ازدواج ناموفق

نشانه های یک ازدواج ناموفق

علائمی که نشان می‌دهد ازدواجتان دچار مشکل شده 

 

 ازدواج ناموفق

 

ازدواج ناموفق به راحتی قابل تشخیص است. نشانه های بسیاری وجود دارد که به زوجین نشان می دهد ازدواج ناموفقی دارند. مردم فقط آنها را به اندازه کافی جدی نمی گیرند تا بتوانند ازدواج خود را نجات دهند. این خبر بدی است زیرا تحقیقات نشان می دهد که همه کسانی که در حال طلاق بوده اند از قبل می دانستند که روزی از یکدیگر جدا می شوند. اگر شما در یک ازدواج موفق باشید هرگز احساس نمی کنید که علایمی خطرناک در رابطه وجود دارد.

پس علائم طلاق در یک رابطه چیست؟ در مورد ازدواج ناموفق چه کاری می توان انجام داد؟ آیا می شود برای نجات یک رابطه ناموفق کاری کرد؟ در این مقاله جواب تمام این موارد را یاد خواهید گرفت.

 

علائم ازدواج ناموفق

 

 ازدواج ناموفق

 

در اینجا ۱۲ نشانه ازدواج ناموفق را آورده ایم که می توانید در ادامه آن ها را بخوانید.

احساس ناراحتی می کنید که در یک اتاق در کنار هم هستید.
شما همیشه بحث و دعوا می کنید.
در مورد زندگی بدون شریک زندگی خود فکر می کنید.
گفتگوها بین شما بیش از حد رسمی است.
از صرف وقت در کنار هم لذت نمی برید.
خوشحال نیستید.
خیانت مداوم در رابطه وجود دارد.
شما همواره به خاطر مشکلات پیش آمده در رابطه مقصر شناخته می شوید.
شما دیگر با هم ارتباط برقرار نمی کنید.
رابطه جنسی شما خوب نیست.
یکی از زوجین معتاد است.
فقط برای بچه ها کنار هم هستید.

 

چگونه می توان یک ازدواج شکست خورده را نجات داد؟

 

 ازدواج ناموفق

اگر هر یک از موارد بالا در رابطه شما بود ، ازدواج شما قطعاً در خطر قرار دارد. باید به دنبال مشاوره ازدواج و راه هایی ارتباطی با یکدیگر باشید. این به اثبات رسیده است که ارتباطات و صمیمیت رابطه زناشویی را بهبود می بخشد. تحقیقات نشان داده است، زوجینی که بیشتر با یکدیگر وقت می گذرانند ۲۰ درصد کمتر از هم طلاق می گیرند.

 

تلفن همراه می تواند قاتل رابطه شما باشد

 

ازدواج ناموفق
نکته ای که طلاق به شما آموزش می دهد اهمیت کنار گذاشتن تلفن است. آیا می دانید که در یک نظرسنجی در مورد استفاده از تلفن ، از هر ۱۰ زوج ۱ مورد چک کردن گوشی خود را در طول رابطه جنسی پذیرفته اند؟ ۸۵ درصد بیشتر کاربران تلفن های همراه مورد بررسی گفته اند که هنگام صحبت با دوستان و خانواده از گوشی خود استفاده می کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد چند وظیفه بودن یعنی انجام همزمان چند کار مثل تماشای تلویزیون و صحبت  همزمان با همسر یا چک کردن گوشی و صحبت با اعضای خانواده میزان همدلی را کاهش می‌دهد.

 این کار به کاهش صمیمیت در رابطه منجر می‌شود اگر میخواهید رابطه تان را نجات دهید بهتر است هنگام صحبت با همسرتان کار دیگری انجام ندهید و فقط به حرفهای او گوش دهید و سعی کنید گوش دادن فعال را تمرین کنید.

 

 قدردانی و تشکر در رابطه لازم است

 

ازدواج ناموفق
مطالعات نشان می دهد زوج هایی که از یکدیگر قدردانی می کنند رضایت بیشتری از رابطه شان دارند. آنها همچنین از ارتباطات ، تعهدات ، سرمایه گذاری در رابطه ، صمیمیت ، پشتیبانی بهتری بهره مند می شوند. تشکر در رابطه باعث می شود رضایت از رابطه تان را بالا ببرید. پس اگر فکر نجات رابطه تان هستید از همین امروز تشکر و سپاسگذاری از همسرتان را تمرین کنید.

 

ارتباط در رابطه واقعاً مهم است

 

هنگام مشاوره در مورد ازدواج ، اغلب می شنوید که ارتباطات پایه و اساس یک رابطه عالی است و این درست است. سطح ارتباط شما تعیین می کند که شما و همسرتان چقدر خوب می توانید مشکلات را حل کنید؟ دوستی شما تا چه اندازه عمیق است؟ و در برابر مشکلات تا چه اندازه می توانید در کنار همسرتان باشید؟