هوش مالی

آیا با هوش مالی میتوان به ثروت رسید؟

چند راه عالی برای تقویت هوش مالی

 

هوش مالی

 

این روزها تقریبا همه با مفهوم هوش مالی و نقش آن در رسیدن به ثروت آشنایی دارند. هوش مالی به ما نشان می دهد علاوه بر داشتن پدر پولدار، شانس و غیره می توان به ثروت رسید. شما می توانید با ایجاد عادت هایی صحیح در زندگی به ثروت و موفقیت برسید. کافی است نکات مطرح شده در این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

هوش مالی چیست؟ 

 

هوش مالی

 

هوش مالی حالت ذهنی دارد ، این امر به معنای انجام کارهای خاصی است که ثروت فراوانی را در زندگی شما به وجود می آورد. هوش مالی یعنی رساندن شما به ثروت بدون این که یک پدر پولدار یا ثروت قبلی داشته باشید. اگر می خواهید هوش مالی را یاد بگیرید باید با ۳ اصل مهم بدهی، سرمایه و جریان مالی آشنا شوید.

 

تعریف بدهی در هوش مالی

 

بدهی به این معنا نیست که شما باید پولی را به کسی قرض بدهید. در هوش مالی بدهی به هر آنچه که در زندگی شما به خرج کردن نیاز دارد و به شما درآمدی نمی دهد بدهی گفته می‌شود. مثلاً ماشین و خانه شما بدهی محسوب می شوند زیرا باید هر ماه مبلغی را صرف آنها کنید.

 

تعریف سرمایه در هوش مالی

 

سرمایه یعنی کلیه دارایی هایی که با گذشت زمان ارزش آن کم می‌شود و برای ما درآمدی ندارند مثلاً خانه شما می تواند یک سرمایه در هوش مالی به حساب بیاید.

 

تعریف جریان مالی در  هوش مالی

 

جریان مالی کلیه مسیر رفت و آمد پول در زندگی شما است.

 

برای داشتن هوش مالی در زندگی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 

هوش مالی

 

برنامه ثروت

 

افراد با هوش اقتصادی یک برنامه را ایجاد می کنند و روزانه آن را مدیریت و اجرا می کنند. آنها در این دفترچه پول هایی که خرج کردن و پول هایی را که به دست آوردند را هر کدام به ترتیب یادداشت می‌کنند و در پایان هفته یا ماه در مورد حساب و کتاب هایی که کردند بحث و بررسی انجام می دهند.

 اگر می‌خواهید به ثروت برسید شما هم باید چنین برنامه‌ای در زندگی تان داشته باشید و بدانید ذره ذره پولتان را دارید در کجا صرف می کنید و باید روی آنها برنامه‌ریزی داشته باشید.

 

ذخیره ۱۰ درصد درآمد در هوش اقتصادی

 

افراد با هوش اقتصادی به طور مداوم حداقل ۱۰٪ از درآمد کسب شده خود را پس انداز می کنند و از آن برای اهداف سرمایه گذاری استفاده می کنند یا پول خود را برای سودهای بلند مدت ذخیره می کنند.

شاید با خود فکر کنید ذخیره ۱۰ درصد از درآمد، در طول زمان مخصوصا با اوضاع اقتصادی که این در این شرایط وجود دارد شما را ثروتمند نمی کند.

ولی باید به شما بگوییم گاهی اوقات ممکن است که شمابخواهید یک کسب و کار شروع کنید یا چیزی با ارزش بخرید ولی پول کافی برای آن ندارید همین ۱۰ درصد پولی که در هر ماه جمع‌آوری کرده اید میتواند شما را برای انجام این کارها کمک کند، علاوه بر این شما با این کار پول کمتری برای خرج کردن دارید.

 

به حداقل رساندن خرید های اضافی

 

هوش مالی

افراد باهوش مالی متوجه خرج های اضافی در زندگی و چگونگی تأثیر این امر بر ثروت مند شدت  آنها هستند. به همین دلیل آنها خرید های اضافی خود را به حداقل می رسانند. و وقتی قرار است خریدی انجام دهند قبل از تصمیم گیری در مورد خرید بهترین و پایین ترین قیمت را جستجو می کنند.

 

استراتژی پول خرج کردن

 

هر خریدی که افراد باهوش مالی انجام می دهند با دقت مورد بررسی قرار می گیرد. این افراد می دانند هر تصمیمی که برای پول خرج کردن می گیرند چه عواقبی در برنامه کوتاه مدت و بلند مدت آن ها برای رسیدن به ثروت دارد و ممکن است در شرایطی به ضرر آنها تمام شود.

افراد با هوش اقتصادی استراتژی های خوبی برای خرج کردن در زندگی دارند. توجه کنید هوش مالی به معنی خسیس بودن نیست بلکه به این معناست که با برنامه و درست در زندگی پول خرج کنید.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ