خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / ازدواج و خانواده / نکات مهم در جلسه خواستگاری
جلسه خواستگاری

نکات مهم در جلسه خواستگاری

۴ نکته مهم که باید در جلسه خواستگاری بدانید!

 

جلسه خواستگاری

 

جلسه خواستگاری برای دختر و پسر بسیار مهم و استرس آور هست، مراسمی است که سرنوشت و آینده آنها را تعیین می کند. اگر قرار است بزودی مراسم خواستگاری داشته باشید، بهتر است قبل از این مراسم خود را به خوبی آماده کنید.

در این مقاله ما مهمترین نکاتی که باید در این مراسم بدانید را برای شما آماده کرده ایم امیدواریم که برای شما مفید باشند.

 

شروع جلسه خواستگاری

 

جلسه خواستگاری

 

 جلسه خواستگاری بسیار مهم است پس بهتر است از گفتن حرف های بیهوده پرهیز کنید و زیاد شوخی نکنید. البته در ابتدای مراسم به دلیل اینکه هر دو خانواده با هم غریب هستند بهتر است در ابتدا خیلی جدی نباشید  و جلسه را با شوخی و حرف های نه چندان جدی شروع کنید و رفته رفته مراسم را با حرف‌های جدی پیش ببرید.

بهتر است در این مراسم گوشی خود را سایلنت کنید، هیچ کس از آقا داماد یا عروس خانمی که در مراسم به این مهمی دائم سرش در گوشی باشد خوشش نمی آید، ممکن است این کار  را توهین تلقی کنند.

در مراسم  خواستگاری علاوه بر دقت در رفتار عروس یا آقا داماد باید به رفتار و گفتار خانواده او نیز توجه کنید. آن ها کسانی هستند که تاثیر زیادی در زندگی آینده شما دارند.

 

مرتب و تمیز باشید

 

جلسه خواستگاری

 

جلسه خواستگاری جزء مهمترین موقعیت های زندگی شماست، پس بهتر است برای این مراسم خودتان را خوب آماده کنید. تمیزباشید، لباس خوب بپوشید، عطر خوب استفاده کنید.

 حتماً تا به حال این جمله را شنیده اید که نگاه و دیدار اول خیلی مهم است پس اگر می خواهید نظر خانواده عروس یا آقا داماد را جلب کنید به تمیزی و مرتب بودن خود  توجه کنید.

دختر خانوم ها بهتر است خیلی آرایش نکنند و لباس های عجیب و غریب نپوشند. یک آرایش و لباس ساده بهترین گزینه برای این مراسم است.

 

سوالات مهم بپرسید

 

اگر اولین بار است که با عروس خانم یا آقا داماد آشنا می شوید بهتر است سوالات خود را از قبل آماده کنید و در جلسه خواستگاری آن ها را بپرسید.

مثلاً می توانید در مورد باورها و اعتقادات مذهبی سوال کنید یا می توانید در مورد اهداف زندگی، فرهنگ، اخلاق و شخصیت طرف مقابل سوال کنید. نوع این سوالات بستگی  به شما دارد  که چه چیزهایی در زندگی برای شما مهم است و اولویت دارد.

 ممکن است چیزهایی که برای شما مهم است برای طرف مقابلتان زیاد مهم نباشد، سعی کنید با سوالات خوب به این اختلافات پی ببرید. با همین سوالات متوجه می شوید آیا به درد هم میخورید یا نه!

 توصیه می‌کنیم حتماً قبل از مراسم خواستگاری سوالات خود را یادداشت کنید و اولویت آنها را مشخص کنید و فراموش نکنید اگر از شما هر سوالی پرسیدند هرگز دروغ نگویید.

ازدواج یک رفت و آمد چند ساعته و یا چند ماهه نیست قرار است سال ها در کنار هم زندگی کنید، اگر دروغ بگویید بالاخره یک روز ماه از پشت ابر بیرون می‌آید و همه چیز مشخص می‌شود.

اگر  فکر می کنید ممکن است جواب نه بشنوید باز هم راستش را بگویید. 

 

نکته بسیار مهم در طرح سوالات 

 

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام سوال پرسیدن بدانید این است که سوالاتی بپرسید که طرف مقابل ناراحت نشود. سوالاتی مثل تا حالا شکست عشقی خورده اید؟ یا چند بار خواستگاری رفته اید؟ مناسب جلسه اول خواستگاری نیستند.

این سوالات را می‌توانید در جلسات بعدی مطرح کنید. یادتان باشد اگر شما یک سوال می‌پرسید بهتر است صبر کنید تا سوال بعدی را او بپرسد. این که دائماً سوال بپرسید و طرف مقابل شما جواب دهد باعث خسته شدن او می شود بالاخره او هم می خواهد شما را بشناسد.

 

زیاد خودمانی نشوید

 

جلسه خواستگاری

 

در جلسه اول رفتاری معمولی داشته باشید اگر از طرف مقابلتان خوشتان آمده است جو گیر نشوید و سعی نکنید با حرف و یا رفتارهایی نظر او را جلب کنید. ممکن است نتیجه عکس بدهد.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

اصول خانه داری

اصول خانه داری در ۳ دقیقه!

اصول خانه داری برای همه!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of