پنجشنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۸
خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / خانه داری / چند ایده جالب برای دکوراسیون خانه های کوچک
دکوراسیون خانه های کوچک

چند ایده جالب برای دکوراسیون خانه های کوچک

دکوراسیون خانه های کوچک ، این چند ترفند معجزه می کند!

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

دکوراسیون خانه های کوچک امروزه به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است. با افزایش خرید مسکن و اجاره خانه ها افراد زیادی مجبور هستند در خانه های کوچک زندگی کنند. مشکل بسیاری از این افراد این است که نمی‌توانند وسایل زیادی را در این خانه‌ها جا بدهند یا دکوراسیونی که دوست دارند را در این خانه‌ها پیاده کنند.

ما در این مقاله می خواهیم به شما بگویم اصلاً لازم نیست نگران باشید شما می توانید با داشتن یک خانه کوچک نیز هر دکوراسیونی را که بخواهید داشته باشید فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و نکات زیر را بدانید.امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

 

دکوراسیون خانه های کوچک اپارتمانی

 

دکوراسیون خانه های کوچک

یک نکته که باید در دکوراسیون خانه های کوچک به آن توجه کنید نورپردازی و استفاده از رنگ های روشن است اگر می‌خواهید فضای دکوراسیون خانه شما بزرگ تر دیده شود سعی کنید خانه ای را انتخاب کنید که پنجره های بزرگی داشته باشد .همچنین بهتر است وسایلی به رنگ روشن نیز در دکوراسیون خانه تان به کار ببرید و همچنین شما می توانید از نورهای مصنوعی نیز استفاده کنید.

امروزه طراحان دکوراسیون سعی می‌کنند وسایلی را ارائه دهند که مناسب خانه های کوچک باشد شما می توانید انواع مختلف این وسایل را در بازار پیدا کنید مثلاً می توانید از مبل های تاشو یا کابینت های مدرن استفاده کنید تا فضای بیشتری داشته باشید.

 

استفاده بهینه از فضای خانه!

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

ترفند های بسیاری وجود دارد که شما می توانید در یک دکوراسیون خانه کوچک اجرا کنید مثلاً در تصویر بالا شما می‌توانید از فضای بین راه پله ها استفاده کنید.

دقت در انتخاب وسایل خانه

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

اگر خانه ای کوچک دارید باید وسایل خانه تان با دقت و هوشمندی انتخاب شوند. به تصویر بالا نگاه کنید مبل های خانه در حالی که شیک هستند اندازه ای کوچک دارند که باعث شده دکوراسیون شلوغ نشود.

 

کابینت های مدرن و تاثیر چیدمان صحیح!

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

در این تصویر می بینید که چیدمان میز ناهارخوری و مبل به صورتی است که فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. استفاده از کابینت های مدرن باعث شده است فضای آشپزخانه بهینه تر شود تا بتوان در آن میز ناهار خوری قرار داد و همینطور که میبینید آشپزخانه به رنگ های سفید و روشن استفاده شده و احساس فضای بزرگ را به شما القاء می کند.

 

وسایل کم اما مفید!

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

در عکس بالا یک فضای مستطیل شکل وجود دارد و طراح را به خوبی توانسته از تمام فضای خانه به خوبی استفاده کند و با طراحی مدرن و وسایل زیبا و جذاب دکوراسیونی بسیار متفاوت را به وجود آورد.

اولین نکته‌ای که باید در طراحی این خانه به آن توجه کنید وجود پرده های ساده و بلند است. این پرده ها باعث می شوند فضای اتاق بزرگ تر و جذاب تر دیده شود.

آشپزخانه طراحی مدرن و ساده دارد و از هر گونه وسایل اضافه بین آشپزخانه و نشیمن حذف شده است. همانطور که می بینید وسایل اضافی نیز در این دکوراسیون وجود ندارد که باعث شده این خانه با وجود کوچک بودن شلوغ دیده نشود.

 

فضای اتاق خواب و تخت های دو طبقه!

 

دکوراسیون خانه های کوچک

 

به تصویر بالا خوب دقت کنید! ویژگی های بارز این اتاق چه چیزهایی هستند؟ رنگ روشن باعث شده تا فضای اتاق بزرگ تر و دلنشین تر دیده شود. وجود یک پنجره باعث روشنایی و دل باز شدن اتاق شده است.

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید که استفاده از یک تخت دو طبقه ساده است اگر شما در منزل تان فقط یک اتاق برای فرزندانتان دارید می توانید از تخت های دو طبقه و ساده، کوچک و چوبی استفاده کنید. 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

تمیز کردن خانه

میز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش دوم)

در قسمت دوم این مقاله می‌خواهیم به بررسی نحوه ی تمیز کردن کاربردی و سریع آشپزخانه بپردازیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of