یادگیری

موفقیت و جادوی یادگیری توسط خودتان

چرا یادگیری توسط خودتان مهم است؟

 

یادگیری

 

ما اکنون در عصری از یادگیری هستیم که باید خودمان هر آنچه را نیاز داریم را فرا گیریم. دیگر نمی توانیم منتظر فرصت های یادگیری و توسعه باشیم که از بالا به ما منتقل شود. ما باید تصمیم بگیریم که به خودمان خدمت کنیم و هر روز سطح خود را بالاتر ببریم.

حدود دو سال پیش ، مدیرعامل AT&T ، راندال استفنسون ، هنگامی که کارمندان خود را مجبور کرد که ۴۰ ساعت در هفته خارج از ساعات کاری خود را به آموزش خودشان اختصاص دهند تحولی بزرگ در صنعت آموزش و یادگیری به وجود آورد.

وی گفت: “افرادی که هفته ای ۵ تا ۱۰ ساعت آموزش آنلاین نمیبینند، نمی توانند پیشرفت زیادی در یادگیری شخصی شان داشته باشند.

پیام وی به کارمندان این بود که اکنون باید خود را به عنوان صاحبان یادگیری و پیشرفت مداوم خود ببینند. این توصیه فقط برای کارمندان شرکت های بزرگ فناوری نیست بلکه برای همه است. تغییرات فن آوری بر کل بازار تأثیر می گذارد و مربوط به هر فرد شاغلی می شود.

 

شروع یادگیری توسط خودتان

 

یادگیری

 

برای شروع یادگیری توسط خودتان ، فقط با ۱۵ دقیقه در روز شروع کنید. این ۱۵ دقیقه در روز می تواند با یک پادکست پنج دقیقه ای ، کتاب صوتی پنج دقیقه ای و پنج دقیقه نوشتن در دفترچه یادداشت خود درباره آنچه آموخته اید شروع شود.

با گذشت زمان روزها، هفته می شوند ، هفته ها، ماه ها می شوند ، ماه ها، سال ها می شوند و با گذشت زمان به چیزی مهم می رسید. ناگهان ، خود را در جایگاهی خیلی خوب خواهی دید که با یادگیری از ۱۵ دقیقه در روز شروع کرده اید. یادتان نرود برای ماندن در مسیر موفقیت و یادگیری مهارتی جدید به صبر نیاز داید.

 

نحوه یادگیری توسط خودتان به صورت خلاصه

 

یادگیری
۱. مشخص کنید چه چیزی هایی را می خواهید یاد بگیرید و هدفتان از آموزش دیدن چیست؟
۲. منابع مناسب را پیدا کنید.
۳. هر روز ۱۵ دقیقه در این منابع کار کنید.
۴- تکرار کنید.

 

یادگیری با همسر

 

یادگیری

 

مطالعه ای که در سال ۱۹۹۳ در مجله روابط اجتماعی و شخصی منتشر شد ، بیش از ۵۰ زوج متاهل را که هر هفته به مدت ۱۰ ساعت با هم فعالیت داشتند ، مورد مطالعه قرار داد. این فعالیت ها توسط زوج های شرکت کننده در این مطالعه “هیجان انگیز” یا “دلپذیر” توصیف شده اند. پس یکی از راه های یادگیری توسط خودتان تمرین و اموزش همزمان با همسرتان است، این کار هم باعث بهبود روابط و هم باعث افزایش شوق یادگیری در شما می شود.

این مطالعه نشان می دهد که یادگیری چیزهای جدید با شریک زندگی می تواند ارتباط تان را تقویت کند.

مزایای آموزش با همسر

 

یادگیری

 

هنگامی که شما در حال یادگیری یک کار جدید هستید ، در آن کار متخصص نیستید و ممکن است سوال و ابهامات زیادی داشته باشید.  این اتفاقات مخصوصا وقتی تنها هستید و استاد و هم کلاسی ندارید سخت تر است.

در این لحظات آسیب پذیر که نمی دانیم باید چه کنیم؟طرف مقابل می تواند حمایت خود را نشان دهد. او می تواند  برای یافتن راه حل با شما همکاری کند و همکاری با یکدیگر به عمیق شدن ارتباط تان کمک می کند.

 

آموزش آنلاین

 

یادگیری

پیشرفت فناوری در حال سوق دادن جامعه به سوی دنیای اتوماسیون و راحتی است. اگر  در موفقیت در زندگی ، پیدا کردن یک شغل خوب یا راه اندازی یک کسب و کار جدی هستید ، به مهارت های بنیادی نیاز دارید که امروزه عملاً پیش نیاز هستند و شما باید آن ها را بلد باشید.

بهترین روش یادگیری این مهارت ها توسط خودتان است. با پیشرفت تکنولوژی و فناوری حالا شما می توانید به راحتی با داشتن یک لپ تاپ و اینترنت به هر نوع آموزشی که بخواهید در کوتاه ترین زمان دسترسی داشته باشید.

معمولا آموزش های آنلاین قیمت بسیار پایین تری از آموزش های حضوری دارند و شما می توانید در هر مهارتی که دوست دارید از همین حالا شروع به تقویت خود کنید.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ