۶ کاری که باید برای شروع یک روزخوب انجام دهید

۶ کاری که باید برای شروع یک روز خوب انجام دهید

 

همه ما مایل هستیم که یک روز خوب را به شب برسانیم. اما باید بدانیم که برای این خواسته باید ابتدا آن روز را خوب شروع کنیم. اگر در زندگی تمرکزمان را بر روی انرژی مثبتی بگذاریم که توسط خودمان باید ایجادش کنیم در نتیجه می توانیم از پس کارها و همینطور سختی های زندگی بهتر برآییم.

ما در اینجا به شما چند راهکار ساده را معرفی میکنیم تا با عمل کردن به آن ها روزتان را به خوبی آغاز کنید و این حس خوب را تا لحظه ای که به رخت خواب می روید داشته باشید.

لبخند بزنید

سعی کنید هر روز صبح بعد از اینکه از خواب بیدار می شوید زمانی که کمی سرحال شدید بی دلیل لبخند بزنید. این کار هم ورزشی برای ماهیچه های صورتتان است که باعث می شود اثرات خواب و خواب آلودگی در صورتتان کمتر شود و هم حس و حال خوبی را در شما ایجاد می کند. با یک لبخند ساده می توانید شاهد حس و حال خوبتان شوید.

صبحانه بخورید

حتما صبحانه بخورید. بعضی افراد صبح زود میلی به خوردن چیزی ندارند. هیچ اشکالی ندارد می توانید صبحتان با یک نوشیدنی گرم آغاز کنید. اما به شما توصیه میکنیم که حتما حتا شده یک نوشیدنی گرم را به عنوان وعده صبحانه حتما میل کنید چرا که نخوردن صبحانه باعث تغییرات در خلق و خوی شما می شود.

مطالب مرتبط: ترفند های بیدار شدن در صبح زود

ورزش کنید اما کوچک

بهتر است واقع  بین باشیم. ورزش کردن آن هم صبح زود یا قبل از رفتن به محل کار شاید برای بسیاری از افراد مقدور نباشد. اما با انجام دو یا سه حرکت کششی ساده می توانید حس و حال مثبتی در روح و جسم خود ایجاد کنید. چند حرکت ساده را انتخاب کنید و هر کدام را به تعداد ۱۰ بار انجام دهید. متوجه خواهید شد که دیگر هوس رفتن به رخت خواب به سرتان نمی زند.

قدم بزنید

سعی کنید اگر به محل کارتان می روید مسیر کوتاهی ر به مدت ۵ یا ۱۰ دقیقه قدم بزنید. یا اگر خانه دار هستی حتما بعد از راهی کردن بچه ها به مدرسه یا انجام کار های مربوط به خانه زمانی را در صبح بیرون از خانه قدم بزنید. می توانید هنگام قدم زدن به کارهایی که در طول روز باید انجام دهید فکر کنید و برنامه ریزی کنید. با یک قدم زدن ساده بیرون از خانه و تنفس هوای تازه صبح حس شادابی و سرزندگی را دورن خود بیدار می کنیم.

دعا و تشکر کنید

هر روز را با یک دعا و تشکر بابت یک موضوع خاص شروع کنید. هر روز از خداوند به خاطر یکی از نعمت هایی که در زندگی به شما داده است شکرگذاری کنید و سپس برای یک اتفاق خوب جدید دعا کنید و از او درخواست حمایت کنید. دعا کردن یکی از رموز ایجاد انرژی های مثبت در زندگی است. نه تنها برای خود دعا کنید بلکه برای خانواده و دوستانتان نیز دعا کنید.

مطالب مرتبط: نکات طلایی درباره انرژی مثبت بخش ۱ و ۲

به یک اتفاق خوب فکر کنید

هر روز حتا برای یک لحظه هم که شده است به یک اتفاق خوب فکر کنید. برای مثال به خانه جدیدی که قرار است بخرید، موقعیت کاری که منتظرش هستید، به این فکر کنید که در مسیری که قدم گذاشته اید موفق شده اید. کافیست برای لحظه ای به این اتفاقات خوب و هر روز تنها ب یکی از آن ها فکر کنید و سعی کنید که این کار را همیشه انجام دهید، مطمهن باشید تاثیرات مثبت این کار را بعد از مدتی خواهید دید.