خانه / سبک زندگی / خانه داری / چگونه خانه ای دنج داشته باشیم؟

چگونه خانه ای دنج داشته باشیم؟

چگونه خانه ای دنج داشته باشیم؟

 

گاهی افراد علاقه دارند فضایی دنج و صمیمانه در خانه داشته باشند. برای داشتن خانه ای

دنج نیازی به فضای بسیار بزرگ یا به خصوصی نیست، تنها کافیست محل یا جایگاه و

 حتی چیدمان مبلمان و رنگبندی آنچه در خانه وجود دارد به نحوی باشد که این فضای

 دنج ایجاد گردد. این مقاله شامل چند مورد است که به کمک آن ها می توانید محیطی

گرم و دلنشین را برای خود و اعضای خانواده ایجاد کنید .

 

 

گیاهان همیشه سبز

 

می توانید گوشه ای از پذیرایی را که دارای نور کافیست برای قرار دادن چندین گلدان بزرگ و کوچک و یا استند گل انتخاب کنید تا با هر بار نگاه کردن به این قسمت از خانه روحتان تازه شود و حس زندگی در شما دمیده شود. فراموش نکنیند که گیاهان تا زمانی زیبا به نظر می رسند که از آنها به موقع و به اندازه مراقب و نگهداری کنید تا طراواتش همیشه حفظ شود.

 

 

شمع ها و انرژی مثبت

 

می توانید با درنظر گرفتن چندین جای به خصوص روی قفسه کتاب ها، کنار میزتلویزیون، روی میز ناهار خوری و یا درآور اتاق خواب شمع های کوچک و بزرگی قرار دهید و هر چندوقت یه بار با روشن کردن آنها فضایی مثبت و گرم را در خانه به وجود آورید.

یادتان نرود که با روشن کردن شمع و عود در خانه انرژی مثبت تولید می شود.

 

 

کتابخانه دوست داشتنی

 

می توانید با توجه به ابعاد خانه کتاب خانه ای بزرگ یا کوچک در گوشه یا کناری بگذارید و روی قفسه های آن علاوه بر قرار دادن کتاب هایی که دوست دارید قاب عکس یا وسایل دکوری مورد علاقه تان را قرار دهید.

 

 

رنگ های گرم و دلنشین

 

اگر به دنیای چیدمان و دکوراسیون علاقه مند باشید باید به خوبی بدانید که با استفاده از رنگ های گرم فضای خانه تان را گرم و صمیمی ساخته اید. رنگ های نسکافه ای، قهوه ای سوخته، سبز، نارنجی و کرم در کنار هم دکوری گرم و دلنشین ایجاد میکنند.

 

 

عکس های یادگاری

 

قاب عکس ها و یا عکس های خانوادگی قدیمی نشان دهنده این است که شما فردی خانواده دوست و در هر لحظه به فکر آن ها هستید. میتوانید با قرار دادن این قاب ها بر روی شومینه ویا روی دیوار بالای یکی از مبل های پذیرایی و یا کنار تلویزیون فضایی صمیمانه و جالب در خانه تان بسازید. چند نکته را به یاد داشته باشید که چند عامل مهم باعث می شود که فضای خانه شما همیشه مثبت و دنج باقی بماند و در صورتی این نکات را رعایت نکنید هرچه تلاش کنید و با به کارگرفتن بهترین ایده های دکوراسیونی باز هم نمیتوانید خانه ای دنج داشته باشید.اولین نکته راجع به نظافت و گردگیری کردن است. یادتان باشد که وجود گرد و خاک در خانه انرژی های منفی باقی می ماند پس سعی کنید حداقل هفته ای یک بار خانه را گردگیری و مرتب کنید.

 

 

دومین نکته انرژی مثبت خودتان است. اگر شما آدم منفی باشید و صمیمیتی بین شما و

اعضای خانواده تان وجود نداشته باشد هیچوقت نمیتوانید توقع وجود یک فضای گرم و

دلنشین را در خانه تان داشته باشید. و سوم اینکه لزومی ندارد حتما ایده های بزرگی را اجرا کنید تا خانه تان گرم وصمیمی به نظر برسد و می توانید هر کدام از راهکار های گفته شده را نه فقط در پذیرایی بلکه در هر قسمت از خانه تان که حس بهتری به شما می دهد انجام دهید.

 

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

 تمیز کردن خانه در کمتر از یک ساعت قسمت اول

تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن (بخش اول)

تمیز کردن خانه این روزها دغدغه بسیاری از خانم هاست. زیرا بعضی از خانم ها شاغل هستند، وقت کم دارند و دوست ندارند زمان زیادی را به تمیز کردن خانه اختصاص دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
به مزون تخصصی دوخت لباس نایریکا خوش آمدید.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ