دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » چگونه عادت هایمان پایدار شوند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۸

 کد خبر: 15296
 233 بازدید

تغییر عادت ها

چگونه عادت هایمان پایدار شوند!

آشنایی با راهکارهایی برای پایدار کردن عادت های جدید.

چگونه عادت هایمان پایدار شوند!

 

 

از بین بردن یک عادت کار ساده ایست. اما راحت نیست!

کاری که باید انجام دهید این است که یک الگو رفتاری را کنار بگذارید و الگوی رفتای دیگری جایگزین آن کنید. رفتار بد را از بین ببرید و رفتار خوب را جایگزین کنید.

اما چرا به نظر سخت می رسد؟

خب، تغییر کار راحتی نیست و به نظر ترسناک و نامعین می رسد و ذهن  طوری طراحی شده است که ما را از چیزهای نامعین دور نگه می دارد. در حال حاضر زندگی شما مجموع عادت هایی است که دارید. ما براساس عادتهایمان عمل می کنیم که بیشتر این عادت ها به صورت خودکار عمل میکنند.

اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید بدون توجه به این چقدر بزرگ یا کوچک است، تا زمانی که آنچه را که در کل زندگی انجام می دادید

ادامه دهید، هرگز نمی توانید تغییر کنید. هر تغییری با یک چیز شروع می شود: یک عادت را بشکن و عادت دیگری جایگزینش کن.

یک عادت در یک زمان

با کم شروع کنید. با تغییرات کوچکی شروع کنید که به راحتی جایگزین می شوند. حقیقت این است که اگر فکر میکنید می توانید زندگیتان را تغییر دهید و یکباره تغییرات متعدد جدیدی را شکل دهید، انتظاراتی غیر واقعی دارید. شروع یک عادت جدید کار راحتی است اما نگه داشتن آن داستان دیگری است، و به هیمن دلیل است که در باید تلاش کنید تا فقط یک عادت را در یک زمان شکل دهید. ایجاد یک عادت جدید و تغییر رویه همیشگی نیاز به تمرکز دارد، اگر میخواهید بر روی یک عادت اجتماعی، ورزشی، رژیمی یا شخصی کار کنید، مطمعن باشید که در آن زمان فقط بر روی یکی از آن ها تمرکز کرده اید. تلاش نکنید که همه چیز را با هم تغییر دهید با این کار دست پاچه و ناامید می شوید.

دو روز ادامه ندهید

زمانی که در حال شکل دادن به تغییری جدید هستیم سخترین کار ادامه دادن و دنبال کردن آن است. ممکن است عادت جدید را شروع کرده باشید اما بعد از مدتی احساس کنید که بعد از یک هفته یا بیشتر جذابیت و پیش بردن آن برای شما بی معنی است. در این حالت دو یا سه روز از انجام آن سرباز می زنید و در نتیجه به طور کامل آن را کنار می گذارید.

تحقیقات ثابت کرده است که به تعویق انداختن به مدت یک روز زمانی که عادتی را تغییر می دهید تاثیر چندانی در اهداف بلند مدت شما نخواهد داشت. نباید از خودتان انتظار داشته باشید که همیشه و در هرشرایطی عالی باشید. این طبیعی که گاهی دچار لغزش شوید.  اما پشت گوش انداختن برنامه ها و اهدافتان به مدت چند روز موضوع دیگری است و باعث می شود نسبت به تصمیماتتان در مورد تغییرات دلسرد شوید.

از پیش برنامه ریزی کردن

اگر می خواهید عادت غذاییتان را تغییر دهید، باید مطمعن شوید که آماده هستید. مطمعن شوید که میان وعده مفیدی همیشه به همراه دارید، مواد غذایی پرکالری در گوشه کنار ذخیره نکنید و خودتان را مسئول و مقید بدانید. شما می خواهید که محیط اطرافتان نیز آماده برای موفقیت باشد.

پنانسیل لازم برای شکست را داشته باشید؛ به موانعی که ممکن است در سر راهتان قرا گیرند فکر کید. اگر فکر میکنید که قرار است در محل کار روز طولاتی را سپری کنید و هنگامی که به خانه می رسید دیگر انرژی کافی برای انجام برنامه ورزشتان ندارید، پس صبح ها ورزش کنید. اطمینان حاصل کنید که در طول رزو زمان کافی برای انجام تغییرات جدید خواهید داشت. شما نیاز دارید که برای آن ها برنامه ای داشته باشید.

۵-۴-۳-۲-۱

طبق ” قانون ۵ ثانیه ای” عمل کنید. درکتاب قانون ۵ ثانیه نوشته مِل رابیین، نویسند از قانون ۵ ثانیه ای صحبت میکند_ یک شکل از فراشناخت که او طراحی کرده است تا به تغییر الگوهای رفتاری جدید کمک کند. طبق قانون  ۵ ثانیه ای گفته شده است: اگر یک هدف یا ایده دارید که و به آن عمل نمی کنید، به طور فیزیکی بلند شوید و آن را برای ۵ ثانیه انجام دهید. ذهن شما همان لحظه درگیر فرمانی که شما داده اید می شود. مِل رابیین می گوید که از ۵ تا ۱ به صورت برعکس بشمارید. لحظه ای که احساس کنید به طور غریزی کاری را انجام می دهید، به شما کنترل آنی بر روی فعالیت در حال انجام داده میشود. شمارش معکوس به دقت و تمرکز نیاز دارد و شماردن ۱-۲-۳-۴-۵ کورتکس جلویی مغز را فعال می کند، قسمتی از مغز که شامل تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود. نکته اینجاست که، نیاز نیست که دقیقا بدانید این قضیه چگونه اتفاق می افتد، تنها نیاز دارید که آن را امتحان کنید.

به خودتان جایزه دهید

هر زمانی که به یک نقطه عطف رسیدید به خودتان جایزه دهید. این جایزه می توانید کوچک و مختصر باشد برای مثال یک رژ لب، دیدن فیلمی که به آن علاقه دارید یا رفتن به رستورانی که دوست دارید. مطمعن شوید که بابت تغییر جدید که حالا به آن عادت کرده اید متیاز داده اید و این اتفاق مثبت را جشن بگیرید. به یاد داشت باشید که هر تغییر بزرگی، با برداشتن یک قدم شروع می شوند.

 


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس