مثبت اندیشی

۶ راهکار جادویی برای مثبت اندیشی

 مثبت اندیشی چه فوایدی در زندگی انسان دارد؟

 

مثبت اندیشی

 

مطالعات متعدد علمی نشان داده مثبت اندیشی می تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد ، روحیه شما را بهبود بخشد و حتی احتمال بروز شرایطی مانند فشار خون بالا ، افسردگی و سایر اختلالات مرتبط با استرس در شما را کاهش دهد.

حالا که با مزایای بی شمار مثبت اندیشی در زندگی آشنا شدید وقت آن رسیده که با ۶ مهارت عملی تمرین مثبت اندیشی در زندگی آشنا شوید، با این مهارت ها شما می توانید در مدت کوتاهی یک ذهن مثبت اندیش داشته باشید.

 

۱. روز خود را مثبت شروع کنید

 

مثبت اندیشی

 

صبح را همان طوری که شروع کنید، بقیه روز را هم به همان شکل سپری می‌کنید. مثلاً شاید برای شما اتفاق افتاده که صبح با یک خواب بد بیدار شدید و در تمام طول روز حال خوبی نداشتید و احساس  می کردید هیچ چیز خوبی در بقیه روز رخ نداده است؟ دلیل  آن این است که شما روز را با یک احساسات منفی و یک نگاه بدبینانه شروع کرده اید و این باعث شده تا اتفاقات بد را جذب کنید.

به جای این که اجازه دهید این احساسات بد و منفی بر شما تسلط پیدا کنند سعی کنید روز خود را مثبت شروع کنید. با خودتان در آینه صحبت کنید ، حتی اگر احساس احمقانه ای داشته باشید ، با جمله هایی مانند “امروز روز خوبی خواهد بود” یا “من امروز عالی خواهم بود.” تعجب می کنید که روز شما چقدر بهتر می شود.

 

۲. روی چیزهای خوب متمرکز شوید

 

مثبت اندیشی
تقریباً همیشه ، شما  در طول روز با موانع و مشکلات مختلفی روبرو می شوید در واقع هیچ چیز به عنوان یک روز عالی وجود ندارد. هنگامی که با چنین چالشی روبرو می شوید با خود بگویید الان این اتفاق برای من افتاده و نکته مثبت آن چیست؟

به عنوان مثال ، اگر در ترافیک گیر افتادید ، به این فکر کنید که اکنون می توانید به پادکست های مورد علاقه خود گوش دهید.

 

۳. در موقعیت های بد شوخ طبع باشید

 

به خودتان اجازه دهید حتی در تاریک ترین و سخت ترین شرایط زندگی تان ، شوخ طبع باشید. به خود یادآوری کنید که این وضعیت احتمالاً بعداً داستان خوبی را رقم خواهد زد و سعی کنید یک شوخی در مورد آن کنید.

 

۴. شکست را به درس تبدیل کنید

 

شما کامل نیستید و می خواهید در چندین زمینه ، در چندین کار و با چند نفر  در ارتباط باشید پس مطمئنا شکست را تجربه خواهید کرد. به جای اینکه به این موضوع توجه کنید که چگونه شکست خوردید ، به آنچه می خواهید دفعه بعد انجام دهید فکر کنید و شکست خود را به یک درس تبدیل کنید.

 

۵. بر زمان حال تمرکز کنید

 

ما در مورد حال صحبت می کنم  نه امروز ، نه این ساعت ، فقط در این لحظه منظور ماست. مثلا ممکن است دو روز پیش رئیس شما به خاطر موضوعی شما را سرزنش و ناراحت کرده است.

آیا به نظرتان در این لحظه، فکر کردن به اتفاق دو روز پیش کار درستی است؟ سعی کنید فقط در لحظه باشید و به اتفاقاتی که در همان لحظه می‌افتد فکر کنید و اتفاقات گذشته را در سطل زباله بریزید تا زندگی شاد و آرامی داشته باشید.

 

۶. دوستان ، مربیان و همکاران مثبت اندیشی داشته باشید

 

وقتی خود را با افراد مثبت محاصره می کنید ، دیدگاه های مثبت ، داستانهای مثبت و تأییدات مثبت را خواهید شنید و در سخنان مثبت آنها غرق می شوید و این ها همه بر روی تفکر و سخنان شما تأثیر مثبت می گذارند و به همین ترتیب این کار باعث می شود رفته رفته ذهن شما بدون این که متوجه شوید مثبت فکر کند.

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

راز موفقیت

۳ راز موفقیت برای دستیابی به هر آن چه می خواهید

3"موفقیت عبارت است از دستیابی به یک عمل ، انجام یک هدف یا رسیدن به یک هدف."دراین مقاله شما یا خوهید گرفت که چطور...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Call Now Buttonجهت سفارش ازمزون تماس بگیرید
تمام مدل هایی که مشاهده میکنید، پیشنهادی و فقط جهت ایده گرفتن برای دوخت در این مزون می باشد.
+
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ