خانه / مطالب خواندنی / هنر و سرگرمی / دانستنی ها / نکات جالبی که در مورد میوه ها وجود دارد!
میوه و سبزی

نکات جالبی که در مورد میوه ها وجود دارد!

نکات جالبی که در مورد میوه ها وجود دارد!

 

میوه های بسیاری در سراسر جهان تولید می شود. هر یک از آن ها در آب و هوا و نقطه جغرافیایی مخصوصی رشد می کنند. اگر به کسب اطلاعات در زمینه میوه ها و ویژگی آن ها علاقه دارید، پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

موز
موز

 

موز

موزهایی که قبل از دهه پنجاه میلادی تولید می شدند با موزهای امروزی تفاوت داشتند. آن ها بزرگ تر، لذیذتر و خوشمزه تر بودند. موزها دچار یک بیماری بسیار خطرناک به نام پاناما شدند که منجر به از بین رفتن آن ها شد. موزهایی که امروز در بازار وجود دارد از نوع کاوندیش در برابر بیماری پاناما مقاوم هستند.

 

میوه انگور
انگور

 

انگور

انگور می تواند پلاسما تولید کند.پلاسما یکی از فاز اصلی مواد است. اگر یک حبه انگور را از وسط به دو نصف کنید، سپس آنها را درون مایکروویو قرار دهید مایع درون حبه انگور به گاز و سپس به پلاسما تبدیل میشود  و درون مایکروویو پلاسما را می بینید.

 

میوه هندوانه
هندوانه

 

هنداونه

هنداونه برای اولین بار در جنوب آفریقا کشت شد و به کشورهای دیگر صادر گردید. در کشور ژاپن هندوانه ها را در جعبه های شیشه ای می کارند به همین دلیل هندوانه ها مکعبی شکل رشد می کند. هندوانه دنسوک در جزیره هوکایدو کشت می شود و هر یک عدد از آن ۲۵۰ دلار قیمت دارد.

 

سیب زمینی
سیب زمینی

 

سیب زمینی

سیب زمینی یکی از صیفی جات بسیار محبوب در بین مردم است. بصورت سرخ شده، آب پز و یا مخلوطی با مواد غذایی دیگر استفاده می شود. در جوانه سیب زمینی مقداری سم سولانین وجود دارد که یک نوع سیستم دفاعی برای سیب زمینی می باشد. سولانین است که سیب زمینی را از آفت ها و بیماری ها سالم نگه می دارد. ورود زیاد این سم به بدن با نشانه هایی همچون سردرد، تهوع و … به همراه دارد و در موارد شدیدتر ممکن است منجر به کما و یا حتی مرگ شود.

 

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی

 

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در جزیره فیجی می روید. آدم خوارها از آن به عنوان سس طعم دهنده گوشت استفاده می کردند و معتقد بودند که گوشت را خوشمزه می کند.

 

اسفناج
اسفناج

 

اسفناج

بسیاری از مردم بر این باورند که اسفناج گیاهی سرشار از آهن است. اما این باور درست نیست، اسفناج دارای مقدار کمی آهن و ویتامین A است. اسفناج خام خاصیت بیشتری دارد و هنگام پخته شدن بیشتر ویتامین های موجود در آن از بین می رود.

 

هویج بنفش
هویج بنفش

 

هویج

هویج بنفش نوعی هویج است که در افغانستان می روید. رنگ اصلی آن سفید و بنفش بوده است و رنگ زرد هویج به دستاورد کشاورزان هلندی می باشد.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

پلاستیک خطری جدی برای طبیعت

راه هایی برای کاهش مصرف پلاستیک در زندگی

پلاستیک یکی از مخرب ترین عوامل برای محیط زیست است و طبیعت را بسیار را تحت تاثیر قرار می دهد. سال ها طول می کشد که پلاستیک موجود در طبیعت از بین برود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of