۱۰ نکته آرایشی برای خانم های بالای ۵۰ سال (قسمت اول)

۱۰ نکته آرایشی برای خانم های بالای ۵۰ سال (قسمت اول)

 

زیبایی یک زن با گذشت زمان شکوفاتر می شود!” آدری هِبرن

خانم ها زمانی که به سن ۵۰ می رسند وارد مرحله جدید از زیبایی می شوند. با بالارفتن سن پوست شما سیر تکاملی طی می کند در نتیجه نمی توانید محصولات زیبایی را که در ۲۰ یا ۳۰ سالگی استفاده میکردید، داشته باشید. در نتیجه همه خانم هایی که برخلاف بالارفتن سنشان به فکر حفظ زیباییشان هستند لازم است که در استفاده از لوازم آرایشی خود تجدید نظر کنند و این ۱۰ نکته را که مناسب برای بانوان ۵۰ سال به بالا است دنبال کنند.

از پوستتان مراقبت کنید

 

برای اینکه پوست سالم تری داشته باشید به آرایش کمتری نیاز دارید و راز یک مراقبت پوستی کابردی به همین سادگیست: هیچوقت مرطوب کننده ات را فراموش نکن.

هیچ چیز بهتر از یک مرطوب کنند برای پوست شما نیست. مرطوب کننده هیدارته بودن و درخشندگی پوست شما را حفظ می کند. یک مرطوب کننده خوب باعث می شود لوازم آرایشی که استفاده می کنید بهتر روی پوستتان بنشیند. مطمعن شوید مرطوب کننده ای  که استفاده می کنید حاوی اسید هیالورونیک باشد.

  • رتینول دوست جدید و خوب شماست

اگر پوست شما خشک و پوسته پوسته است، آرایش روی صورت شما نمیشیند و در آخر لکه لکه به نظر می رسد، لایه برداری به صورت منظم سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست شما را لطیف تر و صافتر می کند.

  • همیشه آرایشتان را پاک کنید بعد به رخت خواب روید

بهتر است که شب با یک پوست سبک و تمیز به خواب روید تا صبح احساس تازگی را در پوست خود حس کنید.

  • از پوست خود دربرابر آفتاب محافظت کنید

ریسک مبتلا شدن به رنگدانه های پوستی و لک آوردن با بالارفتن سن بیشتر می شود. پس هربار که در معرض آفتاب قرار می گیرد حتما ضدافتاب استفاده کنید. صورت، گردن، دست ها و هرنقطه از پوستتان را که در معرض آفتاب قرار می گیرد ضدآفتاب بزنید. از عینک آفتابی و کلاه افتاب گیر غافل نشوید.

برای پوستتان مقدمه سازی کنید: بپوشانید و مرطوب کنید

آماده سازی پوست توسط مرطوب کننده و کانسیلر اولین قدم در آرایش کردن برای افراد بالای ۵۰ سال است. هیچ وقت انجام این کار را فراموش نکنید برای اینکه مرطوب کننده و کانسیلر پوست شما را محکم نگه می دارد و خطوط صورتتان را کمتر نشان می دهد.

یک فاندیشن خوب انتخاب کنید: ظاهری باطراوت داشته باشید

شما نمیتوانید فاندیشینی راکه در سن ۳۰ سالگی استفاده میکردید، داشته باشید. این خیلی خوبه که از سی سی کرم ها استفاده کنید برای اینکه عیوب پوست را به خوبی می پوشانند، بافت پوستتان را بهبود می بخشند و منافذ باز را می پوشانند. و در آخر اینکه به پوست شما طراوت میبخشند که باعث میشود پوست شما جوانتر به نظر برسد.

نه به پودرهای صورت

استفاده از مرطوب کننده و کانسیلر و داشتن بیس کرمی برای میکاپ

 

استفاده بیش از حد از پودر یا پنکک پوست شما را اسفنجی و خطوط و چروک های پوست را بیشتر نشان می دهد. می توانید تنها کمی آن هم برای محو کردن براقی صورت استفاده کنید. در غیر این صورت استفاده از پنکک یا پودر صورت به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در اصل بهتر است که ترکیبات کرمی استفاده کنید چرا که با بالا رفتن سن، پوستتان رو به خشکی می رود. پودرها تنها بر روی صورت هایی با پوست چرب جواب می دهند. هر گونه فاندیشن، رژگونه یا مواد آرایشی دیگری که استفاده کردید، حتما از یک بیس کرمی استفاد کنید.

به لب هایتان حجم دهید

 

سن که بالا می رود لب ها نازک تر می شوند. هیچ چیز کاربردی تر از یک برق لب باکیفیت برای حجیم تر کردن لب هایتان نیست. حتما روی رژ لبی که می زنید یک لایه برق لب یا حجم دهنده لب استفاده کنید تا لب هایتان فرم بهتری بگیرند.