تفاوت چربی سوزی بین زنان و مردان

تفاوت چربی سوزی و عضله سازی، بین زنان و مردان چگونه است؟

تفاوت چربی سوزی  و عضله سازی، بین زنان و مردان چگونه است؟

 

به دلیل تفاوت های جسمانی که بین زنان و مردان وجود دارد به طبع میزان سوخت و ساز و متابولیسم آن ها و از طرف دیگر واکنش آن ها به تمرینات ورزشی کاملا متفاوت است.

میزان ذخایر چربی در زنان به طور کلی بیشتر از مردان است و این به دلیل شرایط فیزیکی و بدنی در خانم هااست.چرا این گونه است؟به دلیل اینکه زنان نسبت به مردان کربو هیدرات بیشتر و چربی کمتری می سوزانند در نتیجه چربی بیشتر در بدن آن ها و به خصوص اکثرا در قسمت باسن و ران ها ذخیره می شوند.برای ایجاد تعادل در میزان چربی سوزی و کاهش وزن بهتر است میزان مصرف روغن های گیاهی ،سرخ کردنی،نباتی و….را کم ودر عوض از امگا۳ و امگا۶ بیشتری استفاده کرد .همچنین مصرف کربو هیدرات را کاهش داد تا بدن در مواقع لزوم مجبور به سوختن چربی ها بشود و آن ها را تبدیل به انرژی کند.

 

چربی سوزی و عضله سازی

 

زنان در طول روز نسبت به مردان چربی کمتری می سوزانند و دلیل آن را در قسمت بالا تو ضیح دادیم در حالیکه با ورزش می توان میزان چربی سوزی در خانم ها را افزایش داد ولی باید توجه داشت که چربی سوزی ابتدا در قسمت های بالاتنه خانم ها صورت میگیرد در حالیکه همانطور که گفتیم مرکز تجمع چربی ها در خانم ها بیشتر در منطقه باسن و ران ها است.

 

تفاوت چربی سوزی بین زنان و مردان

 

بهترین کار ورزش به صورت هوازی و قدرتی است .تر کیب این دو ورزش با هم میزان چربی سوزی را تا حد زیادی افزایش می دهد.ورزش های هوازی مثل دو و ورزش های قدرتی که بیشتر روی قسمت های پایین تنه کار کند مانند اسکات ،لیفت و….

 

ورزش اسکات به چربی سوزی و خوش فرم شدن قسمت ران و باسن کمک میکند

 

میزان استرس در خانم ها بیشتر از آقایان است و آن هم به خاطر شرایط روحی و حساسیت های خاص خانم هااست. با افزایش استرس نه تنها میزان چربی سوزی تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می یابد بلکه میزان ذخیره سازی چربی ها افزایش می باید و میزان بالارفتن چربی در بدن مصادف است با اضافه وزن .پس تا آنجا که میتوانید استرس را از خود دور کنید با ورزش هایی مانند مدیتیشن و یو گا و یا حتی رفتن پیش روانشناس ……

 

 

درباره ی سحر مؤیدی