دوست افسرده

کمک به دوست افسرده با چند روش عالی و موثر

چگونه به یک فرد افسرده کمک کنیم؟

 

دوست افسرده

 

کمک به یک دوست افسرده بسیار مهم است! اگر چه به نظر می رسد هزاران مقاله و توصیه در دسترس کسانی است که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند، ولی تعداد مقالات برای کسانی که دوستانی دارند که افسرده هستند زیاد نیست.

اگر دوستی را می شناسید که به افسردگی مبتلا است بدانید که او برای مقابله با علائم افسردگی به حمایت بیشتری نیاز دارد، در اینجا چند نکته برای کمک به دوست شما در مقابله با افسردگی و دوست داشتن دوباره زندگی توسط او آورده ایم. امیدوارم این نکات برای شما و دوست تان مفید باشند.

 

آشنایی با بیماری افسردگی

 

دوست افسرده

 

اگر با افسردگی آشنا نیستید در این حد بدانید که افسردگی بیماری روانی است که در اکثر انسان ها ممکن است به وجود بیاید و طیفی خفیف تا شدید دارد. این بیماری با خلق و خوی ناپایدار و کمبود علاقه و هیجان در زندگی و فعالیت های فرد مشخص می شود.

 

تشخیص بیماری افسردگی

 

دوست افسرده

 

برای تشخیص رسمی بیماری اختلال افسردگی،  فرد باید با یک روانشناس مشورت کند و تحت درمان قرار بگیرد. با این وجود افسردگی علائمی دارد که شما می توانید تا حدودی تشخصی دهید آیا کسی به افسردگی مبتلا شده است یا خیر؟ شما می توانید بیماری افسردگی را با استفاده از این آزمون تشخیص دهید. و از دوست خود بخواهید آن را انجام دهد.

 

به آنها بگویید که مهم و دوست داشتنی هستند

 

افسردگی این توانایی را دارد که به فرد این حس را بدهد که مهم یا دوست داشتنی نیست. این حسی است که همه ی افراد می توانند آن را درک کنند اما ممکن است کسانی که با افسردگی سر و کار دارند نتوانند این موضوع را درک کنند.

مهمترین کاری که می توانید برای دوست خود انجام دهید این است که به آنها این اطمینان را بدهید که کنارشان هستید و و از آنها مراقبت می کنید. این نوع پشتیبانی از سمت شما به آنها یادآوری می کند که فردی مهم هستند و باعث می شود انگیزه درمان و امید به زندگی در آن ها شکل بگیرد.

 

حمایت عاطفی از دوست افسرده

 

از این مهمتر ، شما باید علاوه بر اقدامات حمایتی از آن ها حمایت عاطفی نیز انجام دهید. اگر دوست شما در هر کاری نیاز به کمک دارد ، به او اطمینان دهید که می تواند روی کمک شما حساب کند.

 

وقتی دوست شما متوجه می شود که از حمایت شخص دیگری برخوردار  است، متوجه می شود شایسته عشق و خوشبختی است که این کار در روند بهبودی آن ها نقش زیادی دارد.

 آن ها را تشویق به انجام فعالیت هایی که قبلاً عاشق شان بودند کنید

 

همانطور که گفتیم ، افسردگی مانع از آن می شود که شخص از فعالیت هایی که قبلاً عاشق آنها بوده ، لذت ببرد. یکی از بزرگترین نکاتی که روانشناسان برای کسانی که با افسردگی سروکار دارند ارائه می دهند ، ادامه فعالیت هایی است که قبلاً از انجام آن لذت می بردند، حتی اگر در حال حاضر کاملا برای آن ها بی معنی هستند.

هنگامی که وقت دارید ، به دوست خود سر بزنید و سعی کنید فعالیتی که آن ها از آن لذت می برند را با هم در طول روز انجام دهید. می توانید این کار را برای چند روز در ماه ادامه دهید تا آنها انگیزه کافی برای انجام دادن آن بگیرند.

این برنامه ها به آنها کمک می کند تا از خانه خارج شوند، در مورد احساس شان صحبت کنند و به زندگی گذشته خود بازگردند.

 

صبر داشته باشید و قضاوت نکنید

 

همه افراد افسردگی را درک نمی کنند و این عدم درک بعضی اوقات می تواند باعث شود افسردگی شان بیشتر شود. با این وجود صبر یک فضیلت است و مهم است که در حالی که دوست شما در این زمان دشوار می گذرد ، صبور باشید و از قضاوت خودداری کنید.