خانه / مطالب خواندنی / سلامت / تناسب اندام / چگونه پا و ساق پا لاغری داشته باشیم؟
پا لاغر
ساق پا لاغر

چگونه پا و ساق پا لاغری داشته باشیم؟

تمرین هایی برای داشتن پاهایی لاغر

 

تمرین هایی برای داشتن پاهایی لاغر وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم روش های مختلفی برای متناسب کردن و کوچک کردن پاها شما را ارائه دهیم. ورزش ها و فعالیت های بسیاری وجود دارد که به این موضوع کمک می کند.

اضافه وزن و ژنتیک دلایلی برای چاق بودن پا و ساق پا هستند. می توان گفت کاهش وزن و انجام ورزش موجب لاغر شدن ساق پا نیز می شود. کسانی که چاقی ژنتیکی دارند و ساق پای آن ها از حد معمول درشت تر است، راه سخت تری برای لاغر کردن پای خود دارند. آن ها باید ورزش و تغذیه مناسب خود را در طولانی مدت رعایت کنند تا از تناسب اندام برخوردار شوند.

 

راه های لاغر کردن ساق پا
راه های لاغر کردن  پا

 

راه هایی برای لاغر کردن ساق پا و ران

 

علاوه بر رژیم غذایی و کاهش وزن تمرین ها و ورزش هایی وجود دارد که موجب لاغری ساق پا و ران شما خواهند شد. اگر دانستن آن ها برای شما مهم است پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

دوچرخه سواری ورزشی هوازی
دوچرخه سواری ورزشی هوازی

 

ایروبیک

احتمالا خیلی از شما نام ورزش های ایبروبیک را شنیده اید. ورزش ایروبیک به ورزش هوازی نیز معروف می باشد. ورزش هایی از این دست بر لاغر کردن کل بدن موثر می باشد. یکی از ورزش هایی که برلاغر شدن پا تاثیر زیادی دارد، دوچرخه سواری است. دوچرخه سواری علاوه بر اینکه پا و ساق پا را لاغر می کند به قوی شدن عضله های پشت ساق پا، همسترینگ، چهار سر ران . ماهیچه باسن کمک می کند. دوچرخه های ثابت نیز همان تاثیر دوچرخه متحرک را بر تناسب اندام شما دارند.

 

تقویت عضلات پا
تقویت عضلات پا

 

تمرین هایی برای قوی کردن عضلات

احتمالا دیده اید کسانی که رژیم می گیرند و ورزش نمی کنند، پوستشان شل و آویزان می شود که اصلا ظاهر زیبایی ندارد. کاهش چربی پا و لاغر کردن ساق پا بدون ورزش نیز ظاهر نامناسبی برای پاهایتان ایجاد می کند. تمریناتی وجود دارد که انجام آن باعث تقویت عضلات می شود. تمرین لانگ یکی از کامل ترین حرکات ورزشی برای پاها است. این حرکات چهارسر ران و همسترینگ را تقویت می کند. همچنین باعث لاغر شدن قسمت سرینی باسن و داخل ران می شود.

وزنه و دستگاه روئینگ برای قوی کردن عضلات پا بسیار موثر است. شما می توانید برای قوی کردن و تقویت عضلات پا و ساق پای خود از این دستگاه استفاده کنید.

لانج از بغل و ضربه‌ی متقاطع

بیاستید و پاهایتان را بهم بچسبانید، دست هایتان را در دو طرف بدن رها کنید. با پای چب به سمت چپ بدن گامی بلند بردارید. زانوی همان پا را خم کنید و لگن را عقب ببرید. حواستان باشد که هر دو پا در یک خط قرار داشته باشند. هر دو دست را با کمری صاف به طرف پای خمیده مستقیم نگهدارید و با انگشت زمین را لمس کنید.

با تکیه برپای چپ بلند شوید و سعی کنید وزنتان روی پای راست قرار بگیرد. دستتان را بالا ببرید و پای چپ را از جلوی بدن به سمت پای راست ببرید.

لانج دونده‌ها برای تعادل

پاها را جفت کرده و بایستید. با پای راست یک قدم به جلو بروید. سپس خم شده و با جلو بردن لگن، نوک انگشتان دو دست را در دو سمت پای راست به زمین بزنید. در لانج کوتاه هر دو پا از زانو خم هستند. حواستان باشد زانوی راست با مچ پای راست در یک امتداد باشند. زانوی پای چپ باید مستقیما به سمت زمین باشد مانند وضعیتی که دونده‌های دوی سرعت در نقطه‌ی شروع جاگیری می‌کنند.

 

کاهش مصرف کالری
کاهش مصرف کالری

 

کاهش کالری مصرفی

هیچ رژیم غذایی مشخصی وجود ندارد که به تنهایی باعث لاغری پاها و ساق پا شوند. درست است که کاهش مصرف کالری در لاغری پاها موثر است و اولین قدم برای لاغری و کاهش وزن می باشد، اما در کنار آن ورزش و تمرینات ورزشی هم باید وجود داشته باشد. کاهش وزن و رژیم غذایی باید به صورت اصولی و تحت نظر پزشک انجام شود. زیرا پزشک تمام ویژگی بدن شما را بررسی می کند و باتوجه به آن بهترن رژیم غذایی را به شما می دهد.

درباره ی فاضله زنگنه

مطلب پیشنهادی

پوسته شدن لب

دلایل پوسته شدن لب ها چیست؟

راه های برطرف کردن خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of