شکست در ازدواج

مشکلاتی که باعث شکست در ازدواج می شوند

مهم ترین عوامل شکست در ازدواج 

 

شکست در ازدواج

 

مهم ترین علت  شکست در ازدواج چیست؟ وقتی نوجوان هستید همیشه رویای یک ازدواج خوب و پر از عشق را در سر می پرورانید و هیچ وقت فکر نمی کنید که ممکن است روزی ازدواج یا عشقتان خاتمه پیدا کند.
وقتی بزرگتر می‌شوید و وارد جامعه می شود و یا حتی خودتان وارد یک رابطه عشقی می شوی می بینید که رویاهای کودکی تان و رابطه های درون فیلم ها زیاد واقعیت ندارند دلیل آن چیست؟ شاید مهم ترین دلیل شکست در ازدواج این است که ما تقریبا در هیچ جا آموزشی در مورد ایجاد و حفظ یک رابطه خوب را ندیده ایم!

 

مهمترین دلایل شکست در ازدواج 

 

شکست در ازدواج

 

هیچ کس به طور رسمی یاد نگرفته است که چگونه یک ازدواج خوب داشته باشد. همه ما شاید جزیی ترین مسائل در مورد زندگی شکست خورده اطرافیان مان می دانیم ولی نمی دانیم چطور باید از شکست در ازدواج خودمان جلوگیری کنیم. اگر می خواهید یک ازدواج شاد ، سالم و موفق داشته باشید نکات زیر را بخوانید.

 

تنبلی

 

شکست در ازدواج

 

بارها این جمله را از بسیاری از افراد شنیده حفظ ازدواج و یک رابطه عشقی سخت است . بعد از ازدواج باید تلاش بسیاری برای حفظ رابطه و شاداب ماندن آن انجام دهید. 

اگر بخواهید در مسابقه ای برنده شوید باید برای آن تلاش کنید در غیر این صورت همیشه نفر آخر خواهید شد ازدواج هم مانند شرکت در یک مسابقه است باید برای آن تلاش کنید، تنبل نباشید خود را آماده کنید و اگر ازدواج کرده اید سعی کنید از همین حالا تنبلی را کنار بگذارید و شروع به تلاش و آبیاری بذر عشقتان کنید.

 

روابط هیچ تفاوتی با هم ندارند. باید در ازدواج تلاش کنید. اگر شما تنبلی کنید و بذر عشقتان را زنده نگه ندارید ،

عشق می میرد.

خودخواهی

 

بسیاری از افراد تا حدی خودخواه هستند. اما وقتی بحث ازدواج سالم  پیش می آید ، این به یک مشکل تبدیل می شود. همیشه نمی توانید نیازهای خود را در اولویت قرار دهید. شما باید نیازهای شریک زندگی خود را حداقل برابر با یا قبل خودتان قرار دهید. در غیر این صورت از ازدواج تان همیشه ناراضی هستید.

 

بی توجهی

 

بی توجهی با تنبلی و خودخواهی پیش می رود. اگر تنبل هستید و تلاش نمی کنید و دائماً خودخواه هستید ، پس از شریک زندگی خود و رابطه خود کاملا غافل هستید.

 

روابط مانند گیاهان است. اگر گیاه را آبیاری نکنید ، می میرند. اگر از ازدواج غافل شوید ، سرانجام  پایان خواهد یافت.

 

فرزندان

 

به همان اندازه که ما فرزندانمان را دوست داریم باید همسرمان را نیز دوست داشته باشیم. اگر با خودتان صادق هستید ، می دانید که این  جمله کاملا درست است. کودکان وقت و انرژی زیادی را طلب می کنند. زمان و انرژی زیادی که می تواند برای ازدواج شما صرف شود.

بنابراین هنگامی که زوجین بیش از حد نیاز به فرزندانشان توجه کنند و از همسرشان غافل باشند به احتمال زیاد ازدواج آنها با شکست روبرو خواهد شد. همه چیز باید به اندازه و متعادل باشد

 

مهارت های ارتباطی ضعیف

 

دانستن چگونگی صحبت با شریک زندگی خود برای بیان احساسات و نیازهای شما کاملا ضروری است. با این حال ، هر دو نفر باید همین کار را انجام دهند و نسبت به هم احساس همدلی داشته باشند.

اگر همدلی (توانایی شناسایی و دیدن دیدگاه شخص دیگر) وجود نداشته باشد ، داشتن یک ازدواج سالم تقریباً غیرممکن است.

 

آیا یک رابطه شکست خورده را می توان دوباره زنده کرد؟

 

شکست در ازدواج

اگر شما در یک ازدواج شکست خورده قرار گرفته اید ناراحت نباشید باز هم می توانید آن را ترمیم کنید و بهبود دهید فقط کافی است گزینه های بالا را انجام دهید و به همسرتان نشان دهید که هنوز دوسش دارید و بذر عشق در زندگی شما وجود دارد اگر با انجام کارهای بالا توانستید تغییری در زندگیتان ایجاد کنید بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.