پنجشنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / مد و زیبایی / نکات مهمی که ساقدوش های عروس باید بدانند!!!💝
مدل لباس های ساقدوشی سفید

نکات مهمی که ساقدوش های عروس باید بدانند!!!💝

وظایف ساقدوش عروس چیست ؟💝

 

یکی از مواردی که به زیباتر جلوه نمودن برگزاری مراسم عروسی کمک به سزایی می‌کند، حضور ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد است.

در قدیم رسم بر این بوده که برحسب تعدادمهمان ها تعداد ساقدوش ها محاسبه می شدند براین اساس که به ازای هر ۴۰ مهمان یک زوج ساقدوش در کنار عروس و داماد قرار می گرفتند اما امروزه این رسم رواج چندانی ندارد و تعداد ساقدوش ها معمولا بین دو تا شش زوج انتخاب می شوند.

برای انتخاب ساقدوش ها باید به چند نکته توجه داشت یکی از آن نکات قد ساقدوش ها است که نباید خیلی کوتاه و یا خیلی بلند تر از عروس باشند و بهتر است ساقدوش ها در یک رنج قدی باشند.

لباس ساقدوش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لباس های شکیل و زیبا و خوش دوخت زیبایی مراسم و عروس را دو چندان می کند. میتوانید رنگ لباس ساقدوش ها را باتوجه به دسته گل عروس و یا تم رنگی آذین بندی مراسم انتخاب کنید.

 

 

 

وظایف ساقدوش عروس چیست ؟
ساقدوش ها  همیار عروس هستند

 

* نکاتی که ساقدوش ها باید بدانند!

 

طبق عرف و رسم ، هزینه های ساقدوش ها به عهده ی میزبان یعنی عروس و داماد است. گاهی اوقات ساقدوش ها برای اینکه در هزینه های عروس و داماد صرفه جویی شود خودشان مخارج لباس و آرایشگاه را، به عهده می گیرند.

از جمله وظایفی که به عهده ی ساقدوش ها است این است که زودتر از عروس و داماد حاضر شوند واز اول تا آخر عروسی در کنار عروس و داماد حضور داشته باشند .

با لبخند و گرمی به کارهای عروس و داماد رسیدگی کنند .

عکس ها ، گیفت ها،هدیه های عروسی و لوازم عروس و داماد راحفظ و نگهداری کنن.

به مجلس عروسی، هیجان و سرزندگی بدهند به عبارتی مجلس عروسی را گرم و شاد کنند.

پسندیده تر آن است بعد از اتمام مراسم، عروس و داماد به رسم یادبود هدیه ای به ساقدوش ها بدهند مثلا یکی از عکس های دسته جمعی راقاب کرده و به هریک هدیه کنند.

 

 

وظایف ساقدوش عروس چیست
مدل لباس های ساقدوشی سفید

 

وظایف ساقدوش عروس چیست

 

عروس
مدل لباس های ساقدوشی مشکی

 

عروس

 

برای وقت مشاوره و سفارش دوخت لباس ساقدوش می توانید از تیم حرفه ای طراحی و دوخت مزون نایریکا کمک بگیرید. برای ارتباط با ما بر روی واژه نایریکا در این سطر  و یا برای مشاهده کارهای ما در اینستاگرام بر روی اینستاگرام مزون کلیک کنید.

 

درباره ی ملیحه عطایی

مطلب پیشنهادی

مزون لباس مجلسی

مزون لباس مجلسی خاص

لباس مجلسی این روزها از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و خانم‌ها ممکن است در هنگام خرید و انتخاب آن گیج شوند و ندانند چه مدل لباس مجلسی را انتخاب کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of