استرس خاموش ترین قاتل زندگی! با این روش ها اضطراب خود را ریشه کن کنید!

چند راه ساده برای رفع استرس و اضطراب

 

راهکار های کاهش استرس

 

۱. ورزش.

ورزش مهمترین راهکار است، که می توانید برای مقابله با استرس انجام دهید. ممکن است متناقض به نظر برسد ، اما فشار آوردن از طریق ورزش می تواند استرس بدنی و فشار روانی را تسکین دهد. این مزایا هنگامی که به طور مرتب ورزش می کنید بیشتر می شود. افرادی که مرتباً ورزش می کنند نسبت به افرادی که اصلا ورزش نمی کنند کمتر دچار اضطراب می شوند.

 

۲. مکمل ها را در نظر بگیرید.

چندین مکمل باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. در اینجا مختصراً از برخی از رایج ترین آنها را نام برده ایم: ( بادرنجبویه، اسیدهای چرب امگا ۳، 

آشوآگاندا، چای سبز، والِریون و کاوا کاوا.)

 

عطر های آرامش بخش

 

۳. یک شمع روشن کنید.

استفاده از روغن های اسانس دار یا سوزاندن شمع معطر ممکن است به کاهش احساس استرس و اضطراب شما کمک کند. بعضی از بوها خاصیت تسکین دهنده دارند. در اینجا برخی از آرامش بخش ترین عطرها آورده شده است: ( اسطوخودوس، گل سرخ، بابونه، بابونه رومی، لیمو ترش، نارنج، کندور، چوب صندل، بهار نارنج، گل شمعدانی.)

 

 

۴. میزان مصرف کافئین را کاهش دهید.

کافئین یک محرک موجود در قهوه ، چای ، شکلات و نوشیدنی های انرژی زا است. دوزهای زیاد آن می تواند اضطراب را افزایش دهد. اگرچه بسیاری از مطالعات نشان می دهد که قهوه می تواند در حد اعتدال مفید هم باشد ، اما برای همه اینگونه نیست. به طور کلی ، در روز پنج  فنجان یا کمتر، یک مقدار متوسط محسوب می شود.

۵. آن را بنویسید.

یکی از راه های مقابله با استرس، نوشتن مطالب است. روش دیگر شکرگزاری از نعمت های زندگی می باشد. قدردانی می تواند تمرکز افکار را در جهت موارد مثبت زندگی سوق دهد و به شما در رفع استرس کمک کند.

 

جویدن آدامس برای کاهش استرس

 

۶. آدامس !

یک داروی فوق العاده آسان و در دسترس، سعی کنید آدامس جویدن را امتحان کنید. یک مطالعه نشان داد افرادی که آدامس می جوند حس تندرستی می کنند و استرس کمتری دارند. علاوه بر این ، یک مطالعه جدید نشان داد که وقتی افراد با شدت بیشتری می جوند، استرس آنها به سرعت کاهش می یابد. نکته دیگر اینکه جویدن آدامس جریان خون به مغز را تقویت می کند.

۷. با دوستان و خانواده وقت بگذرانید.

حمایت اجتماعی دوستان و خانواده می تواند به شما در اوقات استرس زا کمک کند. عضویت در یک شبکه دوستانه احساس تعلق و عزت نفس به شما می دهد و می توانید در شرایط سخت از همراهی آنها آرامش بگیرید.

 

راهکار های کاهش استرس

 

۸. بخندید.

هنگام خندیدن ، احساس اضطراب به ندرت پیش می آید. این برای سلامتی شما نیز مفید است. همچنین خنده در مدت طولانی می تواند به بهبود سیستم ایمنی و خلقی شما کمک کند. یک مطالعه در بین مبتلایان به سرطان نشان داد که افراد عضو گروه خنده درمانی نسبت به افرادی که در این جمع شرکت نداشتند ، احساس استرس کمتری را تجربه کرده اند. سعی کنید یک برنامه تلویزیونی خنده دار را تماشا کنید یا با دوستانی که باعث خندیدن شما می شوند ، مرتب دیدار داشته باشید.

۹. یاد بگیرید که نه بگویید.

همه عوامل استرس زا تحت کنترل شما نیستند ، اما برخی از آنها چرا. شرایطی که موجب ایجاد اضطراب در شما می شود را پیدا کرده و تغییر دهید. اغلب اولین راه برای انجام این کار بالا بردن توانایی “نه” گفتن است.

 

 

۱۰. به کلاس یوگا بروید.

یوگا یک روش عالی برای کاهش استرس است و به ورزشی محبوب در بین همه گروه های سنی تبدیل شده. در حالی که سبک های یوگا متفاوت هستند ، اکثر آنها یک هدف مشترک دارند – پیوستن به بدن و ذهن شما. یوگا در درجه اول با افزایش آگاهی از بدن و نفس این کار را انجام می دهد. برخی از مطالعات تأثیر یوگا بر سلامت روان را مورد بررسی قرار داده اند. به طور کلی ، تحقیقات نشان داده که یوگا می تواند روحیه را تقویت کند و حتی ممکن است به اندازه داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی و اضطراب مؤثر باشد.

 

مقابله با استرس در محل کار