خانه / مطالب خواندنی / سبک زندگی / ۸ قانون طلایی موفقیت در زندگی
موفقیت در زندگی

۸ قانون طلایی موفقیت در زندگی

قوانین موفقیت در زندگی !

 

موفقیت در زندگی

 

موفقیت در زندگی یا هر چیز دیگری آسان است، موفقیت به این دلیل آسان است که با رعایت چند قانون می توان به آن رسید.

اگر شما این راهکارها را بدانید و به آنها عمل کنید به راحتی می توانید در زندگی و یا هر چیز دیگری به موفقیت فراوان برسید.

در این مقاله ما می‌خواهیم ۸ قانون موفقیت در زندگی را به شما بگوییم پس با ما همراه باشید .

 

تلاش کردن

 

موفقیت در زندگی

 

بردن و باختن جزئی از زندگی است. انسان های موفق هم در زندگی شان شکست و  پیروزی داشته‌اند. کاری که آنها همیشه هنگام شکست و پیروزی انجام می دهند تلاش است.

این تلاش است که فرق بین آدم های موفق و ناموفق را مشخص می‌کند، آدم های موفق تحت هر شرایطی دست از تلاش نمی کشند و راه خود ادامه می دهند. “رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود”.

اگر کاری را که شروع کرده اید، دوست دارید در آن موفق باشید همیشه  برای آن تلاش کنید.

 

داشتن مهارت و دانش

 

موفقیت در زندگی

 

دومین قانون برای موفقیت مهارت و آگاهی است. بدون مهارت و آگاهی احتمال موفقیت شما بسیار کم می باشد. هدفی که دوست دارید در آن موفق شوید را مشخص کنید وسپس مهارت های لازم برای آن کار را کسب کنید.

 

مسئولیت پذیری

 

موفقیت در زندگی

 

باید بپذیرید هر اتفاقی که در زندگیتان می افتد نتیجه تصمیم های شما است و باید مسئولیت آن را بپذیرید. مسئولیت پذیری یکی از ویژگی ها افراد موفق است. آنها همیشه مسئولیت کارهایشان را قبول می کنند. 

افراد موفق وقتی شکست می خورند آن را به گردن دیگران نمی اندازند و  مسئولیت شکست خود را می پذیرند و سعی در موفقیت و بهبود زندگی و کار خود دارند و هرگز خود را یک قربانی تلقی نمی کنند. 

 

تصمیم گیری

 

موفقیت در زندگی

 

چهارمین قانون موفقیت تصمیم گیری خوب و به موقع است. اگر می خواهید یک آدم موفق شوید باید بتوانید در زندگی تصمیم های خوب و درست بگیرید. ما هر روز صدها تصمیم در زندگی می گیریم ولی آیا چند درصد از آنها درست است؟ تصمیم گیری درست را برای موفقیت در زندگی یاد بگیرید.

 

نترسیدن از شکست

 

در زندگی وقتی اسم شکست می آید همه ما نسبت به آن حس خوبی نداریم و این طبیعی است. اما باید بپذیریم که شکست جزئی از موفقیت است همیشه قرار نیست موفق باشیم .باید شکست بخوریم تا راه موفقیت را یاد بگیریم. از شکست نترسید و اهل ریسک باشید، فقط به فکر بردن یا باختن نباشید تلاشتان را بکنید. 

 

داشتن مربی

 

زمانی که در کارتان یک مربی داشته باشید و از او مشورت بگیرید می توانید در مسیر موفقیت نسبت به دیگران جلوتر باشید. اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید از کسی که قبلا در این کار بوده مشورت بگیرید حتما تجربه ها و نکاتی دارد که می تواند بسیار به شما کمک کند و از شکست‌های شما جلوگیری کند.

 

عادت های خوب

 

باید برای موفقیت عادت های خوب را در زندگی خود تمرین کنید. یک دفترچه بردارید و لیستی از عادت های بد و خوب خودتان را در آن بنویسید و سعی کنید حداقل ماهی یکی از این عادت های بد را ترک کنید.

این کار سختی است مطمئناً کار راحتی نیست ولی شما می توانید با تمرین، تکرار و انگیزه عادت های بد را با عادت های خوب جایگزین کنید. انسان های موفق کسانی هستند که عادت های خوب شان از عادت های بد شان بیشتر است.

 

هدف داشتن

 

آخرین قانون موفقیت هدف داشتن است اگر شما همه کارهای بالا را انجام دهید ولی هدف نداشته باشید، نمی توانید در زندگی موفق شوید برای خود مشخص کنید از زندگی چه میخواهید؟

 

درباره ی فاطمه میررستمی

مطلب پیشنهادی

مراقبت از خود

مراقبت از خود برای رسیدن به موفقیت

9 عادت مراقبت از خود برای داشتن جسمی قوی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of