دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » چگونه یک هفته مفید داشته باشیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۰

 کد خبر: 15081
 270 بازدید

بهره روی از یک هفته

چگونه یک هفته مفید داشته باشیم؟

چگونه برای هفته آینده آماده شویم تا فرصت ها را از دست ندهیم؟

چگونه یک هفته مفید داشته باشیم؟ این کارها را روز جمعه انجام دهید

 

مفید بودن یک عبارت زیباست. این که بتوان از زمان به اندازه کافی بهره برد به کارهای مهم رسیدگی کرد شاید در ظاهر آسان به نظر رسد اما باید بدانید که با داشتن یک برنامه ریزی درست می توانید بیشترین بهره را از زمانتان ببرید. اینکه فقط یک لیست داشته باشیم و پشت سرهم کارها را خط بزنیم کافی نیست. اگر می خواهید بیشتر وققتان را صرف کارهای بیهوده کنید و از طرفی برای کارهای مهم وقت کم نیاورید بهتر است راجع به زمانبندی برای کارهایتان بیشتر دقت کنید.

روزهای تعطیل پنج شنبه یا جمعه و یا روز تعطیلی که سر کار نمی روید بهترین زمان برای این ارزیابی کارهایتان است.

زمانی را به یادگیری اختصاص دهید

منابع مختلفی برای یادگیری وجود دارد مانند اینترنت، انواع اپلیکیشن، کتاب های صوتی و… . فرصت برای یادگیری نامحدود است. به دنبال موضوعی که برایتان جذابیت دارد باشید و در آن زمینه مطالعه کنید و یاد بگیرید. و اگر یادگیری درمورد آنچه برایتان جذاب است را ادامه ندهید بعد از مدتی خودتان را در مسیر جدید می بینید که خودتان را به چالش کشیده اید و در حال رشد کردن هستید.

تمرین برای آموخته های جدید

ما در طول روز اطلاعات زیادی را فرامیگیریم. اینکه اطلاعات جدید را فقط بشنویم با اینکه آن ها را به کار بگیرم بسیار متفاوت است. همانطور که اختصاص دادن زمان برای مطالعه و یادگیری مهم است، اختصاص دادن زمان به تمرین کردن نیز اهمیت دارد.

فکر کنید

روزهای تعطیل زمان مناسبی برای فکر کردن راجع به کارهایمان است. راجع به هفته ای که گذشت این سوال ها را از خودتان بپرسید:

این هفته چگونه گذشت؟

چگونه میتوانم خودم را برای فرصت های بزرگتر از آنچه در این هفته اتفاق افتاد برای آینده آماده کنم؟

کدام کارها به درستی انجام نشد؟

چه کارهای جدید انجام دادم و چگونه میتوانم برای دفعه بعد متفاوت عمل کنم؟

اهدافم چگونه واقعی می شود؟

از خودتان این سوال ها را بپرسید و برای یک هفته بهتر خودتان را آماده کنید.

هفته خود را برنامه ریزی کنید

بهترین روش برای آماده کردن خودتان این است که برای هفته جدید برنامه ریزی کنید. روزها، کارهای مهم و الویت ها را بنامه ریزی کنید و زمانی اضافی برای روز مبادا در نظر داشته باشید. چیزی که مهم است این است که به طور جدی برنامه خود را دنبال کنید. اگر تلاش کنید و طبق آنچه برنامه ریزی شده است کارها را انجام دهید به این ترتیب با اعتماد به نفس بیشتر یک هفته دیگر را پشت سر می گذارید.

 

مشخص کردن برنامه غذایی

بهتر است روز جمعه یک برنامه غذایی برای خودتان مشخص کنید. به این ترتیب وقتی برای خرید به سوپرمارکت می روید خرید هفتگی برای وعده های غذایی خود را انجام می دهید. به این ترتیب هم در وقت خود برای خرید کردن صرفه جویی می کنید و هم از آماده کردن یک غذا فوری با آنچه در خانه دارید نجات می یابید.

تمیز کردن خانه

برای بعضی ها کار کردن در یک محیط شلوغ و بهم ریخته سخت است. در نتیجه بهتر است آخر هفته خانه و یا در آخرین روز کاری هفته دفتر کار خود را مرتب کنید. در یک محیط مرتب و منظم تمرکز بهتری دارید. وقتی محیط اطراف شما مرتب باشد راحتتر می توانید برنامه ریزی برای یک هفته دیگر را نیز انجام دهید. چراکه ذهن برای برنامه ریزی در یک محیط منظم بهتر عمل می کند.

 

لباس های خود را آماده کنید

این مورد نه تنها مربوط به روز جمعه می شود بلکه مربوط به تمام ایام هفته میشود. اینکه تصمیم بگیرید فردا چه می پوشید وقت بیشتری در صبح روز بعد برای شما نگه می دارد. به جای اینکه صبح کمد لباس هایتان را بهم بریزید که چه لباسی را بپوشید از شب قبل مناسب ترین لباس را برای بیرون رفتن آماده کرده اید.

فکر کنید جمعه شروع هفته جدید است!

شنبه ها روز پرهیایویی است. کارهای زیادی پیش میاد که همه چی پیچیده می شود. اما اگر برای خودتان جمعه را شروع هفته درنظر داشته باشید به این فکر میکنید که یک هفته آرام و بی دغدغه را شروع کرده اید.

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
قبول سفارش دوخت لباس مجلسی و مانتو فروش انواع لباس شب ترک