رابطه سالم

چگونه یک رابطه سالم داشته باشیم؟

چند تکنیک کاربردی برای داشتن یک رابطه سالم

 

عشق

 

خیلی ها فکر می کنند ایجاد و حفظ  یک رابطه سالم کار هر کسی نیست، شاید فکر کنید زوج هایی که رابطه خوبی دارند اصلا دعوا نمی کنند ، بندرت عصبانی می شوند ، تمام وقت خود را در کنار هم می گذرانند و فوق العاده عاشق هستند. این طرز فکر باعث می شود بسیاری از زوج ها در روابط خود احساس شکست کنند ، به خصوص وقتی که با هم دعوا می کنند.

فقط به این دلیل که با بعضی از نظرات شریک زندگی خود مخالف هستید یا گاهی اوقات دعوا می کنید نباید فکر کنید شما نمی توانید رابطه خوبی برقرار کنید. حتی رابطه های تقریباً بی نقص، سوء تفاهم, دعوا و اختلاف را تجربه می کنند.

رابطه شما یکی از مهمترین بخش های زندگی شماست. بسیاری از افراد تمام تلاش خود را بر روی اوایل آشنایی قرار می دهند و بعد از زندگی در کنار هم آن تلاش های اولیه فروکش می کند.توسعه و حفظ رابطه با همسرتان مهمترین کاری است که می توانید برای خود انجام دهید.

رابطه شما بر میزان استرس ، سلامتی و خوشبختی شما تأثیر می گذارد. هیچ رابطه ای کامل نیست با این وجود ، برقراری ارتباط با شریک زندگی خود از نظر عاطفی ، جسمی و عاشقانه چیزی است که باید تمام تلاشتان را برای آن انجام دهید. در این مقاله ما چند نکته برای ایجاد یک رابطه سالم برای شما آورده ایم.

 

 ارتباط درست

 

رابطه سالم
ارتباط یکی از ویژگی های اساسی یک رابطه عالی است. متأسفانه ، متخصصان به این نکته اشاره می کنند که بسیاری از زوج ها نمی دانند چگونه ارتباط مناسب برقرار کنند. یا حتی اصلاً ارتباط برقرار نمی کنند.

 

ابراز عشق زوجین

 

زوج های سالم عشق خود را به یکدیگر ابراز می کنند. آنها زمان می گذارند تا در مورد احساسات خود بحث کنند و در مواقع مشکلات به راحتی با زوج خود قهر نمی کنند یا او را ترک نمی کنند تا بفهمند چه اتفاقی افتاده است.

زوج های خوشبخت، در یک رابطه سالم حتی در مورد چالش برانگیزترین موضوعات بحث می کنند و موافق اختلاف نظر هستند. آنها می دانند که همه انسان ها شبیه هم نیستند. بنابراین، آنها به عقاید و ایده های یکدیگر احترام می گذارند.

صحبت در مورد رابطه جنسی

 

رابطه سالم

 

زوج های موفق، در مورد رابطه جنسی آشکارا و صادقانه صحبت می کنند. وقتی زوج ها به یکدیگر می گویند که در رابطه جنسی چه چیزی را لذت بخش می دانند و چه چیزی را دوست ندارند ، رابطه جنسی بهتر و رابطه قوی تری دارند.

 

سازش در یک رابطه سالم

 

رابطه سالم

 

هر رابطه ای هر چقدر خوب باشد دعوا و درگیری دارد. این مشکلی نیست که بر روابط شما تأثیر بگذارد. مهمترین عامل برای حل دعوا و اختلاف در روابط شما سازش است. شما نمی توانید کسی باشید که همیشه حق با شماست و حرف تان درست است. یک ذهن باز داشته باشید و سعی کنید در دعوا و اختلاف ها کمی گذشت و سازش داشته باشید. اگر خواهان یک رابطه سالم هستید سازش در ایجاد یک رابطه سالم معجزه می کند.

 

تشکر فراموش نشود

 

گاهی اوقات زوج ها پس از مدتی از گذشت زندگی فراموش می‌کنند که از همسر خود تشکر کنند سعی کنید به همه کارهایی که شریک زندگی تان برای شما انجام می دهد توجه کنید و از او تشکر کنید.

قدردانی یک انگیزه عالی برای شریک زندگی شماست و باعث ایجاد احساسات مثبت در رابطه شما می شود. همچنین ، هنگامی که شما آگاهانه قدردانی و تشکر کنید در روابط خود بسیار شادتر خواهید بود.

 

همیشه به هم احترام بگذارید

 

اگر هردو احساس احترام به یکدیگر داشته باشید، شما می توانید با یکدیگر یک رابطه سالم و آرام را به وجود آورید. احترام به شریک زندگی شما شامل احترام به  احساسات ، اعتقادات ، زمان و اعتماد به نفس او است.