۱۰ نکته آرایشی برای خانم های بالای ۵۰ سال (قسمت دوم)

۱۰ نکته آرایشی برای خانم های بالای ۵۰ سال (قسمت دوم)

 

همانطور که در  مقاله قسمت اول گفته شد یک زن با بالارفتن سنش زیباییش شکوفا می شود. اما خوب است بدانیم که با توجه به بالا رفتن سن و تغییرات که در پوستمان ایجاد می شود با رعایت کردن بعضی از نکات آرایشی می توانیم آرایش بهتری را برای چهره خود انتخاب کنیم و از بعضی خطاهای آرایشی بپرهیزیم.

در این مقاله با ما به ادامه بحث نکات آرایشی برای خانم ها بالای ۵۰ سال همراه باشید.

با رژلب های خیلی پررنگ خداحافظی کنید

بهتر است که از رژلب های تیره استفاده نکنید مگر اینکه پوست تیره ای داشته باشید. سعی کنید رنگی را برای رژ انتخاب کنید که یک یا دو درجه از پوستتان تیره تر باشد. از رنگ قهوه ای استفاده نکنید و رژهای صورتی رنگ یا سرخ رنگ را انتخاب کنید.

 

نشانه ای از رنگ بر روی گونه هایتان

تنها یک مقدار خیلی کم رژگونه بر روی برجستگی گونه هایتان می تواند صورت شما را درخشان تر نشان دهد. رژگونه کرمی یا ژلی بهترین انتخاب هستند. رژگونه ای را اتنخاب کنید که اکلیل نداشته باشد چرا که ذرات اکلیل خطوط صورت را نشان می دهد. مقدار کمی رژگونه بزنید خوب بِلِند کنید. رژگونه باید به گونه ای استفاده شود واضح و مشخص نباشد.

 

برای آرایش چشمتان وقت بگذارید

از سایه های براق و خیلی تیره پرهیز کنید. انتخاب یک آرایش مناسب برای چشمان در این سن باعث می شود که چهره جوانتر و شاداب تر به نظر رسد. بهترین رنگ ها برای سایه، رنگ های ملایم و روشن هستند که موجب می شوند چشم ها درشت تر به نظر برسند. درشت تر نشان دادن چشم ها باعث می شود مرکز توجه در صورت چشم ها باشد.

مژه و ابروها فراموش نشود

مژه نیز نقش موثری در زیباتر کردن آرایش صورت دارد. بهترین گزینه برای درشت تر نشان دادن چشم ها مژه ها هستند. می توانید از مژه های مصنوعی مویی و دانه ای استفاده کنید که تک تک گذاشته می شوند از انتخاب مژه های مصنوعی یک دست و پر خودداری کنید.

ابرو های پررنگ باعث می شوند شما جوانتر به نظر برسید. فقط کافیست قسمت هایی که کم رنگ شده یا خالی از ابرو هستند را با یک مداد ابرو به صورت خط های بسیار باریک و کم رنگ کشیده شود. از کشیدن خطوط پررنگ یا رنگ کردن قالب ابرو خودداری کنید. بهتر است از رنگ هایی در تناژ قهوه ای برای رنگ ابرو هایتان استاده کنید.

به ریمیل مشکی وفادار باشید

ریمل مشکی قسمت سفید رنگ چشم را آشکارتر و مژه ها را پررنگ تر نشان می دهد. می توانید یک سرم حجم دهنده مژه تهیه کنید تا مژه ها حجیم تر به نظر برسند. با بالا رفتن سن مژه ها نازکتر و کمتر می شوند. سرم مخصوص مژه ها آن ها را تقویت می کند و از ریزش آن ها جلوگیری می کند.

 

و در آخر اینکه همه انسان ها به طور ذاتی زیبا هستند و بالا رفتن سن باعث می شود این زیبایی ها دوچندان شود. در هر سنی لازم است که قوانین و آیین خوشتیپی، آرایش مناسب، تناسب اندام و مسائل ظاهری مربوط به آن سن را بدانیم تا بهترین ظاهر و پوشش را برای خودمان انتخاب کنیم. در این مقاله تلاش شد تا نکاتی گفته شود که با رعایت کردن آن ها در میکاپ، خانم ها بالای ۵۰ سال می توانند زیباییشان را به رخ بکشند.