خانه / مطالب خواندنی / سلامت / نکاتی درمورد لیزر موهای زائد

نکاتی درمورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد  به چه مراقبت هایی  نیاز دارد؟

 

لیزرموهای زائد اقدامی برای ازبین بردن و کاهش موهای بدن می باشد. امروزه این روش برای ازبین بردن موهای زائد بسیار پرطرفدار است. بسیاری از کیلینیک های پوست و مو و زیبایی کار لیزر را انجام می دهند.

علاوه برخانم ها، آقایان هم موهای زائد خود را لیزر می کنند. لیزر باعث می شود از روش های قدیمی و سنتی برای ازبین بردن موهای بدن راحت شوید.

لیزر موهای زائد از طریق اشعه انجام می شود. اشعه روی فولیکول مو اثر گذاشته و ریشه آن را می سوزاند. البته این اتفاق تنها در یک جلسه نمی افتد و باید چند جلسه به طور مداوم انجام شود.

معمولا هر جلسه لیزر ۲۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این زمان بستگی به قسمت هایی از بدن دارد که می خواهید لیزر کنید. لیزر کل بدن در یک ساعت و یک جلسه امکان پذیر نیست و بیشتر کلینیک ها آن را به چند جلسه تقسیم می کنند.

 

نکاتی که در دوران لیزر باید رعایت کنید
نکاتی که در دوران لیزر باید رعایت کنید

 

نکاتی که باید در دوران لیزر به آن توجه کرد

 

قبل از لیزر موهای زائد و همچنین در دوران لیزر باید نکاتی را رعایت کرد. رعایت توصیه های دوران لیزر به کسب نتیجه بهتر کمک می کند. اگر تصمیم دارید موهای خود را از این روش ازبین ببرید، پیشنهاد می کنیم که ادامه مقاله را بخوانید.

 

شیو کنید
شیو کنید

 

شیو کنید!

قبل از شروع لیزر موهای زائد و همچنین در دوران آن باید موهای خود را شیو کنید و لازم نیست بگذارید موها بلند شوند. اگر به تازگی اپیلاسیون و یا وکس کرده اید، نمی توانید از لیزر استفاده کنید و باید اجازه دهید موهایتان دربیاید. ۲۴ ساعت قبل از لیزر باید موهای خود را شیو کنید.

 

لیزر موهای زائد
برنزه نکنید

 

برنزه نکنید

برنزه از راه مختلفی انجام می شود این روش ها عبارتند از: آفتاب گرفتن، سولاریوم و استفاده از اسپری های برنزه کننده

برنزه کردن از هر روشی در دوران لیزر ممنوع است و حداقل ۱ ماه باید از زمان برنزه کردن گذشته باشد. لیزر و برنزگی اصلا باهم سازگار نیستتند و همزمانی آن ها موجب آسیب رسیدن به پوست می شود.

 

نوع پوست
نوع پوست

 

نوع پوست

تشخیص نوع پوست بر عهده پزشک می باشد و قبل از دوره باید انجام شود. زیرا تاثیر لیزر موهای زائد بر انواع پوست متفاوت است و هر پوستی واکنش متفاوتی نسبت به اشعه این دستگاه دارد. رنگ پوست، جنس پوست و جنس موی بدن بر لیزر و مدت نتیجه گیری آن تاثیر دارد. جالب است بدانید نوع پوست در انتخاب دستگاه نیز تاثیر دارد و از یک دستگاه برای تمام موها و پوست ها استفاده نمی شود.

 تداوم

تداوم داشتن و ثابت قدم بودن بر نتیجه گیری شما بسیار موثر است. از آنجایی که فولیکول ها در حال رشد هستند، فاصله بین جلسات لیزر در بهترین حالت باید ۴ تا ۶ هفته باشد. البته باید بدانید که این فاصله زمانی در طال دوره عوض می شود.

 

لیزرموهای زائد
کرم ضد آفتاب

 

کرم ضد آفتاب

بعد از لیزر پوست در حساس ترین حالت ممکن قرار دارد و حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. در این دوره جذب اشعه ماورا بنفش پوست بالا می رود و موجب سوختگی می گردد.

حواستان باشد تا یک الی دو روز بعد از لیزر از اسپری، مام، عطر و لوازم آرایشی پرهیز کنید. دوش آب داغ نگیرید، چون پوستتان حساس است و موجب سوختگی می شود.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست و چگونه درمان می شود؟

زگیل تناسلی چیست؟   زگیل تناسلی و یا زگیل مراقبی از شایع ترین عفونت های …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of