دانستنی های مد و زیبایی

» روانشناسی » ۶ راه حل برای مهارت حل مشکلات

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۶

 کد خبر: 14175
 248 بازدید

مهارت کافی برای حل مشکلات

۶ راه حل برای مهارت حل مشکلات

چگونه مهارت کافی برای حل مشکلات داشته باشیم؟

۶ روش برای بهبود مهارت حل مشکلات

در این مقاله به ادامه بحث مهارت های لازم برای حل مشکلات می پردازیم.

همانطور که گفتیم برای حل مشکلات باید مهارت هایی را بدانیم تا از پس آن ها به راحتی برآییم. اگر مهارت کافی در حل مشکلاتمان را داشته باشیم در نتیجه می توان زندگی شادتری نیز داشته باشیم. در مقاله قبل با سه مهارت کاربردی از جمله در نظر گرفتن راه حل نه مشل، داشتن ذهنی باز و نادیده گرفتن مشکلات آشنا شدیم. در این مقاله با سه مهارت کاربردی دیگر آشنا خواهیم شد. پس با ما همراه باشید.

متفکر باشید

با تفکر کردن جهت افکار خود را تغییر دهید. سعی کنید دیدگاهتان را عوض کنید و به مسائل به شیوه ای جدید بنگیرید. می توانید هدفی را که درسر دارید کنار بگذارید و به دنبال راه حلی در جهت مخالف بگردید. حتا اگر احمقانه به نظر برسد، یک دیدگاه جدید و خاص راه حلی جدید را جلوی پای شما می گذارد.

در حرف هایتان ممکن ها را بگویید

افکارتان را با جملاتی که اینگونه شروع می شوند هدایت کنید: چی می شد اگه… و تصور کن اگه بشه… ، این عبارات ذهن ما را باز می کنند تا خلاقانه فکر کنیم و برای ارائه راه حل تشویق شویم. از جملات منفی پرهیز کنید جملاتی مانند : من که فکر نمیکنم… یا این درست نیست ام… .

همه چیز را ساده کن

به عنوان یک انسان ما تمایل داریم که همه چیز را بیش از حد پیچیده جلوه دهیم. سعی کنید نسبت به مشکلات کلی نگر باشید تا آسانتر به نظر برسند. همه چیزهای جزیی را کنار بگذارید و به اصل موضوع بپردازید. سعی کنید به دنبال راه حلی آسان و واضح باشید_ مطمعن باشید که از نتیجه به دست آمده متعجب می شوید. و همه ما می دانیم که چیزهای ساده پرکاربردترین ها هستند.

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : روانشناسی , موفقیت

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند.

Notify of
avatar
wpDiscuz
مزون دوخت لباس عروس، نامزدی و مجلسی آموزش تخصصی دوخت لباس