دانستنی های مد و زیبایی

» موفقیت » ۴ روشی که باید در نحوه برنامه ریزی استفاده شوند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۲۱:۵۱

 کد خبر: 15706
 147 بازدید

روش هایی برای برنامه ریزی

۴ روشی که باید در نحوه برنامه ریزی استفاده شوند

مهم این نیست که فقط برنامه ریزی داشته باشیم این مهم است که برای چه کارهایی برنامه ریزی داشته باشیم.

۴ روشی که باید در دفتر برنامه ریزی استفاده شوند

اگر عادت به برنامه ریزی برای کارهایتان و حتا دفترچه مخصوصی برای این کار دارید این ۴ روش را برای یک برنامه ریزی عالی به کار ببرید.

برنامه روزانه/هفتگی/ماهانه داشته باشید

هدف ما از برنامه ریزی این است که انجام کارهای مهم را پشت گوش نیندازیم و هرکاری به موقع و در زمان خودش انجام دهیم. پیشنهاد می کنیم که در تقویم جیبی یا کیفی که دارید حتما کارهای مهمی را که در طول هفته های آینده یا ماه آینده باید رسیدگی کنید بنویسید. برای مثال تاریخ تولد اعضای خانواده یا دوستان، قرار ملاقات ها، چیزهایی که باید بخرید یا تهیه کنید. حتا می توایند برای وعده های غذاییتان به طور هفتگی برنامه ریزی داشته باشید. برنامه ریزی کارهای روزانه شاید همیشه آنطور که ما می خواهیم پیش نرود اما اگر فرد پرمشغله ای هستید و وظایف مختلفی دارید بهتر است چند کار مهم را که در الویت هستند برای خود بنویسید تا مبادا فراموش کنید.

برنامه ریزی مالی

سعی کنید در ابتدای هر ماه برای خرجهای ضروری که در طی ماه باید انجام  شوند برنامه ای تهیه کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید. برای مثال اگر تعمیرات خاصی در خانه لازم است، هزینه قبض ها، قسط ها و خرید های ضروری. با این روش بودجه لازم برای همه این موارد را در اول ماه کنار می گذارید و حسابشان از خرج های دیگر جدا می شوند. با پراخت هر یک از این موارد یا موارد مشابه می توایند آن را از لیست خط بزنید. با این کار اگر در مورد پرداخت هر کدام دچار تردید شدید می توانید به لیست خود مراجعه کنید.

برنامه ریزی کارهای خانه

می توانید به طور هفتگی کار های نظافتی خانه را برنامه ریزی کنید که هر یک از کارها در یک روز معین و یا توسط هر یک از اعضای خانواده انجام شوند. با این کار نظافت خانه در زمان های مختلف و به صورت روزانه به تدریج انجام می شوند و دیگر نیازی نیست  همه کارها را در یک روز و با هم انجام داد در نتیجه دیگر نظافت خانه وقت گیر و خسته کننده نخواهد بود.

برنامه ریز اهداف

یکی از راهکار های مهم برای رسیدن به اهدافمان این است که تا جایی که می توانیم آن ها را بنویسیم و بر روی کاغذ بیاوریم تا با هر بار نگاه کردن به آن ها فراموش نکنیم که چه اهدافی در سر داریم. می توانید اهدافتان را به دو دسته کوتاه و بلند مدت تقسیم کنید. می توانید در ابتدای سال جدید یا با فرض یک سال آینده ای که در پیش رو دارید اهداف بلند مدت خود را بنویسید و اهداف کوتاه مدت را در برنامه ریزی ماهانه یا هفتگی خود بگنجانید.

 

برای آشنایی با جزییات یک برنامه ریزی روزانه خوب به  اینجا  مراجعه کنید.

 

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس