دانستنی های مد و زیبایی

» تناسب اندام » نفس عمیق و تاثیر آن در چربی سوزی و سلامت بدن و تندرستی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۳

 کد خبر: 15850
 153 بازدید

تنفس عمیق و تاثیرات مثبت آن روی عملکرد بدن

نفس عمیق و تاثیر آن در چربی سوزی و سلامت بدن و تندرستی

نفس عمیق بکشید وچربی بسوزانید

نفس عمیق و تاثیر آن در چربی سوزی و سلامت بدن و تندرستی

یکی از روش های لاغری کشیدن نفس عمیق است .حال این سوال پیش می آید که چگونه با نفس کشیدن می توان لاغر شد؟

هنگامی که نفس عمیق می کشید هوا را به طور کامل داخل ریه های خود کرده .اکسیژن موجود در هوا ملکول های چربی موجود را شکسته و آن ها را تبدیل به کربن و آب و دی اکسید کربن می کند.نفس عمیق باعث می شود اکسیژن خون رقیق شده ، فشار خون پایین رفته و متابولیسم بدن بالا برود.برای کنترل فشار خون و حفظ سلامت قلب، روزی دو یا سه مرتبه، تنفس شکمی را به مدت ۱۰دقیقه تمرین کنید.

 

یو گا یکی از ورزش هایی است که تنفس درست و عمیق را آموزش میدهد

 

طبق پژوهش‌ها، یک برنامه منظم یوگا و تنفس، شاخص توده بدنی را کاهش می‌دهد. تمرین تنفس عمیق باعث انقباض عضلات شکمی و اصلاح جریان خون به قسمت‌های مختلف مغز می‌شود و فعالیت‌های متابولیسمی مغز را تغییر می‌دهدو باعث کاهش استرس و آرامش بیشتر در فرد نیز می شود.

تنفس عمیق، همچنین باعث بهبود عملکرد ریه ها شده به خصوص برای کسانی که مشکلات ریوی و قلبی دارند تنفش عمیق باعث عملکرد هرچه بیشتر آن ها میشود.

یکی دیگر از کارهایی که تنفس عمیق برای بدن انجام می دهد کاهش درد است.به این صورت که با تنفس عمیق میزان اندروفین در بدن، بالا رفته که این ماده مانند یک مسکن طبیعی عمل می کند.علاوه بر این با نفس عمیق محیط بدن از حالت اسیدی به حالت قلیایی برمیگردد.زمانی که محیط بدن حالت قلیایی دارد کنترل درد قابل تحمل تر است.

 

تنفس عمیق باعث بهبود عملکرد ریه ها می شود

 

با تنفس عمیق دی اکسید کربن به طور کامل از بدن خارج می شود .دی اکسید کربن تحت تاثیر عمل متابولیسم در بدن تولید شده وزمانی که که طور کامل خارج نشود باعث اضافه وزن ، خستگی ، تحلیل عضلات و……می شود. با روزی ۱۰ دقیقه تنفس عمیق می شود تا حدودی این مواد سمی را از بدن خارج کرد.

 

تمرین درست نفس عمیق کشیدن

در مکانی که هوای آزاد وتمیز دارد بایستید چشم هارا ببندید به موضوعات خوش آیند فکر کنید و یا یک آهنگ زیبا و آرام بخش گوش کنید با شش شماره دست ها را به آرامی باز کرده و ریه ها را پر از هوا کنید

تا شش شماره هوارا درون ریه های خو نگه داشته و با شش شماره به آرامی آن ها را خارج کنید طوری که ریه ها کامل از هوا خالی شوند .

دو باره حرکت را تکرار کنید.هر روز به مدت ۱۰ دقیقه این تمرین را انجام دهید.

 

با تنفس عمیق چربی سوزی و متابولیسم بدن را بالا میبریم

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تناسب اندام

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک