استرس خاموش ترین قاتل زندگی! با این روش ها اضطراب خود را ریشه کن کنید!

چند راه ساده برای رفع استرس و اضطراب

 

راهکار های کاهش استرس

 

۱. ورزش.

ورزش مهمترین راهکار است، که می توانید برای مقابله با استرس انجام دهید. ممکن است متناقض به نظر برسد ، اما فشار آوردن از طریق ورزش می تواند استرس بدنی و فشار روانی را تسکین دهد. این مزایا هنگامی که به طور مرتب ورزش می کنید بیشتر می شود. افرادی که مرتباً ورزش می کنند نسبت به افرادی که اصلا ورزش نمی کنند کمتر دچار اضطراب می شوند.

 

۲. مکمل ها را در نظر بگیرید.

چندین مکمل باعث کاهش استرس و اضطراب می شود. در اینجا مختصراً از برخی از رایج ترین آنها را نام برده ایم: ( بادرنجبویه، اسیدهای چرب امگا ۳، 

آشوآگاندا، چای سبز، والِریون و کاوا کاوا.)

 

عطر های آرامش بخش

 

۳. یک شمع روشن کنید.

استفاده از روغن های اسانس دار یا سوزاندن شمع معطر ممکن است به کاهش احساس استرس و اضطراب شما کمک کند. بعضی از بوها خاصیت تسکین دهنده دارند. در اینجا برخی از آرامش بخش ترین عطرها آورده شده است: ( اسطوخودوس، گل سرخ، بابونه، بابونه رومی، لیمو ترش، نارنج، کندور، چوب صندل، بهار نارنج، گل شمعدانی.)

 

 

۴. میزان مصرف کافئین را کاهش دهید.

کافئین یک محرک موجود در قهوه ، چای ، شکلات و نوشیدنی های انرژی زا است. دوزهای زیاد آن می تواند اضطراب را افزایش دهد. اگرچه بسیاری از مطالعات نشان می دهد که قهوه می تواند در حد اعتدال مفید هم باشد ، اما برای همه اینگونه نیست. به طور کلی ، در روز پنج  فنجان یا کمتر، یک مقدار متوسط محسوب می شود.

۵. آن را بنویسید.

یکی از راه های مقابله با استرس، نوشتن مطالب است. روش دیگر شکرگزاری از نعمت های زندگی می باشد. قدردانی می تواند تمرکز افکار را در جهت موارد مثبت زندگی سوق دهد و به شما در رفع استرس کمک کند.

 

جویدن آدامس برای کاهش استرس