چطور در عکس ها خوش اندام بیوفتیم؟ نکات طلایی عکاسی

آموزش نحوه صحیح ژست گرفتن برای عکس

 

 

دنیای مد و زیبایی تنها به منظور آرایش و لباس نیست بلکه مربوط به زیبا ساختن هر چه درباره ظاهر ما می شود نیز می تواند باشد و این زیبا سازی به این معنی است به شیوه ای درست در مورد ظاهرمان تصمیم بگیریم. برای مثال درست لباس بپوشیم، درست آرایش کنیم، درست رفتار کنیم و… .

حالا عکس گرفتن نیز یکی از مواردی است که باید نکات زیبایی مربوط به آن را بدانیم و رعایت کنیم تا عکس هایی زیبا برایمان به یادگار بمانند.

برای اینکه عکس هایی زیبا داشته باشید ما در اینجا چند قانون کاربردی را به شما معرفی میکنیم. تنها باید حواستان باشد که از این قوانین هنگام عکس گرفتن استفاده کنید.

 

به بدنتان حالت دهید

اولین نکته ای که در مورد بدنتان باید به آن توجه داشته باشید این است که به بدنتان حالت دهید. یک حالت ساده اما ظریف را انتخاب کنید تا عکستان حس و حال خوبی پیدا کند. زمانی که بدون هیچ حالت خاصی عکس بگیرید نباید انتظار این را دشته باشید که عکستان زیبا شود یا خودتان حتا در عکس زیبا به چشم آیید.

 

 

تکیه ندهید

اگر هنگام عکس گرفتن در کنار شخصی قرار گرفته اید به او تکیه ندهید یا بهتر است بگوییم که لَم ندهید. می توانید بازوی او را بغل کنید یا دستش را بگیرید.

 

بدنتان را بچرخانید

سعی کنید بدنتان را کمی به راست یا به چپ بچرخانید. کاملا رو به روی دوربین قرار نگیرید. به این صورت فرم بدنتان در عکس زیباتر به نظر می رسد.

 

اندامتان را پنهان نکنید

حتا اگر در حالت نیم رخ قرار میگرید سعی کنید تصویری جزئی از اندام های طرف دیگر بدن در عکس دیده شوند. به یک طرف ایستادن و تنها یک سمت از بدن در عکس باعث می شود که عکس شما نصفه به نظر رسد.

 

اختلاف ارتفاع

برای عکس های دو نفره اگر موقعیت و محل عکس گرفتن به گونه ایست که می توان اختلاف ارتفاع را جزئی ایجاد کرد، حتما این کار را انجام دهید. برای مثال مطابق عکس اگر بر روی پله ایستاده اید بهتر است یکی از افراد، اصولا شخصی که قد کوتاه تری دارد، یک پله پایین تر بایستد.