رابطه عاطفی سالم

۶ ویژگی مهم یک رابطه عاطفی سالم

رابطه عاطفی سالم چیست؟

 

رابطه عاطفی سالم

 

برای داشتن یک رابطه عاطفی سالم و شاد فقط عشق کافی نیست و شما به چیزهای دیگری هم نیاز دارید. این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزهایی برای یک رابطه عاطفی سالم و شاد نیاز است. برای دانستن این نکات مهم با ما همراه باشید.

 

۱. رابطه عاطفی سالم و ارتباط خوب با همسر

 

رابطه عاطفی سالم

 

در همه روابط عاشقانه دنیا دعوا و درگیری وجود دارد. چیزی که شما باید در برابر اثرات منفی دعوا در رابطه بدانید ارتباط خوب برقرار کردن با همسر است که اثرات بد درگیری های بین شما را از بین می برد.

ارتباطات مهمترین عامل سلامتی یک رابطه است زیرا نشان دهنده توانایی اصلاح رابطه است. اما چه چیزی باعث ایجاد ارتباط خوب می شود؟ می توان در این باره چند کتاب نوشت ، ولی داشتن یک ارتباط خوب به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

مهربانی و احترام: دو نکته مهم در یک برقراری یک ارتباط خوب با همسر مهربانی و احترام است. سعی کنید در جاهایی که لازم است از همسرتان تشکر کنید و با مهربانی با او رفتار کنید. بعد از مدتی که از گذشت زندگی، رابطه برای هر دو عادی می‌شود ولی شما می توانید با انجام کارهایی مثل مهربانی، گذشته و تشکر رابطه را مثل روزهای اول شیرین نگه دارید.
صداقت: ارتباط خوب یک عمل اعتماد سازی است و  شما و همسرتان را به هم نزدیک می کند. اگر می خواهید ارتباط به خوبی شکل گیرد شما باید کاملاً در رابطه صادق باشید. اگر بخواهید در رابطه از فریبکاری و دروغ استفاده کنید، دیر یا زود همسر شما می فهمد و رابطه سالم و خوش حال شما تبدیل به یک رابطه بد و ناراحت کننده می‌شود.

 

۲. اعتماد در زندگی مشترک

 

رابطه عاطفی سالم

برای موفقیت ، یک رابطه باید پایه و اساس آن اعتماد باشد. تصور کنید رابطه با کسی که اساساً به او اعتماد نکرده اید ، چه ارتباطی خواهد بود. لذت بخش نیست ، درست است؟

کسی که بی اعتماد باشد ، اغلب باعث می شود که همسرش، حتی در مورد چیزهایی که او نیازی به پنهان کردن ندارد ، پنهان کاری کند.  این کار باعث می شود شک و ناامنی روز به روز در رابطه افزایش پیدا کند.

 

۳. صمیمت در رابطه

 

رابطه عاطفی سالم

 

یکی از نشانه های یک رابطه خوشحال و سالم این است که شما می توانید چیزهایی را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید که با دیگران به اشتراک نمی گذارید.

در واقع می توان گفت این عامل باعث شده است رابطه بین شما و همسرتان شکل بگیرد، زیرا شما دنبال فردی بودید که با او احساس راحتی می کردید و می خواستید چیزهایی را به او بگویید که با هر کسی به اشتراک نمی گذاشتید.

 

۴. رابطه جنسی خوب

 

رابطه عاطفی سالم

 

رابطه جنسی در رابطه شبیه به نخ دندان زدن است، زیرا افرادی که به صورت مرتب از نخ دندان استفاده می کنند تمایل به زندگی طولانی تر دارند. این طور نیست که نخ دندان امید به زندگی شما را مستقیماً افزایش می دهد ، بلکه افرادی که تمایل به استفاده از نخ دندان دارند بیشتر از خود مراقبت می کنند.

این موارد در مورد رابطه جنسی نیز صدق می کنند. و منجر به یک زندگی طولانی تر می شوند. در مورد رابطه جنسی زندگی جنسی سالم با یک رابطه سالم مساوی نیست ، اما نشانه خوبی برای داشتن یک رابطه سالم و خوشحال است.

 

۵.  امور مالی

 

شاید فکر کنید امور مالی و پول زیاد ربطی به داشتن یک رابطه خوشحال و سالم ندارد ولی باید بدانید این قضیه می تواند باعث اختلافات زیادی بین زوجین شود. شما باید بتوانید با همسرتان در مورد پول خرج کردن و پول درآوردن نظرات تقریبا مشابهی داشته باشید تا رابطه خوبتان خراب نشود.

 

۶. بحث در مورد آینده

 

به اشتراک گذاشتن گذشته، لزوماً منجر به ایجاد روابط بهتر نمی شود. اما به اشتراک گذاشتن آینده در برخی از زمینه های کلیدی مانند کودکان ، امور مالی و سبک زندگی مهم است.