید.

مراقبت های پوستی شبانه بخش ۱

 

شب ها قبل از خواب به پوست خود رسیدگی کنید تا صبح با پوستی درخشان مواجه شوید. به گفته کارشناسان شما می توانید چند کار را شب قبل از خوابیدن برای پوست انجام دهید و صبح نتیجه اش را ببینید چرا که پوست در طول شب خودش را بازسازی می کند. با  توجه به توصیه هایی که در این متن شده است توسط درمان های طبیعی از پوست خود مراقبت کنید.

رسیدگی به پوست پا

کمی روغن زیتون بردارید و حرارت دهید تا کمی گرم شود سپس قسمت هایی از پا را که ترک خورده است یا پوسته پوسته یا خشک شده است با روغن زیتون گرم شده خوب ماساژ دهید تا نرم شود. سپس یک جفت جوراب بپوشید و اجازه دهید تا صبح بماند. برای آشنایی با ماسک های از بین برنده ترک پا می توانید به مقاله ماسک های مخصوص ترک پا مراجعه کنید.

لب ها را مرطوب کنید

اگر می خواهید لب های های نرم و لطیفی داشته باشید و یا لب هایتان ترک می خورد، بعد از مسواک زدن، یک لایه روغن بادام شیرین یا عسل  روی لب هایتان بزنید و بعد به رخت خواب بروید.

موخره یا نوک خشک شده مو

اگر می خواهید از شر موخره یا خشکی نوک موها خلاص شوید می توانید قبل از خوابیدن به نوک موهایتان ژل آلئوورا بزنید تا هم تقویت شود و هم نرم شود. برای آشنایی با روش های از بین بردن موخره اینجا را کلیک کنید.

تقویت ناخن ها

برای مراقبت از ناخن ها و تقویت آن ها می توانید شبها قبل از خواب به ناخن ها و اطراف ناخن روغن نارگیل بزنید و خوب ماساژ دید. به این ترتیب ناخن ها ی محکم تر و صافی خواهید داشت.

تقویت ابروها و مژه ها

ابروها و مژه های خود را با روغن کرچک مرطوب و نرم کنید تا هم بلندتر و هم تقویت شوند. اگر هر شب این این کار را انجام دهید ابروها و مژه هایتان رشد می کنند و بلند می شوند. می توانید برای اینکه روغنی که استفاده میکنید به ریشه مژه ها یا ابروه برسد از یک فرچه ریمل که تمیز است (بدون کوچکترین اثری از ریمل بر روی آن) استفاده کنید.

مراقبت از مو

برای سلامت مو و اینکه خواب راحتی داشته باشید، ریشه های مو را با مقدار کمی روغن مخصوص مو که گرم شده است، خوب ماساژ دهید. روغن موی دلخواهتان را با روغن اسطوقدوس ترکیب کنید و سرتان را ماساژ دهید تا هم موها تقویت شود و هم خواب یا کیفیتی داشته باشید. با ماساژ سر توسط انگشتان به صورت دورانی به رشد موهایتان نیز کمک خواهید کرد.

 

برای دانستن نکات بیشتری راجع به زیبایی پوست و مو و رسیدگی به آن ها هر شب قبل از خواب، لطفا قسمت دوم این مقاله را دنبال کنید.

 

 

 

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : پوست و مو

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک