زندگی پر نشاط

پیش نیازهای زندگی پر نشاط چه چیز هایی هستند؟

۶ راز برای داشتن زندگی پر نشاط

 

زندگی پر نشاط

 

اگر می خواهید به موفقیت برسید باید یک زندگی پر نشاط داشته باشید، کسانی که زندگی پر نشاطی دارند کارهایشان را بهتر انجام می‌دهند و انگیزه بیشتری برای موفقیت دارد.

در زیر می‌خواهیم به ویژگی‌های بپردازیم که با استفاده از آنها می توانید یک زندگی پر نشاط داشته باشید برای دانستن این نکات و ساخت یک زندگی شاد با ما همراه باشید.

۱. روابط سالم تر و زندگی پر نشاط

 

زندگی پر نشاط

 

روابط با خانواده ، فرزندان، همکاران و حتی رابطه خوب با خود پایه و اساس زندگی است و شما نمی توانید برای رسیدن به موفقیت از آنها اجتناب کنید.

وقتی روابط شما کم کیفیت باشد کیفیت زندگی شما پایین می آید. برعکس ، وقتی روابط شما سالم و پر جنب و جوش باشد زندگی شما بهتر و پر نشاط تر می شود.

یادگیری و ایجاد مهارت روابط خوب بخش اساسی هر برنامه توسعه شخصی است. افرادی که به طور آگاهانه مهارت های بین فردی را در خود تقویت می کنند، در انواع و اقسام روابط رضایت بیشتری کسب می کنند.

 

۲. استرس کمتر

 

زندگی پر نشاط

 

قاتل یک زندگی شاد، استرس است. استرس بر روی کیفیت کلی زندگی شما تأثیر منفی می گذارد ، هر چیزی که استرس را کاهش می دهد ارزش پیگیری دارد.

با افزایش آگاهی در مورد تکنیک های کاهش استرس قادر خواهید بود منابع اصلی استرس در زندگی خود را شناسایی ، مدیریت و حتی از بین ببرید.

 

۳. بهبود سلامت

 

زندگی پر نشاط
اگر از مورد بالا پیروی کنید تا حدود زیادی این مورد در زندگی شما نیز انجام می شود. پیوند بین استرس و سلامت غیرقابل انکار است. استرس بیشتر با بیماری بیشتر در ارتباط است. روابط شادتر و سالم تر برابر استرس کمتر است و هرچه برای مدیریت و کاهش استرس مجهز تر باشیم ، سلامت کلی ما بهتر می شود.

شما اول باید بتوانید استرس زندگی خود را کمتر کنید و با عوامل استرس زای زندگی تان آشنا شوید، سپس سعی کنید غذاهای سالم و ورزش را در زندگی روزانه خود بگنجانید با این کارها رفته  رفته شما زندگی سالم‌تر و شاد تری خواهید داشت.

 

۴- افزایش بهره وری

 

دشمن شماره یک بهره وری ، تعلل است و تعلل اغلب توسط احساسات بدتر می شود.  منظور ما این است نگذارید احساساتی مانند اینکه من به اندازه کافی خوب نیستم یا الان احساس خوبی ندارم باعث شوند کارهایتان را به تاخیر بیندازید و همیشه غمگین و پر از احساسات بد تعویق انداختن کارها باشید.

دومین دشمن بزرگ بهره وری ، استرس است در زندگی ما انتظارات غیر واقعی زیادی داریم. وقتی استرس با انتظارات مخلوط می شود ، بهره وری ما کاهش می یابد.

ما آنقدر از وقت خود را صرف نگرانی و تلاش برای انجام چندین وظیفه می کنیم که توانایی ما در تمرکز و کارهایی که باید انجام دهیم کاهش می یابد. تکنیک های خودشناسی توانایی شما در تمرکز و مدیریت استرس را بهبود می بخشد.

 

۵- خود کنترلی

 

خودکنترلی  توانایی تنظیم احساسات ، افکار و رفتارهای شما برای دستیابی به اهداف خاص است. به طور ساده تر وقتی ما می توانیم عضلات بدنمان را همان طور که دوست داریم پرورش دهیم و تقویت کنیم به راحتی نیز می توانیم احساسات خود را کنترل و مدیریت کنیم.

وقتی ما این توانایی را داشته باشیم که در برابر احساسات منفی و نادرست خود را کنترل کنیم می‌توانیم زندگی شادتری برای خود و اطرافیانمان بسازیم.

 

۶-  آرامش ذهن

 

گذشته از آرامش ذهنی که به طور کلی در نتیجه عواملی از قبیل پایین آمدن سطح استرس ، تجربه سلامت عمومی بهتر  و غیره حاصل می شود. انجام ورزش های ذهن نیز می تواند در زندگی ما نشاط و آرامش بیشتری را بیاورد.

مدیتیشن و تکنیک های ذهن-بدن مانند یوگا هنگامی که به طور مرتب تمرین شوند می توانند تمرکز و خودآگاهی را بهبود بخشند و باعث افزایش آرامش بدن و نشاط در زندگی شوند.