پنجشنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / مد و زیبایی / دانستنی های مد / چطور در عکس ها خوش اندام بیوفتیم؟ نکات طلایی عکاسی

چطور در عکس ها خوش اندام بیوفتیم؟ نکات طلایی عکاسی

آموزش نحوه صحیح ژست گرفتن برای عکس

 

 

دنیای مد و زیبایی تنها به منظور آرایش و لباس نیست بلکه مربوط به زیبا ساختن هر چه درباره ظاهر ما می شود نیز می تواند باشد و این زیبا سازی به این معنی است به شیوه ای درست در مورد ظاهرمان تصمیم بگیریم. برای مثال درست لباس بپوشیم، درست آرایش کنیم، درست رفتار کنیم و… .

حالا عکس گرفتن نیز یکی از مواردی است که باید نکات زیبایی مربوط به آن را بدانیم و رعایت کنیم تا عکس هایی زیبا برایمان به یادگار بمانند.

برای اینکه عکس هایی زیبا داشته باشید ما در اینجا چند قانون کاربردی را به شما معرفی میکنیم. تنها باید حواستان باشد که از این قوانین هنگام عکس گرفتن استفاده کنید.

 

به بدنتان حالت دهید

اولین نکته ای که در مورد بدنتان باید به آن توجه داشته باشید این است که به بدنتان حالت دهید. یک حالت ساده اما ظریف را انتخاب کنید تا عکستان حس و حال خوبی پیدا کند. زمانی که بدون هیچ حالت خاصی عکس بگیرید نباید انتظار این را دشته باشید که عکستان زیبا شود یا خودتان حتا در عکس زیبا به چشم آیید.

 

 

تکیه ندهید

اگر هنگام عکس گرفتن در کنار شخصی قرار گرفته اید به او تکیه ندهید یا بهتر است بگوییم که لَم ندهید. می توانید بازوی او را بغل کنید یا دستش را بگیرید.

 

بدنتان را بچرخانید

سعی کنید بدنتان را کمی به راست یا به چپ بچرخانید. کاملا رو به روی دوربین قرار نگیرید. به این صورت فرم بدنتان در عکس زیباتر به نظر می رسد.

 

اندامتان را پنهان نکنید

حتا اگر در حالت نیم رخ قرار میگرید سعی کنید تصویری جزئی از اندام های طرف دیگر بدن در عکس دیده شوند. به یک طرف ایستادن و تنها یک سمت از بدن در عکس باعث می شود که عکس شما نصفه به نظر رسد.

 

اختلاف ارتفاع

برای عکس های دو نفره اگر موقعیت و محل عکس گرفتن به گونه ایست که می توان اختلاف ارتفاع را جزئی ایجاد کرد، حتما این کار را انجام دهید. برای مثال مطابق عکس اگر بر روی پله ایستاده اید بهتر است یکی از افراد، اصولا شخصی که قد کوتاه تری دارد، یک پله پایین تر بایستد.

 

قوز نکنید

به یاد داشته باشید که در عکس ها چه در حالت ایستاده چه نشسته به هیچ عنوان قوز نکنید. کمر و بالا تنه خود را صاف نگه دارید. البته در صاف نگه داشتن بالا تنه به گونه ای نایستید که با یک مجسمه فرقی نداشته باشید. راحت اما صاف قرار گیرید.

 

 

اندام ها درشت و برجسته

اگر قسمت هایی از بدنتان درشت، بزرگ یا برجسته هستند بهتر است به صورت نیم رخ  یا کج قرار نگیرید. بلکه رو به روی لنز بایستید اما همانطور که در عکس می بینید یکی از سر شانه های خود را کمی بالا ببرید کمی محکم بایستید.

 

 

هر فرد در جایگاه خودش

به یاد داشته باشید که هنگام عکس گرفتن بخصوص عکس های دسته جمعی هر فرد در جایی که دارد بایستد و ژست بگیرد و سعی نکند که با قرار گرفتن جلو شخص دیگری منظره عکس را خراب کند.

 

 

سرتان را خم کنید

هنگام عکس گرفت حتما به سرتان یک حالت یا فرم زیبا دهید. فرموش نکنید که قرار نیست برای شناسنامه عکس بگیریم و لزومی ندارد که صاف و بی حرکت فقط به دوربین خیره شویم. بهتر است گردن را کمی به راست یا چپ یا کمی به سمت پایین حرکت دهیدم تا حالتی زیبا از چهره و صورت ما ثبت شود.

 

 

حالت ایستاده

اگر رد حالت ایستاده عکس می گیرید پاهایتان را جفت نکنید بلکه یک پا را کمی به اندازه یک قدم جلوتر از دیگری قرار دهید. هر دو دست را به هیچ عنوان در جیب نگذارید. و گردنتان را همانطور که گفته شده کمی حالت دهید.

 

 

راحت ترین حالت = بدترین حالت

فراموش نکید که برای عکس گرفتن خیلی راحت و بدون هیچ حالتی قرار نگیرید. بهتر است که یک حالت زیبا و طبیعی را انتخاب کنید به بدنتان کمی فرم دهید. یادتان باشد که برای عکس گرفتن انتخاب راحت  ترین حالت یعنی انتخاب بدترین حالت. پس با انتخاب یک فرم و حالت ساده  وطبیعی به بدنتان، یک عکس زیبا از خودتان به یادگار داشته باشید.

 

 

مطالب مرتبط: نکات زیبایی برای عکاسی

 

 

درباره ی سارا مویدی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of