خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / موفقیت / ۵ طرز فکر اشتباه که مانع موفقیت شما می شود

۵ طرز فکر اشتباه که مانع موفقیت شما می شود

۵ طرز فکر اشتباه که مانع موفقیت شما می شود

گاهی اوقات برخلاف میزانی که تلاش یا کار می کنید متوجه می شوید آن طور که باید نتیجه نگرفته اید یا هنوز در جایی که بودید باقی مانده اید و هیچ قدم جدیدی رو به جلو برنداشته اید و همه چیز مثل روز اولش است. در این زمان اگر به طرز فکر  ورفتار خودتان در طول این مدت خوب فکر کنید احتمال زیاد جواب را در خودتان و طرز تفکر اشتباهی که نسبت به برخی مسائل داشته اید پیدا خواهید کرد.

ما در اینجا ۵ مورد از تفکرات اشتباهی که باعث می شوند ما عقب بمانیم و پیشرفت چشمگیری درزندگی نداشته باشیم را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط: مواردی که باید رعایت کنید تا به جلو حرکت کنید

به اندازه کافی وقت دارم

یکی از تفکرات اشتباهی که بسیاری از ما دچار آن هستیم این است که تا زمانی که جوان هستیم و کم سن و سال فکر میکنیم برای انجام هر کاری به اندازه کافی وقت خواهیم داشت و اجازه می دهیم که ایده های مهم و بزرگ در ذهنمان رفت و آمد کنند بدون آن که آن ها را عملی کنیم چرا که خیالمان از بابت زمان راحت است دریغ از اینکه زندگی و زمان زندگی کردن مثل برق و باد می گذرد. پس بهتر است همین الان به فکر انجام کاری که در سر دارید باشید و به آن جامه عمل بپوشانید. فراموش نکنید که زمان آنطور که فکر میکنیم در مشتمان نمی ماند!

ترس از تغییر

یکی دیگر از این اشتباهات رایج این است که از تغییر کردن می ترسیم و ترجیح می دهیم که در نقطه امنی که از اول انتخاب کرده بودیم باقی بمانیم. ما در زندگی وارد مراحل جدید می شیم و در هر مرحله نیاز داریم تا حرکت کنیم و با ابعاد جدید از زندگی آشنا شویم. ترس از تغییر باعث میشود که شما را از زندگی که می خواهید دور نگه دارد. به یاد داشه باشید تا زمانی که در جایی که ایستاده اید بمانید نمی توانید پیشرفت کنید. برای تغییر کافیست یک قدم بردارید تا همه چیز تغییر کند.

آمادگی لازم ندارم (منتظر ماندن برای زمان مناسب)

اگر همه زندگیتان را منتظر آمدن زمان مناسب برای تغییر و رسیدن به اهدافتان بمانید باید بگوییم که هیچ گاه تغییر نخواهید کرد. حقیقت اینجاست که هیچ زمان مشخصی و ایده آلی وجود ندارد. به جای منتظر ماندن برای زمان مناسب با استفاده از یک استراتژی فکر شده در هر زمانی که اراده کنید می توانید در بهترین مسیر قدم بگذارید. مثل این است که تا زمانی که از رفتن به آب میترسید نمی توانید شنا کردن را یاد بگیرید.

همه چیز را به سرنوشت سپردن

این طرز تفکر که همه چیز را به سرنوشت واگذار کنید بسیار غلط است. این دقیقا یکی دیگر از مواردی است که ترجیح می دهید در نتقطه امن خودتان بمانید بدون اینکه حرکت جدید بزنید. شمایید که تصمیم می گیرید زندگیتان به کجا برسد. اینکه بنشینید و منتظر بمانید که زندگی شما را به کدام سو میبرد اسمش زندگی نیست. آینده خود به خود ساخته نمی شود بلکه برای اتفاقات مثبت و بزرگ نیازمند رهبری شماست.

تقصیر من نیست

از سرزنش کردن دیگران به خاطر تصمیات خودتان دست بکشید. اگر مسئولیت تصمیماتتان را به عهده نگیرید از دستیابی به موفقیت باز می مانید. شما باید اشتباهات خودتان را داشته باشید و از آن ها درس بگیرید تا پیشرفت کنید. ما چه بخواهیم چه نخواهیم زمان هایی اشتباهاتی داریم که باید این اشتباهات را برعهده بگیریم. تا زمانی که دیگران را سرزنش کنیم از اشتباهاتمان درس نخواهیم گرفت. برای رسیدن به موفقیت غرورت را کنار بگذار تا خطاهایی را که انجام داده ای ببینی، از آن ها درس بگیری و تکرارشتان نکنی.

درباره ی سارا مویدی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3 راز موفقیت در کار و زندگی (کاملا کاربردی)

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of