خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / ۴ مهارت برای موفقیت در شغل
موفقیت در شغل

۴ مهارت برای موفقیت در شغل

برای موفقیت شغلی به چه مهارت هایی نیاز داریم؟

 

موفقیت در شغل

 

این روزها برای موفقیت در شغل علاوه بر دانش فنی باید یک سری مهارت های دیگر را نیز بلد باشید تا بتوانید در کارتان موفق باشید و پیشرفت کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا همه مهارت های لازم برای موفقیت در شغل را یاد بگیرید. 

 

۱.انجام کارها به موقع

 

موفقیت در شغل

 

مهمترین مهارتی که باید در کار داشته باشید، انجام کارها به موقع است. باید سعی کنید کارهایی که به شما محول می شوند را به موقع و به نحو احسن انجام دهید و انجام آنها را به تاخیر نیندازید.

باید تلاش کنید کارهایی که به شما واگذار می‌شود را همیشه به موقع انجام بدهید، تا مدیر و سایر همکاران شما  بتوانند در محیط کار به شما اطمینان کنند و کارهای بزرگ تر و بهتری را به شما بسپارند. آنها مطمئن هستند شما همیشه کارها را انجام می دهید و امروز و فردا نمی کنید

 همانطور که شما انتظار دارید حقوق تان را سر موقع دریافت کنید باید کارتان را نیز به موقع نیز انجام دهید.

 

۲.رفتار خوب با دیگران

 

موفقیت در شغل

 

امروز دیگر جهان قدرت وجود ندارد و این تاثیرگذاری است که قدرت حساب می شود. شما هر چقدر هم باهوش باشید و مهارت‌های فنی زیادی را داشته باشید اگر نتوانید با دیگران به درستی رفتار کنید نمی توانید در مسیر شغلی موفقیت زیادی داشته باشید.

اگر دائم از خود می پرسید  مثلا چرا به دوستم دائما کارهای بسیار خوبی پیشنهاد می‌شود و در شغلش موفق است؟ جواب این است به احتمال خیلی زیاد مهارت رفتار با دیگران را به خوبی بلد است.

 امروزه دیگر نمی توان هر طور که دوست دارید با دیگران رفتار کنید فرق نمی کند چه مدیر باشید چه کارمند این ویژگی لازمه موفقیت شغلی است.

 

۳.مهارت نوشتن و سخنرانی

 

این دو نیز مهارت های بسیار مهمی هستند که باید برای داشتن یک شغل موفق آنها را یاد بگیرید، لازم نیست زمان زیادی را برای یادگیری این مهارت ها لازم صرف کنید.

شما می توانید در عرض سه ماه با پشتکار و تمرین این مهارت ها را به خوبی یاد بگیرید و سال‌های سال از این دو مهارت استفاده های زیادی در محل کار را کنید.

یادتان نرود اگر می خواهید یک حرفه ای باشید باید هم خوب بنویسید و هم خوب ارائه دهید نباید این دو برای شما یک کابوس باشند.

 

 ۴.دقیق بودن

 

یکی دیگر از مهارت های مهم برای موفقیت در شغل دقیق بودن است، این به این معناست که باید در هر کاری که انجام می دهید، هر حرفی که می‌زنید نهایت دقت را انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است یک صفر اضافه کلی زیان به شرکت برساند بهتر از همه چیز را با دلیل و فکر انجام دهید.

کارفرما می تواند از زمانی که رزومه ارسال می کنید تا زمانی که در آن شرکت مشغول کار می شوید متوجه میزان دقت و توجه شما شود.

اگر در رزومه شما غلط املایی وجود دارد و یا جملاتی بی‌ربط با رشته شغلی خود نوشته اید احتمالا کارفرما متوجه می‌شود که شما زیاد اهمیت و دقتی به کار نخواهید داشت.

و در نتیجه رزومه شما مستقیم به سطل آشغال می‌رود. در محل کار هم اگر دائما حواستان پرت است و کارهایی که به شما محول می شود را فراموش می کنید به احتمال زیاد نمی توانید زیاد در آن شرکت دوام بیاورید.

وقتی شرکتی برای شما هزینه می‌کند انتظار دارد کسی را استخدام کند که خیالش راحت باشد و دائم  به شما  اشتباهاتتان را گوشزد نکند.سعی کنید از همین حالا دقت در همه یجوانب زندگی تان دقت داشته باشید.

 

سخن آخر

 

موفقیت در شغل

 

این مهارت ها ژنتیکی نیستند و همه افراد می توانند با کمی پشتکار و تمرین  آنها را یاد بگیرند. اگر میخواهید در شغل تان موفق باشید و مانند یک حرفه ای شناخته شوید،این مهارت ها را یاد بگیرید و سعی کنید روز به روز در آنها بهتر شوید.

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

مراقبت از خود

مراقبت از خود برای رسیدن به موفقیت

9 عادت مراقبت از خود برای داشتن جسمی قوی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of