کوهنوردی ورزش مفرح بخش و شادی آفرینی است

کوهنوردی و تاثیرات آن روی بدن و سلامتی

کوهنوردی و فواید آن

 

اگر به ماجرا جویی علاقه مند هستید ورزش کوهنوردی را انتخاب کنید. کوهنوردی ورزشی مفرح بخش، شادی آفرین و چربی سوز قوی است.

کوهنوردی، صرفا یک تفریح نیست بلکه یک ورزش کاملا جدی و تکنیکی ولی توام با تفریح است.

 

کوهنوردی کفش مناسب

 

بهتر است این ورزش را، با همراهی دوستان و یا به صورت گروهی انجام دهید.  اگر می خواهید این ورزش را به صورت حرفه ای انجام دهید حتما اصول کوهنوردی را از پایه  و همیشه با راهنمایی و ارشاد یک مربی یا کوهنورد فرا گیرید.

 

 

فواید ورزش کوهنوردی

 

کوهنوردی یکی از ورزش های اصلی برای کاهش وزن است. در موقع فعالیت ورزشی و بخصوص در کوه نوردی، کالری مورد نیاز بدن  ۳ برابر افزایش پیدا می کند و بدن برای اینکه کالری مورد نیاز خود را تامین کند، شروع به سوزاندن چربی های اضافی و ذخیره شده می کند.

هریک ساعت کوهنوردی معادل سوزاندن ۵۰۰ کالری است در صورتی که راه رفتن با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت، چیزی حدود ۲۵۰ کالری خواهد سوزاند.

 

 

عملکرد روزانه واسترس ناشی از محیط و فعالیت های کاری، موجب تولید هورمون آدرنالین در بدن می شود. ورزش کوهنوردی باعث آزاد شدن این هورمون در بدن شده و به کاهش اضطراب و استرس، کمک شایانی می کند.

 

باتوم-کوهنوردی

 

پیاده روی و کوه پیمایی، باعث قوی  شدن سیستم قلبی و تنفسی شما می شود و به ورزیده تر شدن عضلاتتان کمک می کند.

در حین کوهنوردی به سبب فعالیت بالای بدنی و دم و باز دم های عمیق مویرگها بیشتر باز می شوند ودر نتیجه مواد غذایی و اکسیژن با سرعت بیشتر و با کیفیت سودمند تر به مغز و عضلات و احشای داخلی بدن می رسد.

 

کوهنوردی

 

این ورزش باعث بالا رفتن متابولیسم ( سوخت و ساز ) بدن شده و موادی  مانند قند ، کلسترول ، پروتئین ها و اسید اوریک در خون کاهش پیدا می کند. در نتیجه سوخت و ساز کامل خون از ابتلا به بیماری قند نیز جلوگیری می کند.

برای سریع تر رسیدن به وزن ایده آل مصرف کربو هیدرات را کاهش دهید .