چرا رها کردن سخت است

چرا رها کردن برای ما انسان ها دشوار است؟

جسارت رها کردن را داشته باش!!

 

رها کردن

 

بیشتر ما نمی خواهیم چیزهایی را که دوست داریم ، کنار بگذاریم و از رها کردن می ترسیم. هر چه ما تلاش بیشتری برای داشتن آن ها کنیم زودتر از دستمان رها می شوند.

نگه داشتن چیزهایی که نمی توانیم آنها را کنترل کنیم می تواند استرس و نارضایتی زیادی برای ما ایجاد کند. همچنین باعث می شود که ما در گذشته گیر کنیم و مانع از رشد و زندگی آزادانه ما شوند. اگر می خواهید شاد و آزاد باشیم ، باید یاد بگیرید که رها کنید.

در این مقاله  بررسی می کنیم که ترک واقعی چه معنایی دارد؟ چرا اینقدر سخت است؟ و با رها کردن چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید ، زندگی شما چگونه بهبود می یابد. سپس ، نکاتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که به شما کمک می کنند یاد بگیرید که راحت تر چیزهایی را که به آن وابسته هستید را رها کنید ، بنابراین می توانید یک زندگی شادتر و راحت تری را داشته باشید.

 

منظور از رها شدن چیست؟

 

رها کردن

 

برای این که واقعا معنای رها شدن را بدانید ابتدا باید درک کنیم که چرا اصلا به چیزهای مختلف وابسته می شوید.

دلبستگی عبارت است از تثبیت ذهنی و عاطفی بر چیزی که فکر می کنیم نیاز داریم یا می خواهیم. ما به چیزهایی مانند افراد ، نماها ، نتایج یا دارایی های مادی وابسته می شویم. دلیل اینکه به آنها دلبسته شویم این است که می ترسیم آنها را از دست دهیم و بنابراین ، ما ناراحت خواهیم بود ، یا حتی می توانیم تصور کنیم که زنده نخواهیم ماند.

بسیاری از ما لذت حسی یا رضایت عاطفی را با خوشبختی اشتباه می گیریم. آنها یکسان نیستند. خوشبختی واقعی ناشی از آزادی از رنج است. با این حال جامعه ما به ما می آموزد که اگر به چیزهایی که به ما لذت می دهند باشیم ، خوشحال خواهیم شد.

مشکل این رویکرد برای یافتن خوشبختی این است که احساسات ما به طور طبیعی موقتی هستند.مثل وقتی که یک چیز جدید می خرید و رفته رفته احساس اولیه تان را نسبت به آن از دست می دهید.

 

چرا رها کردن خیلی سخت است؟

 

رها کردن
دلایل مختلفی وجود دارد که چرا رها کردن بسیار سخت است. یکی از آنها این است که ما به نگه داشتن چیزها دیدی عاشقانه داریم. ما آن را در ادبیات ، موسیقی ، هنر و فیلم هایمان عاشقانه همه چیز را عاشقانه می بینیم. چیز عاشقانه ای در مورد نگه داشتن با کسی که دوستش داریم وجود دارد. ما می خواهیم عشق با آن شخص را برای همیشه احساس کنیم.

 

ترس

 

رها کردن

 

ترس ، رهایی را دشوار می کند. ما می ترسیم از آنچه برای ما اتفاق می افتد اگر چیزی را که برای بقا یا شادی خود به آن وابسته ایم ، از دست بدهیم.

 

عادت

 

نگه داشتن نیز یک عادت است. رفتارهای ما چنان عمیق در ما دیده می شود که فقط به چیزهایی نگاه می کنیم که حتی نمی توانیم متوجه آن شویم. علاوه بر این ، ما می ترسیم به خودمان نگاه کنیم زیرا ممکن است آنچه را که می بینیم دوست نداشته باشیم.

دلیل دیگر ترک اینقدر سخت است که هویت شخصی ما با چیزهایی که در ارتباط هستیم ارتباط دارد. یک خانواده خوب ، خانه ، ماشین و سایر دارایی های خود تصویری از اینکه ما چه کسی هستیم را نشان می دهد ،  و دوست داریم یک که یک تصویر موفق باشد. هویت شخصی ما نیز با دیدگاههای ما خصوصاً دیدگاههای سیاسی همراه است.

برخی از ما معتاد به  احساسات هستیم. ما از زندگی در احساسات خود لذت می بریم. مطمئناً احساسات مثبت را دوست داریم. اما حتی احساسات منفی می توانند توجه ما را به خود جلب کنند ، که این نیز لذت ما را به ارمغان می آورد. این احساسات همچنین می تواند بخشی از هویت ما باشد.