سرکه در خانه

کاربرد های فوق العاده سرکه در خانه 

از سرکه چه استفاده هایی میتوان در خانه کرد؟

 

سرکه در خانه

 

در مورد کاربردهای سرکه در خانه چه می دانید؟ این ماده تاثیرات بی نظیری در خانه داری دارد، بخصوص برای کسانی که به مواد شوینده شیمیایی حساسیت دارند و یا می خواهند از مواد شیمیایی طبیعی استفاده کننند بسیار مفید است.

 در این مقاله می خواهیم به بررسی این کاربردها بپردازیم. در مقاله های پیشین در مورد کاربردهای خمیردندان و لیموترش در خانه داری پرداختیم.

 

از بین بردن جرم وسایل

 

سرکه در خانه

 

 برای از بین بردن جرم وسایلی مانند کتری و سماور می توانید از سرکه استفاده کنید. کافی است سرکه و آب را به اندازه مساوی در کتری بریزید و اجازه دهید تا بجوشد. نسبت به میزان جرم وسیله اجازه دهید سرکه در آن بجوشد.

پس از کنده شدن جرم ها زیر گاز را خاموش کنید و اجازه دهید که سرد شود. پس از شستشو درب ظرف را باز نگه دارید تا بوی سرکه از بین برود.

 

تمیز کردن سرویس های بهداشتی با سرکه

 

سرکه در خانه

 

اگر به شما بگویم که برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی فقط به مقداری سرکه نیاز دارید حتما تعجب می‌کنید!  این کار امکان‌پذیر است، کافی است یکبار امتحان کنید.

برای تمیز کردن کف سرویس های بهداشتی می توانید مقداری سرکه را شب تا صبح  روی آنها بریزید سپس بشورید. این کار باعث می شود جرم و کثیفی های آنها از بین می‌رود و دیگر بوی بدی وجود نداشته باشد.

برای برق انداختن شیرآلات سرویس بهداشتی و آشپزخانه می توانید مقداری سرکه را روی پنبه بریزید و آن را بر روی شیرآلات بکشید. برای تمیز کردن پرده حمام نیز می توانید از مقداری سرکه و پودر لباسشویی استفاده کنید.

سرامیک های سرویس بهداشتی را نیز می توانید با استفاده از مقداری سرکه سفید و آب داغ تمیز کنید. همچنین می توانید دیوارهای رنگ روغنی و سرامیک های آشپزخانه را نیز با این روش تمیز کنید .

برای تمیز کردن درز کاشی ها و سرامیک نیز می‌توانید از مسواک و سرکه استفاده کنید.