دانستنی های مد و زیبایی

» سلامت » کفش پاشنه بلند چه مضراتی برای بانوان دارد؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۱

 کد خبر: 28677
 47 بازدید

کفش پاشنه بلند چه مضراتی برای بانوان دارد؟

کفش های پاشنه بلند برای خانم ها به عاملی مهم در خوشتیپ بودن و داشتن استایلی زیباتر در آن ها تبدیل شده است.

کفش پاشنه بلند چه مضراتی برای بانوان دارد؟

 

کفش های پاشنه بلند برای خانم ها به عاملی مهم در خوشتیپ بودن و داشتن استایلی زیباتر در آن ها تبدیل شده است. متاسفانه استفاده طولانی مدت و دائم از این مدل کفش ها آسیب بسیاری را به سلامت جسمی خانم ها وارد می کند.

برای آنکه از مضرات استفاده از کفش پاشنه بلند آگاه باشید و در استفاده از آن وسواس به خرج دهید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 

عوارش کفش پاشنه بلند

 

عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند

 

کفش‌های پاشنه بلند به کفش هایی گفته می شود که ارتفاع پاشنه آن ها بیش از ۲ تا ۳ سانتیمتر باشد. این ارتفاع موجب افزایش قوس کمر، خم شدن زانوها و افزایش قوس گردن و ستون فقرات پشتی شده و درد شدیدی در نواحی کمر، زانو و گردن ایجاد می کند.

این عوارض در سنین بالاتر جدی تر بوده و آسیب های جبران ناپذیری را به جسم وارد می کند.

 

فشار روی زانو

 

فشاری که کفش های پاشنه بلند و پهن به زانو وارد می کنند، با فشاری که کفش پاشنه بلند و نازک وارد می کند متفاوت است. تحقیقات نشان داده، استفاده از این نوع کفش ها میزان  فشار روی زانو را تا ۲۶ درصد افزایش می دهد. این موضوع در مورد پاشنه بلند و نازک کمتر بوده و ۲۲ درصد فشار روی زانو را افزایش می دهد.

وقتی فشار روی مفصل زیاد شود، هم غضروف بین استخوان های مفصل زانو فشار بیشتری را تحمل می‌کند. همچنین تغذیه آن از مایع مفصلی دچار اشکال می‌شود، به مرور زمان این پدیده باعث بروز آرتروز مفصل زانو می گردد.

 

درد در پاشنه پا

 

آسیب به پنجه پا

 

پوشیدن این نوع کفش ها منجر به توزیع نامناسب وزن بر روی بخش های مختلف بدن می‌شود. همچنین طولانی پوشیدن این کفش باعث دردناک شدن بالشتک پا می گردد.

 

کفی مناسب

 

انحراف انگشت های پا

 

کفی مناسب بسیار مهم بوده و می تواند عوارض ناشی از کفش نامناسب را کاهش دهد. کفی مناسب موجب حفظ قوس طولی و عرضی پا شده و از فشار واردن کردن به پنجه ها جلوگیری می کند. اگر فشاری که به پنجه ها وارد می شود زیاد بوده و اگر در طولانی مدت اتفاق بیوفتد، موجب انحراف انگشت شست پا می شود.

اگر انحراف زیاد باشد و درد در آن ناحیه زیاد باشد، در بعضی از مواقع امکان جراحی وجود دارد.

 

کوتاه شدن تاندون آشیل

 

پنجه پا در کفش پاشنه بلند رو به پایین قرار می‌گیرد. در این حالت تاندون آشیل به سمت بالا کشیده می‌شود، و این یعنی پاشنه بلندتر برابر است با آشیل کوتاه تر و درد پاشنه‌ی بیشتر صورت می گیرد.

 

سردرد

 

ایجاد سردرد

 

افرادی که کفش پاشنه بلند می پوشند بیشتر از دیگران دچار سردرد می شوند. زیرا بلندی پاشنه کفش باعث قوس زیاد کمر شده و این قوس کمر به صورت جبرانی گردن را به جلو می کشد و رشته های عصبی یک و دو گردنی تحت فشار قرار می گیرد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : سلامت , سلامت بانوان , مد و زیبایی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس