خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم؟
شکست عشقی

چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم؟

راهکارهایی آسان برای کنار آمدن با دوران پس از شکست عشقی!

 

شکست عشقی

 

در این مقاله قصد داریم به شما روش هایی برای کنار آمدن با شکست عشقی را توضیح دهیم. شکست عشقی جز بزرگترین اتفاقات بد زندگی انسان ها است. آدمی که در رابطه دچار شکست می شود تا مدت ها افسرده می شود، گریه می کند، ناامید است و لحظات بسیار سختی را سپری می کند.

با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم که چطور می توانید در این دوران از این لحظات سخن عبور کنید.

 

ابراز احساسات

 

شکست عشقی

 

بعد از اینکه ما با مسئله شکست عشقی مواجه شویم احساسات بسیار متفاوتی و بدی به سراغ ما می آیند، اگر دوست دارید گریه کنید این کار را انجام دهید، اگر چند روز را دوست دارید تنها باشید، با کسی حرف نزنید سعی کنید این کارها را انجام دهید.

مجموعه این چیزها باعث می‌شود شما خود را دوباره از نو بسازید و با این مسئله کنار بیایید ولی سعی کنید مدت آن زیاد نشود که به افسردگی منجر می شود.

توجه کنید هیچ وقت نباید در این مسئله فکر کنید که باید خود را شبیه یک شخص قوی نشان دهید و جلوی احساسات خود را بگیرید هر چه بیشتر  جلوی این احساسات را بگیرید تحمل شکست عشقی کمتر خواهد بود. با خودتان صادق باشید و آنچه را که اتفاق افتاده است بپذیرید.

 

پاک کنید

 

شکست عشقی

 

 هر چیزی که شما را یاد معشوق قدیمی تان میندازد پاک کنید و از بین ببرید. اگر هنوز اکانت حساب های شبکه های اجتماعی او را دارید آنها را حذف کنید هر گونه عکس، فیلم، صوت و چیزهای مجازی و الکترونیکی که شما را به یاد او می‌اندازد را از بین ببرید .

 اگر هدیه ای از او دارید آن‌ها را نیز دور بیاندازید. سعی کنید برای مدتی از دوستان مشترک تان که شما را به یاد او می اندازند دور باشید.

مجموعه این رفتارها باعث می‌شود شما بهتر و راحت تر بتوانید او را فراموش کنید و طول این دوره نیز کوتاه تر می شود.

اگر چیزهایی که شما را به یاد او می اندازد در اطرافتان باشد، دائم ذهنتان مشغول خواهد شد و هیچ وقت نمی توانید او را به صورت کامل فراموش کنید و غم و اندوه همیشه در شما وجود دارد.

 

شکست عشقی را بپذیرید

 

شکست عشقی

 

درست است که اسم این اتفاق شکست عشقی است، اما این شکست به معنای شکستی که در برابر پیروزی تعبیر می شود نیست. عشق میدان نبرد نیست که بخواهیم در آن برنده یا بازنده شویم.

شکست عشقی اتفاقی است که در یک رابطه برای هر انسانی با هر موقعیتی ممکن است پیش بیاید و به این معنا نیست که شما کم و کاستی داشتید یا کمبودی داشتید. در این اتفاق نباید به هیچ وجه خود را سرزنش کنید.

اگر شکست عشقی را بپذیرید به راحتی می توانید با آن کنار بیایید .

سعی کنید تا جای ممکن نفرت و کینه ای نسبت به به همسر خود نداشته باشید. درون خود را خالی کنید، این کار باعث می شود راحت تر بتوانید با تمام شدن این رابطه کنار بیایید. اگر این کار برای شما سخت است می توانید از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید.

 

خود را مشغول کنید

 

شکست عشقی

 

معمولا آدم‌ها در این دوران دوست دارند تنها باشند و از فعالیت‌های اجتماعی فراری هستند . در این دوران بهترین راه این است که پس از چند روز سوگواری خود را در میان جمع و انسان ها قرار دهید.

کلاس هایی را که دوست دارید، شرکت کنید و فعالیت هایی که به آن ها علاقه دارید را انجام دهید. این کارها باعث می شوند در طول روز برای مدتی از فکر کردن به اتفاقات  گذشته بیرون بیایید.

امیدواریم با رعایت این موارد بتوانید به راحتی از این شرایط عبور کنید.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

مراقبت از خود

مراقبت از خود برای رسیدن به موفقیت

9 عادت مراقبت از خود برای داشتن جسمی قوی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of