۶ مورد از تمرینات ورزشی که می توان در خانه انجام داد

۶ مورد از تمرینات ورزشی که می توان در خانه انجام داد

 

تمرینات ورزشی که صبح انجام می شود موجب تقویت روحیه و انگیزه شما برای طول روز می گردد. صبح بهترین زمان برای ورزش کردن است. اگر زمان رفتن به باشگاه را ندارید در خانه تمرینات ورزشی را انجام داده و خود را سالم و سرحال نگهدارید.

اگر در مورد تمرینات ورزشی اطلاعات داشته باشید و آن ها را هر روز صبح در خانه انجام دهید در روحیه و جسم شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شش مورد از تمرینات سبک ورزشی را که می توان در خانه و بدون مربی انجام داد را به شما معرفی کنیم.

 

حرکت گربه یا شتر
حرکت گربه یا شتر

 

حرکت گربه و یا شتر

این تمرین نوعی حرکت کششی می باشد. حرکات کششی برای ماهیچه سازی مناسب بوده و از ابتلا به آرتروز جلوگیری می کند. این حرکات را اول صبح و یا در طول روز بعد از خستگی کار می توان انجام داد. حرکات کششی گربه و شتر برای انعطاف پذیری ستون فقرات بسیار مفید است. از آن برای گرم کردن بدن و آمادگی بدن برای دیگر حرکات استفاده می شود.

نحوه انجام این تمرین به گونه ای است که ابتدا باید چهار دست و پا زانو بزنید و به آرامی کمرتان را مثل یک شتر به سمت بالا گرد کنید. به آرامی و سعی کنید سرتان در راستای لگن‌تان قرار بگیرد، این حرکت را حرکت کششی شتر می گویند. سپس سرتان را بلند کنید تا ستون فقرات‌تان به سمت پایین خم شود، به این قسمت از تمرین حرکت کششی گربه گفته می شود.

 

تمرینات ورزشی
حرکت پروانه

 

پرش جک

پرش جک یا همان پروانه برای سلامت قلب و عروق بسیار مناسب است. این ورزش به ماهیچه سازی بدن نیز کمک می کند. حرکت پروانه برای ماهیچه کالو و عضله‌ی دلتوئید بسیار مفید بوده و آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

هنگام انجام این حرکت باید صاف بایستید و پاهایتان را در راستای بدن جفت کنید. همانطور که درست ها و پاهایتان را باز می کنید به سمت بالا بپرید.

 

تمرینات ورزشی
بالا بردن عضلات اَبداکتور

 

بالا بردن عضلات اَبداکتور

عضلات ابداکتور برای ثبات مرکز بدن اهمیت دارند و از کج شدن لگن جلوگیری می‌کنند. این عضلات در راه رفتن، سوار و پیاده شدن از ماشین، دوچرخه و … به ما کمک می کنند.

برای انجام این تمرین به پهلوی چپ دراز بکشید و پاها را در راستای بدن‌تان قرار دهید. سپس دست‌چپ‌تان را زیر سرتان بگذارید و کف دست راست‌تان را روی استخوان لگن‌ قرار بدهید. به آرامی پای راست‌ را کمی بالا ببرید و دوباره پایین بیاورید. سپس پای راست‌تان را کمی عقب‌تر از پای چپ‌ ببرید و حرکت قبل را تکرار کنید.

 

حرکت اسکات