خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / دکوراسیون / ۳ ایده کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک
3 ایده کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک
3 ایده کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۳ ایده کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

فضای آشپزخانه‌های قدیم، بزرگ و پر از خوراکی بود، درست مثل یک سوپر مارکت! با افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی آشپزخانه ها روز به روز کوچکتر شدند. فضا و دکوراسیون آشپزخانه کوچک دغدغه خیلی از خانم هاست.

در این مقاله سعی می کنیم نکاتی و ترفندهایی را برای شما بیاوریم که با رعایت آن ها هم فضای دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما بزرگ تر شود و هم با تغییراتی کوچک آشپزخانه کوچک شما دنج و زیباتر به نظر برسد.

 

استفاده از صندلی

 

استفاده از صندلی

 

بعضی از آشپزخانه‌ها آن قدر کوچک هستند که دیگر در آن ها جایی برای قرار دادن صندلی و میز برای غذا خوردن نیست، ولی اگر مثل عکس بالا آشپزخانه شما از این کمدهای کناری داشته باشد میتوان با قرار دادن چند صندلی از این فضا به عنوان میز استفاده کرد.

از همه نوع صندلی برای این قسمت می‌توانید استفاده کنید ولی برای این که این قسمت دنج تر به نظر برسد پیشنهاد می‌کنیم از صندلی های چوبی گرد و بدون پشتی (پاف) استفاده کنید. سایت های آنلاین بسیاری هستند که می‌توانید این پاف ها را از آن ها تهیه کنید.

این پاف ها با قیمت و طرح های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توان بسته به نوع سلیقه و بودجه ای که دارید آن را تهیه کنید. البته توجه داشته باشید استفاده از این نوع پاف ها فقط یک پیشنهاد است انواع مختلفی از صندلی وجود دارد که می‌توانید بر حسب سلیقه و نوع دکوراسیون آشپزخانه کوچک تان از آن‌ها استفاده کنید.

 

استفاده از فضای بالای کابینت و دیوار آشپزخانه

 

استفاده از فضای بالای کابینت و دیوار آشپزخانه

 

اگر فضای بالای کابینت و دیوار آشپزخانه را در اختیار داشته باشید، حالا وقت آن است که از این فضاها برای قرار دادن وسایل اضافه استفاده کنید. فضای بالای کابینت را می‌توان برای قرار دادن وسایل برقی آشپزخانه، ظروف و امثال این ها استفاده کرد.

فضای دیوار آشپزخانه را هم می توان با نصب کردن تعدادی شلف استفاده کرد و روی آن ها را پر از وسایل تزیینی مثل گلدان، مجسمه و … کنید. همچنین مثل عکس زیر می‌توانید روی آن ها بشقاب، لیوان و این جور وسایل را قرار دهید.

استفاده از این شلف های دیواری علاوه بر استفاده از فضا باعث می‌شود دکوراسیون آشپزخانه مدرن تر دیده شود. مزیت استفاده از این شلف های دیواری این است که با هر نوع دکوراسیون و کابینتی هماهنگ می‌شوند فقط دقت داشته باشید چیدمان روی این شلف ها مرتب باشد تا جلوه ای زیبا به آشپزخانه شما بدهد.

تهیه و نصب این شلف ها بسیار ساده و آسان است. در بازار میتوان این شلف ها را به راحتی پیدا کنید. همچنین این شلف ها به صورت آنلاین نیز به فروش می‌رسند که با یک سرچ ساده میتوان به سایت های فروش آن ها رسید. اگر هم شما مدل خاصی از شلف های آشپزخانه مدنظرتان است می‌توان با کمک گرفتن از یک نجار آن ها را بسازید.

 

استفاده از گیاهان در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

استفاده از گیاهان در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

گیاهان در هر جایی که باشند به آن مکان رنگ و بوی دیگری می‌بخشند. استفاده از گیاهان در دکوراسیون آشپزخانه کوچک باعث می‌شود آشپزخانه زیباتر و مدرن تر به چشم بیایید.

انواع مختلفی از گیاهان وجود دارند که شما می‌توانید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک تان از آن ها استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید از چند گلدان کوچک کاکتوس در کنار پنجره استفاده کنید یا از گیاهان رونده استفاده کنید.

قرار دادن گلدان مینیاتوری کوچک بر روی شلف های دیواری آشپزخانه هم ایده خیلی خوبی است. باید کشف کنید کجای آشپزخانه شما برای استفاده از گیاهان مناسب تر است و حواستان باشد به اندازه کافی از گیاهان در آشپزخانه استفاده کنید، چون فضا کم است و استفاده زیاد از گیاهان باعث می‌شود آشپزخانه خیلی شلوغ دیده شود.

 

 

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

اتاق خواب کوچک

۱۰ ایده جالب برای استفاده بیشتر از فضای اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک باعث می‌شود خلاقیت ما برای استفاده از فضاهای خالی بیشتر شود

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of