چه کارهایی باید انجام داد تا خودتان را پیدا کنید؟ قسمت اول

چه کارهایی باید انجام داد تا خودتان را پیدا کنید؟ قسمت اول

 

 

گاهی اوقات در زندگی به این فکر می کنیم که ای کاش بهتر بود  در زندگی کار دیگر انجام می دادم. یا ای کاش به این روش یا آن روش زندگی میکردم. زمانهایی در زندگی هستند که ذهنمان پر از سوال هایی می شود که حتا خودمان هم نمی توانیم به این سوالات در مورد خودمان جواب دهیم و در نتیجه دچار سردرگمی و در بسیاری از موارد دچار سرخوردگی می شویم.

اول از همه باید پرسید، در زندگی به دنبال چه چیزی هستید؟ احتمالا می خواهید شخصی باشید که رویاهایی دارد و در مسیر درستی برای رسیدن به رویاهایش قرار گرفته است. اما قرار نیست همیشه به دنبال این شخص باشید یا فقط در ذهنتان باقی بماند بلکه اگر بخواهید می توانید خود آن شخص شوید. شما این قدرت را دارید تا هرطورکه بخواهید زندگی کنید.  کافیست اجازه ندهید احساسات جای شما تصمیم بگیریند. جایگاه فعلی خود را در زندگی بپذیرید و قبول کنید که اگر بخواهید می توانید زندگیتان را تغییر دهید.

اما برای پیدا کردن خودتان باید چه راهکارهایی را بدانید؟

عادت ها

” کارهایی که همیشه انجام می دهیم زندگی ما را شکل می دهند نه کارهایی که هر چند وقت یک بار انجامشان می دهیم ”       تونی رابینز

می خواهید یک فرد سحرخیز باشید؟ پس هر روز صبح زود بیدار شوید. می خواهید سیگاری نباشید؟ سیگار را ترک کنید. این کار به اندازه ای که فکر می کنید سخت نیست. می توانید به هر شکلی که علاقه دارید زندگی کنید. هیچ چیز راحتتر از این نیست که همین طور که هستید باقی بمانید و به زندگیتان ادامه دهید. اما پیدا کردن خودتان به این معنی است که خودتان را به چالش بکشید. عادت هایی را که هیچ کمکی به بهتر شدن زندگیتان نمی کردند رها کنید. و بهترین زمان همین حالا است. عادت های بدتان را ابتدا بپذیرید و اگر از انجامشان لذت میبردید ( مانند سیگار کشیدن) از آن ها تشکر و سپس با آن ها خداحافظی کنید.

آماده کردن شرایط برای عادت های خوب به منظور آماده شدن برای یک زندگی بهتر است. برای مثال سعی کنید کتاب خواندن را در زندگی تبدیل به یک عادت کنید و با خودتات شرط کنید تا آخر سال هر تعداد کتابی را که می توانید مطالعه کنید و در انتهای سال تاثیرات مثبت این کار در زندگیتان را حتما خواهید دید.

 

محدود کردن باورها

” میترسم تنهایی سفر کنم. اگر اتفاقی بیفتد چه می شود؟ نمی توانم یه بلاگر شوم اگر کسی مطالبی را که ارسال می کنم دوست نداشته باشد چه می شود؟ تا به امرزو اضافه وزن داشته ام اگر از این بعد هم داشته باشم چه می شود نهایت دیگران به من می خندند.”

باور کنید حتا خدا هم شما را از این افکار منع می کند، نسبت به خودتان حس بهتری داشته باشید تا به سمت زندگی که می خواهید قدم بردارید و شروع کنید به استفاده از همه پتانسیل و قوایی که دارید.

چرا این سوالات را این گونه از خودتان نمی پرسید _ چه می شود اگر به تنهایی سفر کنم و با آدم های جدید ملاقات کنم و کارهایی را که دوست دارم انجام دهم؟ چه می شود اگر یک بلاگر شوم و برایم تبدیل به یک کار درآمد زا شود؟ یا رفتن به باشگاه را شروع کنم و علاوه بر این  اندامی زیبایی جسم سالمی نیز خواهم داشت.

بیشتر اوقات زمانی که می خواهیم کاری انجام دهیم قبل از اینکه دیگران ما را قضاوت کنند، ما خودمان را زودتر قضاوت می کنیم , و این میشود قسمتی از وجودمان که مانع ما می شود. و باید این قسمت از وجودتان را بپذیرید. از آن به دلیل اینکه مدام نگران شماست تشکر کنید، اما بعد از آن خداحافظی کنید روی پای خودتان بایستید و از خودتان بخواهید که تصمیم گیرنده باشد چرا که شما مهم هستید. کافیست از نقطه امنتان بیرون بیایید و بعد خواهید دید که زندگی آن طور که می خواهید پیش می رود.

مطالب مرتبط: ۵ طرز فکر اشتباه که مانع موفقیت شما می شود

 

 

هنوز راهکارهایی ناگفته باقی مانده اند تا خود و راهتان را در زندگی پیدا کنید. برای آشنایی با راهکارهای دیگر به قسمت دوم این مقاله مراجعه کنید

 

 

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

اثرات مثبت ورزش برروحیه افراد

زمان مطالعه ۴ دقیقه اثرات مثبت ورزش برروحیه افراد   تابدین جا، از اثرات ورزش …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ