خال

۱۰ روش خانگی برای ازبین بردن خال های روی پوست

۱۰ روش خانگی برای ازبین بردن خال های روی پوست

 

خال ها یا به صورت مادرزادی و یا بر اثر زخم روی سطح پوست ایجاد می شوند. خال ها می توانند در هرجای پوست وجود داشته باشند. وجود این زائده روی صورت در بعضی مواقع موجب ناراحتی فرد است و روی ظاهر او اثر می گذارد. لیزر یکی از روش های مرسوم برای ازبین خال می باشد. اما علاوه بر آن روش های خانگی نیز وجود دارد که در ازبین بردن آن ها موثر است.

 

پوست موز
موز

 

پوست موز

از آنجایی که پوست موز حاوی آنزیم های طبیعی و اسیدهایی مانند اسید اسکولیک و اسید آسکوربیک است، در حذف خال های پوستیکمک موثر است. پوست موز را از قسمت سفید رنگ، روی خال قرار دهید و اجازه دهید کل شب روی آن بماند. این روش را تا آن جایی که خال ازبین برود تکرار کنید.

 

ژل آلوئه ورا
ژل آلوئه ورا

 

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه تسکین دهنده برای پوست است. آلوئه ورا حاوی پلی ساکارید ها، تانن ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. آلوئه ورا را نصف کرده و ژل آن را خارج کنید. همچنین می توانید از ژل های آلوئه ورا موجود در بازار استفاده کنید. ژل را روی خال قرار دهید و اجازه دهید ۳ ساعت روی آن بماند.

 

سرکه سیب برای ازبین بردن خال
سرکه سیب

 

سرکه سیب

سرکه سیب در ازبین بردن خال های پوست بسیار موثر است. سرکه سیب حاوی اسیدیته می باشد که موجب خشک شدن خال شده و آن را به صورت یک زخم تبدیل کرده و در نهایت ناپدید می کند. سرکه را روی ناحیه پوست بمالید و اجازه دهید چند ساعت روی پوست بماند.

 

سیب زمینی
سیب زمینی

 

سیب زمینی

سیب زمینی حاوی ویتامین B6، ویتامین C، پتاسیم، زینک و مواد معدنی دیگر است که در ازبین بردن خال موثر می باشد. سیب زمینی با داشتن ماده کلاژن ساز به جوانسازی و از بین بردن خال کمک می کند.

 

 سر برای ازبین بردن خال
سیر

 

سیر

یک حبه سیر را له کنید و روی پوست بمالید؛ سپس بگذارید ۴ ساعت روی پوست بماند. این کار را روزی سه بار و به مدت چهار روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

 

لیمو
لیمو

 

لیمو

مرکبات مثل لیمو به دلیل داشتن اسید سیتریک و ویتامین C، بهترین روشن کننده برای پوست هستند و در از بین بردن خال های پوست نیز موثر هستند. آب لیمو و مقداری آب را با هم ترکیب کنید و با پنبه روی پوست بمالید. این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

روغن کندر
روغن کندر

 

روغن کندر

روغن کندر باعث سفت شدن پوست اطراف خال، جذب روغن های اضافی و خشک شدن آن می شود. این روغن موجب می شود. ۲-۱ قطره روغن کندر را روی خال زده و بگذارید تا خشک شود. این روش را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار نمایید.

 

گل کلم
گل کلم

 

گل کلم

گل کلم حاوی ویتامینC است که موجب خشک شدن خال و افتادن آن می شود. آب تکه ای کوچک از گل کلم تازه را گرفته و روی پوست مالش دهید. حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس با آب بشویید. این روش را چندین بار در روز تکرار کنید.

 

برگ گشنیز
برگ گشنیز

 

برگ گشنیز

برگ گشنیز دارای خواص جمع کنندگی می باشد. این گیاه موجب گرم شدن پوست می شود. این خاصیت باعث شده که خال سریعا جمع و کوچک و در نهایت از بین برود. یک چهارم فنجان برگ گشنیز را به همراه مقدار کمی آب در مخلوط کن ریخته تا به صورت خمیر یکنواختی ایجاد شود. آن را روی خال زده و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب بشویید. این روش را روزانه به مدت دو هفته تکرار نمایید.

 

جوش شیرین
جوش شیرین

 

جوش شیرین و روغن کر