چهارشنبه , بهمن ۲ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / سلامت / پوست و مو / نکاتی درباره ضدآفتاب
ضدآفتاب برای سلامت پوست

نکاتی درباره ضدآفتاب

نکاتی درباره ضدآفتاب

 

امروزه همه ما به خوبی می دانیم که اشعه و نور خورشید برای پوست صورت در طولانی مدت می تواند مضر وآسیب رسان باشد در نتیجه بهتر است از پوستمان در برار آفتاب محافظت کنیم. با توجه به توصیه متخصصین پوست و مو بهتر است در طول حتا در خانه نیز حداقل دوبار به پوستمان ضدآفتاب بزنیم. اشعه و نور خورشید در طولانی مدت باعث خشکی، رطوبت و پیری پوستمان می شود. پس بهتر است در استفاه از این کرم کاربردی ومفید غافل نمانیم و در ضمن هنگام خرید آن به نکاتی توجه داشته باشیم که بهترین ضد آفتاب را تهیه کنیم.

SPF

اولین موردی که در خرید ضد آفتاب باید به آن توجه کنیم میزان SPF ضد آفتاب است. این علامت یعنی SPF به معنای میزان محافظت از نور خورشید است. نماد SPF میزان محافظت کرم از پوست در برابر اشعه UVB را نشان می دهد. این اشعه به لایه های سطحی پوست نفوذ میکند و موجب قرمزی، التهاب و آفتاب سوختگی می شود. میزان SPF حداقل باید ۳۰ و حداکثر ۵۰ باشد. طبق تحقیقات انجام شده برای میزان بالاتر از عدد ۵۰ در میزان SPF هیچگونه ارزشی قائل نشده اند.

PA

عاملی که نشاندهنده میزان محافظت در برابر اشعه UVA است. این اشعه قدرت نفوذ بیشتری دارد به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند و موجب پیری پوست، چروک و تیرگی می شود. میزان PA توسط یک تا سه علامت + نشان داده می شود به این معنای PA همراه با سه + بیشترین تاثیر در محافظت از پوست در برار اشعه UVA را دارد. PA          ++PA         +PA+++

طیف گسترده Broad Spectrum

هنگام خرید ضد آفتاب حتما بر روی بدنه یا بسته بندی محصول به دنبال این علامت باشید. طیف گسترده به این معناست که ضدآفتابی که این ویژگی را دارد پوست شما را در برابر هر دو اشعه محافظت می کند. ضدآفتابی که دارای این ویژگی باشد بهترین ضدآفتاب است.

نکات مهم در استفاده از ضدآفتاب ها

این تفکر که مقدار خیلی کمی از ضد آفتاب می تواند موثر واقع شود کاملا اشتباه است. بلکه باید به اندازه ای باشد که قسمت های مهم صورت را بپوشاند.

هنگامی که ضدآفتاب را بر روی پوست خود میزنید به خوبی ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

حتما ۳۰ دقیقه قبل از اینکه از خانه خارج شوید ضدآفتاب استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که در طول روز بهتر است حداقل دو بار از این کرم استفاده شود.

اگر قسمتی از پوست را که ضدآفتاب زده اید خیس شد یا در آب قرار گرفت حتما دوباره ضدآفتاب بزنید چرا که هیچ ضدآفتابیدر برابر آب مقاوم نیست.

 

 

 

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

در دوران عادت ماهیانه چی بخوریم؟

نوع تغذیه در دوران قاعدگی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. خانم ها در این دوران دچار درد درناحیه شکم و تخمدان ها می شوند که با تغذیه مناسب و رعایت نکات بهداشتی می توان آن را تا حد چشمگیری کاهش داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of