چند راهکار برای حفظ آرامش خود

راهکار هایی برای حفظ کردن آرامش

 

 

همه ما دارای نگران هستیم و در تمام مدت این ناراحتی ها رو با خود کول می کنیم.

این بخش عادی زندگی است، درست است؟ اما چه اتفاقی می افتد وقتی که اضطراب و یا 

خشم طول می کشد و شما نمی توانید آرامش کنید؟ در حال حاضر قادر به آرام کردن خود

در یک سری از لحظات می شوید، که اغلب ساده تر انجام می شود. به همین دلیل داشتن

چند استراتژی که با آنها آشنا هستید می توانید هنگامی که احساس اضطراب یا عصبانیت

می کنید، از آنها کمک بگیرید. در اینجا چند نکته مفید و قابل قبول نقل شده که می توانید

بار بعدی  که باید آرامش داشته باشید آن ها را امتحان کنید.

 

 

۱. نفس کشیدن

یک کارشناس بهداشت رفتاری می گوید: “تنفس اولین و موثر ترین تکنیک برای کاهش خشم و اضطراب است.” هنگامی که شما مضطرب یا عصبانی هستید، تمایل دارید نفس های سریع و کم عمق داشته باشید. این کار فرکانس هایی به مغز شما ارسال می کند که باعث افزایش خشمتان می شود. به همین دلیل است که نفس های طولانی و عمیق آرام بخش بوده، این جریان عصبی را مختل می کند و به آرامش کمک می کند. تکنیک های تنفسی مختلف برای کمک به آرام کردن شما وجود دارد. یکی تنفس سه گانه است. تنفس سه گانه نیاز به یک نفس عمیق دارد و در همان حال به طور کامل بدن خود را بکشید. 

هنگامی که با تنفس عمیق راحت می شوید، می توانید میزان استنشاق و بازدم خود را به ۱ : ۲ تغییر دهید (استشمام خود را تا دو برابر زمان استنشاق خود کاهش می دهید). تمرین این تکنیک ها در هر زمانی آرامش بخش است، بنابراین شما می دانید که چگونه آنها را در زمانی که مضطرب هستید انجام دهید.

 

 

۲. اعتراف کنید که شما مضطرب یا عصبانی هستید

به خودتان اجازه دهید بگوید که شما مضطرب یا عصبانی هستید. هنگامی که شما به خودتان اجازه می دهید احساسات خود را بیان کنید، اضطراب و خشم که تجربه می کنید ممکن است کاهش یابد.

 

 

۳. افکار خود را به چالش بکشید

بخشی از اضطراب یا عصبانیت داشتن افکار غیر منطقی است که لزوما معنی ندارند. این افکار اغلب “سناریوی بدتر” هستند. شما ممکن است خود را در چرخه “چه چیزی” گرفتار کنید، که می تواند شما را به خرابکاری چیزهای زیادی در زندگی هدایت کند.

هنگامی که یکی از این اندیشه ها را تجربه می کنید، متوقف شوید و سوالات زیر را مطرح کنید:

_ آیا این احتمال وجود دارد؟

_ آیا این تفکر منطقی است؟

_ آیا این تا به حال برای من اتفاق افتاده است؟

_ بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد چیست؟

_ آیا می توانم آن را اداره کنم؟

پس از اینکه سوالات را مرور کردید، وقت آن است که تفکر خود را تغییر دهید. به جای “من نمی توانم در این پل راه بروم. اگر زمین لرزه بیاید در آب می افتم؟» به خودتان بگویید: « افرادی هستند که هر روز در آن پل راه می روند و هرگز در آب فرو نرفته اند ».

 

 

۴. اضطراب یا خشم را آزاد کنید

باید از فعالیت بدنی که شامل بیان خشم، مانند  مشت زدن بر روی دیوار با داد یا فریاد است، اجتناب کنید. به پیاده روی بروید و روی تنفس های سه گانه کار کنید.

 

 

۵. آرامش خود را تجسم کنید

این نکته به شما کمک می کند که تکنیک های تنفسی را یاد بگیرید. پس از چند نفس عمیق، چشمانتان را ببندید و آرام باشید. بدن خود را آرام ببینید و تصور کنید که در  یک وضعیت آرام و متمرکز، در شرایطی کنونی تان هستید و به کار خود ادامه دهید. با ایجاد یک تصویر ذهنی از آنچه مایل هستید به نظر برسید آرامش خود را حفظ کنید، زمانی که نگران هستید، می توانید به آن تصویر ذهنی نیز مراجعه کنید.

این مقاله ادامه دارد …