پاک کننده های طبیعی

چگونه شیر پاک کن طبیعی در خانه بسازیم

روش های مختلف ساخت پاک کننده های آرایشی طبیعی

 

پاک کننده آرایش، در کنار لوازم آرایشی، یکی از ملزومات است .امروزه این محصول آرایشی را ، با

برندهای مختلف  به راحتی در بازار میتوانیم تهیه کنیم ولی یکی از مهمترین معایب این شیر

پاک کن ها، خشکی پوست بعد از استفاده کردن از آنها است.

با مواد طبیعی، میتوانیم  پاک کننده های خانگی بسازیم که عاری از مواد شیمیایی است تا کم ترین آسیب به پوستمان برسد به خصوص ناحیه اطراف چشم که دارای پوستی حساس و نازک است.

 

پاک کننده های طبیعی آرایشی

 

گلاب

 

افراد با پوست‌های خشک، بهتر است از گلاب برای پاک کردن آرایش استفاده کننداین ماده برای نرم و ملایم کردن پوست نیز استفاده میشود.پنبه را در گلاب فرو کنیدسپس به صورت دورانی روی پوست بمالید و آرایش خو را پاک کنید.

 

فواید گلاب برای پوست صورت

 

ماست و خیار

 

یکی دیگر از مواد طبیعی که برای پاک کردن آرایش استفاده می شود ماست است ترکیب ماست با آب خیار و چند قطره روغن زیتون میتواند یک پاک کننده عالی برای پوست های خشکباشد.طبیعی، ملایم، تسکین دهنده پوست.

 

تر کیب ماست و خیار یک پاک کننده عالی برای پوست

 

عسل

 

مقداری عسل طبیعی را روی صورت خود به صورت دورانی بمالید به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه اجازه دهید روی صورتتان بماند، سپس با حوله ولرم آن را پاک کنید .

 

عسل ماسک وپاک کننده قوی

 

شامپو بچه

 

شامپو بچه یکی از از پاک کننده های آرایشی است برای زمانی که آرایش سنگین چشم دارید.مقداری شامپو بچه را روی انگشتانتان بزنید و به آرامی روی چشمانتان حرکت دهید و سپس با آب ولرم بشویید .توجه داشته باشید شامپو بچه را فقط زمانی که آرایش صورتتان زیاد است استفاده کنید.

 

شامپو بچه برای پاک کردن آرایش سنگین مناسب است

 

ترکیب آب خیار و روغن بچه

 

درنصف فنجان آب خیار چند قطره روغن بچه بیفزایید و برای پاک کردن آرایش چشم از آن استفاده کنید.

 

ترکیب آب خیار با روغن بچه

 

وازلین و آلو ئه ورا

 

اگر پوست خشکی دارید وازلین پاک کننده خوبی برای شما میتواند به حساب بیاید .میتوانید وازلین وآلوئه ورا را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و برای پاک کردن آرایش از آن استفاده کنید .بعد از آن با گلاب صورت خو را ماساژ دهید .

 

روغن آلوئه ورا برای پاک کردن آرایش مناسب است

 

روغن نارگیل و شامپو بچه

 

یک لیوان آب سه قاشق غذا خوری شامپو بچه و سه قاشق غذا خوری روغن نارگیل همه را باهم تر کیب کنید و با پد آرایش پاک کن به راحتی آرایشتان را پاک کنید این آرایش پاک کن برای پوست چرب و خشک میتوانید استفاده کنید.

 

روغن نارگیل دارای خاصیت های زیادی است برای پوست و مو

 

توجه داشته باشید :بعد از استفاده از هر آرایش پک کنی، صورتتان را با آب بشویید و سپس با کرم مرطوب کننده صورتتان را چرب کنید.