د دوران بارداری زیر نظر پزشکتان میتوانید ورزش کنید

چگونه بعد از زایمان خوش اندام شویم

چگونه بعد از زایمان خوش اندام شویم

 

در دوران بارداری زیر نظر پزشکتان میتوانید ورزش کنید

 

با اینکه بارداری، یکی از اتفاقات شیرین زندگی هر زنی است ولی طبیعی است که اندام خانم ها در این دوران دچار تغییرات می شود و آنها بعد از بارداری تمایل دارند وزن خود را کاهش داده و به وزن قبل برسند. برای آنکه زایمان راحت تری داشته باشید با مشورت دکترتان و زیر نظر او می توانید رژیم مناسب و ورزش های مخصوص این دوران را داشته باشید . لازم به ذکر است، درست بعد از زایمان حدود ۵-۶ کیلو و بعد از۷ الی ۸ هفته هم ۳-۴ کیلو یا بیشتر شاهد کاهش وزن هستیم.البته شیر دادن به نوزاد ، فعالیت های خارج از منزل وورزش کردن همه مواردی هستند که در کاهش وزن می توانند موثر باشند.

 

 

ورزش در دوران بارداری باید حتما با مشورت پزشکتان باشد

 

تا ۶ هفته بعد از زایمان به هیچ عنوان نباید رژیم گرفت به دلیل اینکه وضع حمل باعث از دست رفتن مقدار زیادی خون و همچنین ویتامین از بدن می شود و باید روند ترمیم بدن به صورت طبیعی صورت بگیرد از طرف دیگر کودک نیاز بدنی اش را با تغذیه ازشیر مادر بدست می آورد در نتیجه رژیم در این دوران ممنوع است.

 

بعد از زایمان از ورزش کردن غافل نشوید

 

مورد بعدی پوست شل شده شکم بعد از زایمان است.شکم در دوران بارداری با بزرگ شدن جنین ، بزرگ شده و پوستش کشیده می شود حتی برخی از خانم ها روی پوست شکمشان ترک های عمیقی جا میماند.خبر خوش آنکه برای رسیدن به وزن و اندام ایده آل راه حل وجود دارد فقط باید سعی کرد و پشتکار داشت.ورزش و رژیم غذایی مناسب برای مادرانی که نوزاد خود را شیر می دهند ضروری است.

بسیاری از خانم هایی که به نوزادان خود مرتب شیر می دهند و پرخوری نمی کنند، معمولا بعد از ۶ ماه وزنشان، پایین می آید.

حتما بعد از آنکه زخم هایتان بهبود پیدا کرد شکم خود را محکم ببندید امروزه گن های مخصوصی برای این کار وجود دارد.حتما سایز خودرا استفاده کنید و توجه داشته باشید هنگام خواب به هیچ عنوان گن نپوشید.

 

 

در دوران شیر دهی الویت اول تغذیه کودک است

 

رژیم مناسب و ورزش و دوری از پر خوری و بستن گن و شیر دهی وزن شما را به میزان چشم گیری کاهش خواهد داد ولی پوست خیلی کم پیش می آید که به حالت اول برگردد .عمل زیبایی میتواند برای این امر خوب باشد به شرط آنکه بعد از ی تا دو سال صورت گیرد ووزن شما به حالت ثابت برسد و  دوران شیردهی را رد کرده باشید.

درباره ی سحر مؤیدی