چند راهکار ساده برای کاهش استرس

چند راهکار ساده برای کاهش استرس

 

 

استرس تنش احساسی و ذهنی است که می تواند سلامت روح و جسم ما را به خطر بیندازد.

داشتن استرس بیش از حد باعث می شود که زندگی عادی ما دچار اختلال شود. عوامل و شرایط گوناگونی باعث ایجاد استرس در زندگی ما می شوند. در نتیجه بسیار مهم است که مهارت هایی را برای کنترل میزان استرس خود داشته باشیم تا اجازه ندهیم استرس برما و زندگیمان غالب شود.

با این چند روش ساده جهت کنترل استرس آشنا شوید و از آنها استفاده کنید.

سطح انتظارات خود را تغییر دهید

یکی از عواملی که باعث ایجاد استرس در شما میشود و ممکن است موجب تشدید آن شود سطح انتظارات شما نه تنها از خودتان بلکه از دیگران نیز است. باید قبل از هرچیز بدانید که از خود و دیگران انتظارات واقعی داشته باشید. زمانی که از خودتان، خانواده دوستان یا همکاران انتظارات غیر واقعی و غیر منطقی داشته باشید احساس می کنید به آنچه که خواسته اید نرسیدید که این باعث ایجاد استرس می شود. کافیست از خودتان این سوال را بپرسید که ” آیا انتظارات من منطقی و قابل اجراست؟”

مدیتیشن

مدیتیشن یکی از راهکارهایی است که میزان استرس و اضطراب را کاهش می دهد. اگر روزانه به مدت  ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید خواهید دید که تا چه انداز می توانید میزان استرتستان را مدیریت کنید.

 

 

دوری از افراد منفی

وجود افراد منفی گرا در زندگی نه تنها باعث ایجاد استرس می شوند بلکه باعث به وجود آمدنم موجی منفی در زندگی شما می شود. بهتر است از تا جایی که می توانید از این گونه افراد دوری کنید و یا زمان کمتری را با آن ها بگذرانید. زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهید اجازه دهید این افراد با احساسات منفی که دارند لحظه های زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهند.

 

مطالب مرتبط: نکات طلایی درباره انرژی مثبت بخش

 

از اخبار های ناراحت کننده دور بمانید

با توجه به گسترش خبر رسانی ها در دنیای مجازی، خبرهای ناراحت کننده یا استرس زا خیلی زود به گوشمان می رسد. اما اگر بخواهیم به طور مدام این اخبار را دنبال کنیم در اصل به تنش ها و احساس اضطراب و استرس در زندگیمان دامن می زنیم و به جای اینکه وقت زیادی را صرف دنبال کردن یا شندین خبرهای ناراحت کننده کنیم، بهتر است پیگر اتفاقات خوب  و خوشایندی که در اطرافمان رخ می دهد باشیم.

اهدافتان را مشخص کنید

تا زمانی که مشخص نکنید در زندگی چه جایگاه یا هدفی را می خواهید دنبال کنید، نمی توانید آن طور که باید احساس خوشبختی داشته باشید. اهدافتان را مشخص کنید. از زندگی چه می خواهید و دوست دارید در چه جایگاهی باشید و سپس در راستای اهدافتان حرکت کنید بدون آنکه احساس استرس داشته باشید، چرا که شما از تصمیمی که گرفته اید مطمعن هستید.

 

 

به خود و دیگران احساس مثبت دهید

یکی از مهم ترین مسائلی که باعث کاهش میزان استرس شما خواهد شد این است که چه میزان به خود و اطرافیان احساس مثبت دهید. هر چه از خودتان احساست مثبت بیشتری بروز دهید زندگی نیز انرژی های مثبت بیشتری به سوی شما خواهد آورد. به قول معروف “ از هر دست بدهی از همان دست خواهی گرفت.” پس مثبت و خوش انرژی باشید تا جایی برای احساسات منفی از جمله استرس در زندگی شما نباشد.

 

درباره ی سحر مؤیدی