دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » چه کارهایی باید انجام داد تا خودتان را پیدا کنید؟ قسمت دوم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۸:۴۷

 کد خبر: 16971
 314 بازدید

موفقیت در شناخت خودمان

چه کارهایی باید انجام داد تا خودتان را پیدا کنید؟ قسمت دوم

چگونه خودمان و انتظاراتمان را از زندگی بهتر بشناسیم؟

چه کارهایی باید انجام داد تا خودتان را پیدا کنید؟ قسمت دوم

 

 

همانطور که در مقاله شماره یک توضیح دادیم، زمانی میرسد  از مسیری که در پیش رو داریم خسته می شویم و به این نتیجه میرسیم که جایگاه فعلی چیزی نبوده که از زندگی می خواهیم. اما با گروهی از موانع در وجود خودمان مواجه هستیم که به ما این اجازه را نمی دهند تا مسیر جدید را آغاز کنیم چرا که خودمان را تسلیم شرایط و باور های غلط کرده ایم. تغییر نکردن و ادامه دادن به عادت های اشتباه و باورهای غلط و محدود کننده از عواملی بودند که در مقاله شماره ۱ راجع به هر یک توضیح داده شد و گفته شد که برای رهایی از این عوامل یا تغییر خودمان چه راهکاهایی را باید پیش بگیریم.

اما در این مقاله می خواهیم عوامل دیگری را به شما معرفی کنیم که آن ها نیز برای تغییر مسیر زندگی و رسیدن به آنچه که واقعا می خواهیم مانع ما می شوند و خودمان را تسلیمشا کرده ایم.

برای آنکه خودتان و مسیری را که در زندگی به آن علاقه دارید پیدا کنید با ما همراه باشید.

افراد دیگر

درمورد افرادی که در زندگیتان حضور دارند و پیدا کردن خودتان و مسیر زندگی نکات مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشید. اول اینکه افرادی را در اطرافتان داشته باشید که به شما احساس خوبی دهند. هیچ دلیل وجود نداردبرای نگه داشتن آدم هایی که با شما همخوانی ندارند. شاید اول به نظر سخت برسد اما بعضی اوقات لازم است که بعضی ها را حذف کنیم و خب این طبیعی و منطقی است. اگر می خواهید در زندگی به سمت جلو حرکت کنید باید از شر بعضی چیزها یا بعضی افراد که شما را عقب می کشند یا می خواهند در همان جایی که هستید باقی بمانید و رشد نکنید، خلاص شوید. همیشه برای خودتان الویت مشخص کنید.

دوم، همیشه به یاد داشته باشید که شما روی عکس العل هایتان کنترل کامل دارید. زمانی که شخصی حرفی میزند که انرژی منفی دارد و یا به منظور حمایت نکردن از اهداف و مسیر زندگی شما است، آن را بپذیرید. سپس به روز خود ادامه دهید. جنگیدن و نگرانی درباره عقیده دیگران فقط بازدارنده شما از ادامه راه هستند. هر موقعیتی که در مسیر جدید پیش رویتان قرار گرفت اجازه ندهید روزتان خراب شود.

پیدا کردن خودتان

می توانید عادت های جدید را پرورش دهید، باورهای محدود کننده را رها کنید، از شر افرادی که موجب به هدر رفتن وقت و انرژیتان می شوند خلاص شوید، اما همه این ها به شما بستگی دارد. آیا مشتاق هستید که از جایگاه فعلی به جایگاهی که همیشه می خواستید حرکت کنید؟ آیا به اندازه ای قدرتمند شده اید که خودتان را در لویت قرار دهید؟ انجام این کارها شجاعت می خواهد.

به جای اینکه فکر کنید اگر امرزو آخرین روز از زندگیتان بود چه کارهایی انجام می دادید، به این فکر کنید که اگر این آخرین شانستان برای زندگی در این دنیا بود چه کارهای خوب و مثبتی در جهت ارتقا و رشد زندگی و همینطور خودتان انجام می دادید؟

خب اگر تصمیمتان را گرفته اید الان زمان آن رسیده است که آنچه در زندگیتان گذشته است را نگاه نکنید و به این فکر کنید که اگر تنها یک قدم به سمت چیزی بردارید که شما را به چالش بکشد چه فرصت ها و تجربیات جدیدی را می توانید داشته باشید. خودتان را محدود نکنید. از بازی در نقش یک قربانی دست بکشید، از نقطه امنتان بیرون بزنید بر زندگیتان مسلط شوید و شروع کنید.

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس