دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » چگونه میتوان به یک زن موفق تبدیل شد؟ بخش اول

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۰:۳۴

 کد خبر: 21077
 47 بازدید

چگونه میتوان به یک زن موفق تبدیل شد؟ بخش اول

باید این را بدانیم مسیر موفقیت هموار نیست، چرا که اگر این طور بود شما الان در حال خواندن این مقاله نبودید!

باید این را بدانیم مسیر موفقیت هموار نیست، چرا که اگر این طور بود شما الان در حال خواندن این مقاله نبودید! نمیخواهیم بگوییم رسیدن به موفقیت غیرممکن است و تبدیل شدن به یک زن موفق در جامعه کنونی سخت می‌باشد.

این کار شدنی است چرا که بانوان بسیاری را میتوان پیدا کرد که موفق شدند و در عرصه های جهانی خوش درخشیدند از نمونه های بارز این زنان موفق میتوان به مریم میرزا خوانی، جی کی رولینگ و اپرا وینفری اشاره کرد.

پس شما هم می‌توانید جزء زنان موفق باشید، فقط کافی است یک سری نکات و راهنمایی ها را بدانید و به آن ها عمل کنید. در این مقاله می خواهیم به بررسی راهنمایی هایی بپردازیم که به شما کمک می‌کند چگونه به یک زن موفق تبدیل شوید.

 

برای تبدیل شدن به یک زن موفق هدف داشته باشید.

 

 

به عنوان یک زن موفق در زندگی خود باید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشید. داشتن هدف به شما کمک می‌کند از مسیر موفقیت خارج نشوید و به شما یادآوری می‌کند کجای مسیر هستید.

اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید، به عنوان مثال، شما می توانید اهداف خود را اینگونه یادداشت کنید: “هدف کوتاه من، گرفتن مدرک ICDL و گرفتن مدرک کارشناسی است. هدف میان مدت من، این است که مشغول به کار شوم و یک کار هیجان انگیز مطابق با رشته ام در یک شرکت خوب پیدا کنم. هدف بلند مدت من، خرید خودرو، یک برنامه ریزی مالی موفق و ازدواج است”.

سعی کنید اغلب به دفترچه اهداف خود سری بزنید و هر کدام را که لازم است به روز کنید و تغییر دهید. شاید در طول زمان بعضی اهداف ما عوض شود و یا اهداف جدیدی اضافه شود. یک یا دو بار در سال، اهداف خود را دوباره ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که اهدافی که مشخص کرده اید درست و قابل دسترسی هستند.

داشتن اهداف غیرواقعی نه تنها موجب اضطراب می شود، بلکه می تواند موفقیت و توانایی شما برای رسیدن به اهداف دیگر را نیز مختل کند. در رابطه با تنظیم درست اهداف شخصی یا هرگونه اضطراب مرتبط با آن می‌توانید با یک فرد نزدیک و آگاه و یا مشاوره تان مشورت کنید.

 

اعتماد به نفس داشته باشید و باور داشته باشید که موفق می‌شوید

 

چگونه میتوان به یک زن موفق تبدیل شد؟ بخش اول

 

دو ویژگی، یک زن موفق این است که نه تنها اعتماد به نفس دارد، بلکه به توانایی خود در رسیدن به موفقیت شک ندارد. به یاد داشته باشید با پرورش اعتماد به نفس خود و دیگران، خودتان را در مسیر موفقیت قرار می دهید.

این نکته را باید بدانید با وجود اعتماد به نفس و باور پیروزی، گاهی اوقات ممکن است شکست بخورید. ناامیدی و شکست، جزء موفقیت است. مثلا خانم جی کی رولینگ خالق هری پاتر قبل از اینکه اینقدرها بزرگ شود بارها شکست خورده است.

در بخشی از زندگی نامه این نویسنده بزرگ می خوانیم:” بعد از این که نوشتن اولین کتابش را تمام کرد، کتاب خود را به چند انتشارات بزرگ فرستاد، همه آن ها به جزء یک انتشاراتی کوچک درخواست چاپ کتابش را رد کردند. آن انتشاراتی کوچک، برای چاپ اولین کتاب رولینگ تنها ۱۵۰۰ یورو دستمزد به او پرداخت کرد”.

جی کی رولینگ ناامید نشد، نوشتن را  ادامه داد و امروزه کمتر کسی است که هری پاتر را نشناسد. هنگام ناامیدی همیشه به این موضوع فکر کنید شاید ما یک قدمی موفقیت هستیم، نگذارید ناامیدی بر شما غلبه کند مثل یک جنگجو پیش بروید و مانع ها را از میان بردارید.

زنان موفق دنیا هیچ وقت از شکست و نادیده گرفتن نترسیدند. به توانایی های خود باور داشته باشید، بدانید تنها که کسی که می تواند شما را در راه موفقیت کمک کند تنها خود شما هستید.

 

 

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس